SpongeBob ve filmu: Houba na suchu

SpongeBob SquarePants 2

SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

(USA)
  • slovenský

Spongebob vo filme: Hubka na suchu

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA, 2015, 84 min

• SOLOM.

Hm tak tohle je prý „nejlepší“ rodinný film roku...To už jsou na tom filmaři fakt bídně. K filmu jsem přišel jak slepý k houslím, díky nejmenovanému obchoďáku, kde jej rozdávali „zadarmo“ k velkému nákupu. Už vím proč. Párkrát jsem viděl několik epizod seriálu a ty celkem ušly, ale tento film byla jedna velká kokotina. Ty prvotní pokusy o ukradnutí receptu ještě OK, několik povedených hlášek – děcka se zasmějí – potom ovšem katastrofa. Své děcka bych na tohle určitě do kina nevzal – pokleslá úroveň podobných filmů „pro děti“ je neuvěřitelná. Zlatý Krteček. Banderas – si tohle určitě za rámeček nedá, páč i jeho výkon za moc nestál.(1.4.2016)

Surealistický zážitok. Je tam všetko - od piráta Banderasa cez postapokalyptické kožené gate až po delfína, ktorý stráži pohyby vesmírnych telies. Chcem vidieť brainstorming poradu ľudí, ktorí vymýšľali toho šialenstvo. Veľmi zábavné šialenstvo, musím dodať. Aj decká sa bavili.(1.3.2015)

Více pro děti a méně šílené, než stále geniální jednička či seriál. I přesto je ale koeficient zábavy stále hodně vysoký a u některých scén divák jen marně přemýšlí, jaké drogy si tvůrci právě vzali. Jen ten příběh byl i na tak krátkou stopáž až moc jednoduchý a ke konci už se to tak spíše vleklo.(14.6.2015)

Mňa osobne tento film veľmi milo prekvapil. Kvôli hodnoteniam som sa dosť obávala ale našťastie u mňa SpongeBob zase zabodoval. Bála som sa, že celý film bude formou 3D animácie ale našťastie to netrvalo dlho a v podstate takmer celý film bol "kreslený". Nebolo to síce natoľko vtipné ako seriál či prvý film ale nebola som vôbec sklamaná.(31.8.2015)

• MartinezZ

Ten seriál neznám a nemyslím, že to kdy budu měnit, nicméně co nejde filmu upřít, to je značná míra absurdity a pošahanosti, kdy je na sebe navršeno prostě VŠECHNO. A já čekal, že to bude absurdně trhlé a pošahané, jenže nebylo. Ad absurdum je tu dovedeno mnohé a já cítil, že je tam humor, ale prostě jsem ho zaznamenal a jednou pórou houby to šlo dovnitř a druhou ven. Má to několik správně úchylně ulítlých nápadů, ale ne tolik, aby mi to přišlo natolik trhlé, aby to bylo zábavné a já mohl do okolí šířit povědomí o "Most-Weird Movie of the Ear!" Třetí hvězdu bych asi dal tak max. za finální song-battle mezi racky a obrazem Piláta vs astro-delfínem cestujícím časem, ale to by muselo být jednak o trochu delší a druhak by musel být kratší film. OK, udělal jsem si povědomí o pošahaném světě SpongeBobově a tím to u mě dofinišovalo. Jednotlivé animace a zastavené obrazy, které se leckdy nestihly ani zaznamenat během filmu, totiž byly zajímavější, než celý film (zpětné zrcátko, toaleťák na ploutvi, Sépiosaurus Rex snažící se sníst krabí burger atd.).(28.5.2015)

• - Když se natáčelo, musel Antonio Banderas jako Alameda Jack mluvit k tenisovým míčkum a ne k ptákům, jak je pak vidět ve filmu. (BOSSTFK)

• - Film měl být původně uveden už v roce 2014, nakonec ale Paramount Pictures premiéru přesunulo na únor 2015. (JORDY)

• - Delfín Bubbles bol kompletne vytvorený technikou stop-motion. (mckika)