Spoils of Babylon, The (TV seriál)

Komedie

USA, 2014, 6x22 min

• Brousitch

Spousta "wigs" a jedna "Wiig" bohužel neznačí spoustu zábavy. Vlastně nevím, jestli je vůbec účelem tohohle seriálu bavit, nebo má divák po jeho vzoru jen dramaticky a údivem žasnout nad tím, jak mají tvůrci nakoukány minisérie a jak dokáží s přehledem mrhat hereckým potenciálem voskových figurín, červeným vínem a diorámaty.(23.2.2014)

• mArtinko5MB

Pilot: Bohužiaľ absolútne neupútal, neprišlo mi to vôbec vtipné a ani prevedenie mi nesadlo. Škoda toho, pretože to má zaujímavé obsadenie.(12.1.2014)

Rozmáchlé retro-komediální dobrodružství plné šílených scének, hlášek a gagů, jemuž kraluje plejáda zvučných hereckých jmen. Šílenost v tom nejlepším slova smyslu. A to jsem teprve u pilotu.(10.1.2014)

• Dashiella

Po troch videných častiach môžem, bohužiaľ, potvrdiť absolútne zabitý potenciál. Chápem prvotný nápad, ktorý sprevádzal túto paródiu, je to ale absolútne nedotiahnuté, často zbytočne prepnuté a ak sa aj vyskytne nejaký dobrý vtip, treba ho pripravovať niekoľko minút a potom sa buď zbytočne dlho preťahuje alebo zanikne medzi strašnými hlúposťami. A je to nenormálne ukacané, príšerne. Chápem, že dlhé melodramatické monológy majú byť vtipom samé o sebe, ale nie sú. Jednoducho nie sú. Pozerám kvôli Sheenovi, ale ešte som sa jeho postavy ani len nedočkala.(18.1.2014)

Ve všech ohledech záměrně přeexponovaná záležitost vezoucí se na podobné vlně jako britské Garth Marenghi’s Darkplace a australské Danger 5, přičemž americké The Spoils of Babylon má na rozdíl od nich zde i na IMDb pro mě nepochopitelně výrazně nižší hodnocení. Přitom nabízí snad všechno, co připravený divák od podobné podívané očekává (a v tom bude zřejmě zakopaný pes, jelikož spousta diváků asi netušila, co od toho očekávat): pulpový příběh, teatrálně přehrávající herce a neokázalé triky. Rozdíl oproti výše uvedeným seriálům je ten, že tady se objevuje spousta známých hollywoodských jmen, sice ne první liga, ale sebranka dostatečně známá na to, aby k obrazovkám přilákala různorodou skupinku diváků. Z nich pak spousta odchází zklamaná; někteří možná proto, že je jednoduše nebaví zvolená forma a styl humoru, jiní z toho důvodu, že nedostali „seriózní“ červenou knihovnu na pozadí těžkých časů dvacátého století. Trochu mě mrzí, že měl seriál nejspíš štědřejší rozpočet, než bývá u podobných záležitostí zvykem (už ti herci asi nehráli za jídlo a nocleh), takže má například místy poměrně kvalitní výpravu a kostýmy. To by sice obvykle znamenalo jednoznačně klad, ale u The Spoils of Babylon mi takový přístup moc neseděl, tím spíš že se zde následně poměrně často objevují geniální scény s nevěrohodnými miniaturami domů a částí měst, autíčky a ponorkami tahanými na viditelném provázku nebo zadní projekcí v nízkém rozlišení. Já chci víc papundeklu a laciných modelů! Jinak ale spokojenost a jen houšť s podobnými projekty. P.S. Velké plus patří také vypravěči v podání „autora“ a jeho úvodním a závěrečným průpovídkám.(5.10.2014)