Eminem - Cleanin' Out My Closet

Dr. Dre

Hudba:

Eminem, Jeff Bass

Eminem

Hudobný videoklip amerického rappera, ktorý vystupuje pod umeleckým menom Eminem. Pieseň Cleanin' Out My Closet je súčasťou jeho štvrtého štúdiového albumu "The Eminem Show", ktorý vydal v roku 2002. (MM_Ramone)

TomX2

Jedna z mojich najmenej obľúbených skladieb od Eminema . Rap je tu nezvyčajne miestami až otravný a refrén otrasne spracovaný. Hudba a beaty sa viac-menej počúvať dajú, avšak čo sa týka albumu The Eminem Show , Cleanin´out of my closet nemá čo ponúknuť a v podstate akoby nevedomky kopírovala svojich prechodcov v starších albumoch. Text nie je zlý, avšak nie je silný ani dobre napísaný ako v iných skladbach. ()

Marek1991

O tej jeho mame sa už popísalo, niekedy dokonca, že to ani tak nebolo a že si on na nej postavil kariéru klamstvom a preháňaním, no to posúdiť neviem, lebo pravdu nepoznám. Samotný klip sa snaží byť miestami emotívny, no je to také klasické divadielko s kopou tvrdých rečí. Táto rapová balada si ma nezískala, mal lepšie diela. ()

MorraEddie

Text,který se dostane tak hluboko pod kůží,že ho jen tak ze sebe nedostanete a hudba spolu s klipem tvoří elektrizující podívanou,která stojí za to vidět. I'm sorry mama, I never meant to hurt you, I never meant to make you cry, but tonight i'm cleanin' out my closet, {one more time}, I said i'm sorry mama, I never meant to hurt you, I never meant to make you cry, but tonight i'm cleanin' out my closet... ()

corpsy

Autobiografické rysy? No každopádne to nieje odfláknutý klip, jeho hudobný podmaz som kedysi počul minimálne dvakrát denne, takže takisto ujde. ()

• Fráza "cleaning out my closet" znamená, že Eminem je už unavený držať v tajnosti pravdu o jeho minulosti, a chce dať každému vedieť o veciach, ktoré sa stali v jeho detstve. (ChArLeNe)
  • Keď Eminem rapuje "Wasn't it the reason you made that CD for me, ma, so you could try to justify the way you treated me, ma?", je to referencia k albumu Set The Record Straight z roku 2001 od rapového dua ID-X. Tento disk obsahuje track "Dear Marshall", kde Debbie Mathers, Eminemová mama, číta list venovaný svojmu synovi. (ChArLeNe)
  • V tejto pesničke Eminem rapuje o svojej mame, o ktorej si myslí, že ho zanedbávala a týrala. Keď rapuje "Remember when Ronnie died and you said you wished that was me...", hovorí o svojom strýkovi Ronniem, ktorý zomrel pred rokmi a ktorý bol od Eminema iba o 2 mesiace starší. (ChArLeNe)