Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 2016, 100 min

Nenáročná oddychovka so sympatickým obsadením s Havokom v čele a sympatickým "STVOR"ením... :)(15.4.2017)

V rámci filmovej ponuky pre rodiny je toto podľa mňa pozerateľné. Pokiaľ čakáte originálny koncept a zaujímavý príbeh, tak to ignorujte, ale celkovo mám pocit, že ako jednoduchá jednohubka s príbehom, ktorý je pozerateľný "Monster Trucks" funguje celkom dobre. A dokonca mám pocit, že občas aj majú miesta, ktoré celkom vo filme oceňujem. Ako napríklad fakt, že si Tripp postupne vybuduje cestu, ku svojmu nevlastnému otcovi alebo silu priateľstva a podobne. Úprimne si ale povedzme, že úplne všetky postavy vo filme sú klišé a videli sme ich miliónkrát. Čím to teda podľa mňa funguje ako pozerateľné? No v prvom rade musím priznať, že pravá ruka nášho zloducha Burke je podľa mňa skvelý. Aspoň ja som si ho užil. Možno práve preto, že on sám si užíva, aký je reálne parchant a dokonca aj jeho gesto mi pripomína spokojného chlapa, keď všetky zákerné plány idú tak ako majú. Toto je paráda sledovať. Plus aj niektoré naháňačky a možnosti týchto tvorov sú zaujímavé. Jediné čo ma skutočne prekvapilo je fakt, že nikoho počas celého filmu nenapadlo, že vďaka týmto bytostiam by sme mohli skončiť s problémami s ropnou škvrnou. A mohla by opätovne planéta dýchať. Veď sa živia ropou. To nikoho nenapadlo? Inak mám pocit, že je to film do pohody. Rozhodite sa sami. Určite to doporučujem viac, ako sa dívať na Natalie Portman v "Planetarium". Hodnotenie: C+(28.4.2017)

Síce blbosť, ale dá sa to pozrieť a na niečom sa aj zasmiať. Príbeh, či postavy ničím neprekvapia a nič moc prevratne alebo pútavé sa okrem netradičného nového priateľa neudeje. Samotná akcia tiež moc neohúri a je to cielene očividne pre mladšie publikum, ale ma to fajn atmosféru, film plynie ako voda, takže sa to dá pozrieť. 55% - 3*(19.4.2017)

A just to nadhodnotím. Normálně bych dala 4, ale že se tu objevilo tolik sucharů s extrémě nízkým hodnocením... Byl to celkem pohodovej příběh s vtipnými vsuvkami a roztomilými zvířátky. Prostě něco jen tak na pobavení.(5.4.2017)

U tohoto jsem se neskutečně bavil, výborná odreagovačka a pro mne hodně zábavný film ve stylu animáku "Jak vycvičit draka" jen zasazené do jiného prostředí a s jinou příšerkou. Ale ten hlavní byl stejně i vzhledově hlavou docela podobný. Na to jak nemám rád auta, tak tohle fantasy pojetí mi sedlo až až. Postavy i příběh jsou schématické a klasické, ne zrovna inovativní, ale nijak mi to nevadilo, protože ta originalita je zde převážně v tom spojení příšerky s autem. A to mě bavilo hodně. Herecké obsazení bylo sympatické, Lucas Till byl v pohodě, Jane Levy super, Barry Pepper bezva a potěšil mě svou spíše cameo rolí i Danny Glover, dědula jeden. Vzhledem k tomu, jak jsem si film užíval, tak pominu i mnohé nesrovnalosti a blbinky, kterými to je propchané, protože když se bavím tak jako u tohoto, tak to prostě ignoruji. Byl bych radši za rozvinutější příběh a využití potenciálu dané potvůrky, ale i tak pro mě milé a zábavné rodinné překvápko.(6.4.2017)

• - Natáčení probíhalo ve městech Chilliwack a Kamloops v Kanadě. (willy1)

• - Zhruba půl roku před premiérou vyšlo najevo, že film vychází z nápadu čtyřletého syna jednoho z šéfů společnosti Paramount. (Nach)