Bohové Egypta

Bohovia Egypta

Gods of Egypt

Dobrodružný / Fantasy

USA, 2016, 127 min

Ano, je to neskutečná pí*ovina, ano, má se to odehrávat v Egyptě, a přitom tam není jediný Egypťan, a to, že se jedná o historický mega-shit, taky vím. Ale nebýt tří věcí, které ignorovat prostě nemůžu, napálila bych plný počet a vůbec bych si při tom nepřišla blbě. Prvním problémem je rozpočet. Proč někdo točí film založený na efektech, když na něj nemá dostatek finančních prostředků?!? Uvolnit 200 mil. $ namísto necelé stovky a půl (a udělat tomu pořádnou reklamu), mohlo to být EPICKÉ. Neříkám, že je celý film udělaný špatně, ale vedle scény s obřími hady, které nemám, co vytknout, jsou nám titéž lidé schopni naservírovat napůl rozostřené souboje jak vystřižené z počítačové hry, nebo nedej bože plátno pohybující se za herci (WHAT THE F**K?!?), což je ve filmu, který jde do kin pod nálepkou A, vážně brutální... Druhým problémem je *spoiler* happy-end *spoiler*. Ještě 10 minut před koncem jsem plesala, protože ač by to byl taky happy-end, tak ne úplný (kdo viděl, chápe), a oni to na poslední chvíli takhle podělají. Posledním problémem je délka. Tohle je asi poprvé, co něco takového říkám, ale chtělo to dva filmy. Na to, co všechno tam scénáristé narvali, jsou dvě hodiny prostě málo. Ale jak už jsem zmínila v úvodu, nebýt těchhle tří věcí, dám klidně i 5*. Postavy ploché až hrůza, nikoli však nesympatické, (pouštní) hudební motiv mi nejednou připomněl "Mumii", ale jako celek to nebylo vůbec špatné. Holt jednotlivé komponenty... Nejvíce se mi líbila ta rescue scéna na věži. Miluju zpomalené záběry v kombinaci s dramatickou hudbou při snaze někoho zachránit.:-))(1.3.2016)

Klobouk dolů, co se týče počítačových triků a vizuálních nápadů, tak naprosto dokonalý. Tím chci říct, že výše zmíněné je nezanedbatelným plusem tohoto filmu. Ale co se týká děje, čekal jsem něco víc, je poměrně jednoduchý.(10.7.2016)

• 666teen

Kdybych tenhle digitální mrdník viděl ve 3D v kině, vrazím si jednu nožičku od těch debilních brejlí do oka a druhou si, pěkně po egyptsku, nosní dírkou vydlabu zbytek mozku. Což doma nebylo zapotřebí. Jen se mi to utrpení protáhlo na pět hodin, protože jsem mezi dekolty párkrát usnul...Jo, a Gerarde. Až budeš chtít příště hrát v nějaké vyložené píčovině, nech sandály ve skříni a radši si nech zase něco upadnout. Bílý dům, Londýn, pařezovou chaloupku, to je jedno.(22.5.2016)

Je to křiklavě barevné, je to přeplácané a Pokémoni to nejsou. Co to je?(31.7.2016)

Na tohle téma už bylo natočeno hodně filmů, a to mnohem lepších. Film je to dobrý, dobře se na něj dívá a děj odsýpá. Nenabídne ovšem nic nového, protože většinu už jste viděli někde jinde. To z něj dělá jeden z těch bijáků, kterej nijak zvlášť nenadchne, ale taky vůbec neurazí. Nicméně to trochu ukazuje, že z tohohle tématu už se toho moc vycucat nedá. U dobrodružného filmu bych čekal mnohem výraznější výpravu, ale tady bije do očí zelené plátno a všechno se zdá až moc předigitalizované.(7.3.2016)

• - Nikolaj Coster-Waldau musel kvôli postave boha Horusa schudnúť, aby mal iba 7% telesného tuku. (figliar)

• - Prvý film natáčaný novými objektívmi série Primo 70 od Panavisionu. (beso74)

• - Tvorcovia filmu sa ospravedlnili za kontroverzný kasting. Reagovali tak na vlnu kritiky, ktorá im vyčítala, že do filmu, odohrávajúceho sa v starovekom Egypte, obsadili predovšetkým belochov. Režisér snímky, Alex Proyas, zverejnil vyhlásenie, v ktorom uviedol, že výber hercov mal určite priniesť viac rozmanitosti. „Úprimne sa ospravedlňujem všetkým, ktorých naše rozhodnutia urazili,“ vyjadril sa. (JančiBači)