SpongeBob ve filmu: Houba na suchu

SpongeBob SquarePants 2

SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

(USA)
  • slovenský

Spongebob vo filme: Hubka na suchu

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA, 2015, 84 min

• MartinezZ

Ten seriál neznám a nemyslím, že to kdy budu měnit, nicméně co nejde filmu upřít, to je značná míra absurdity a pošahanosti, kdy je na sebe navršeno prostě VŠECHNO. A já čekal, že to bude absurdně trhlé a pošahané, jenže nebylo. Ad absurdum je tu dovedeno mnohé a já cítil, že je tam humor, ale prostě jsem ho zaznamenal a jednou pórou houby to šlo dovnitř a druhou ven. Má to několik správně úchylně ulítlých nápadů, ale ne tolik, aby mi to přišlo natolik trhlé, aby to bylo zábavné a já mohl do okolí šířit povědomí o "Most-Weird Movie of the Ear!" Třetí hvězdu bych asi dal tak max. za finální song-battle mezi racky a obrazem Piláta vs astro-delfínem cestujícím časem, ale to by muselo být jednak o trochu delší a druhak by musel být kratší film. OK, udělal jsem si povědomí o pošahaném světě SpongeBobově a tím to u mě dofinišovalo. Jednotlivé animace a zastavené obrazy, které se leckdy nestihly ani zaznamenat během filmu, totiž byly zajímavější, než celý film (zpětné zrcátko, toaleťák na ploutvi, Sépiosaurus Rex snažící se sníst krabí burger atd.).(28.5.2015)

Já jsem vlastně neviděl ani jeden celý díl seriálu, vždycky jen tu a tam něco, když na to kouká kluk, takže sice vím zhruba o co jde, znám mnohé postavy i jejich charaktery, ale komplexně jsem do Spongeboba kopl až na tomhle v kině. A byl jsem trochu zklamán. Řekl bych, že podstatnou částí úspěchu Spongeboba je právě seriálová stopáž, do níž se dá nacpat spousta vtípků a v té nahuštěnosti se suché, mdlé a vatové části ztratí. Naneštěstí ne ve filmu. Jo, je to sranda, je to úlet, podobný vypatlaný humor mám rád a mnohé vtípky mě bavili, jenže všechno zábavné a to, čemu jsem se smál, v tomhle filmu by se tak akorát vlezlo právě do cca 20 minut seriálového dílu. V celovečeráku to nutně muselo být prošpikováno spoustou nezajímavé vaty. Asi dvakrát jsem se přistihl při usínání (a nakonec zjistil, že jednu scénu jsem dokonce prospal). Nejzábavnější mi přišly scény na suchu. 3D formát naprosto zbytečný, nějaké opodstatnění jsem cítil jen na začátku při brouzdání džunglí, jinak prostě jen zbytečné pozlátko. Takže Spongeboba příště už asi jen v krátkém provedení.(9.2.2015)

• Handle

Už nikdy víc.(8.2.2015)

• Apolskis

Debilní ptákovina, kterou nehodlám dokoukat, vtipy a nápaditost ze seriálu se tu jen mihly.(2.6.2015)

Začiatok dobrý, animácia pekná, podobné vtipy ako inokedy, to sado-maso-punk mestečko bolo super ale animácia v reálnom svete bola strašná, až na to že som sa zasmiala na Planktonovom Hulk-výzore nestáli oni ako superhrdinovia za nič. Škoda, bolo to až príliš moderné.(29.6.2015)