Bohové Egypta

Gods of Egypt

Bohovia Egypta

Dobrodružný / Fantasy

USA, 2016, 127 min

Je to tak milé překvapení, že bych skoro chtěl napálit čtyřku, ale nechám to v sobě ještě chvíli bobtnat. Vzbudilo to ve mně dítě které kdysi hltalo Sommersovu první Mumii, a to mi na to ani nemusí být osm jako tenkrát. Škoda, že to nemělo rozpočet půl miliardy, pak by to bylo něco absolutního, takhle pěkný animák, ve kterém občas běhá živá hlava, každopádně skvěle pracující se svým námětem a bájno-pohádkovou stylizací. Bohužel na herce měl Proyas špatnou ruku, titáni potřebují větší charisma. 70 %(25.2.2016)

Prekvapivo znesiteľná fantasy báchorka. Alex Proyas si chcel proste natočiť svoj Súboj titanov. Samozrejme, dejom je to volovina a znalci egyptskej mytológie by mali utekať opačným smerom... ale má to sympatických borcov a krásne bohyne, veľmi rýchlo to odsýpa a tie triky nie sú až také príšerné, ako sa zdalo z trailerov. Plus teda je to triumf dizajnu - kostýmy, rekvizity, dekorácie, všetko pastva pre oči. Veľkolepá hudba úspešne kopíruje Goldsmithovu Múmiu.(6.3.2016)

Když jsem přemýšlel, jak tenhle film hodnotit, tak jsem se podíval na hodnocení zánovního Souboje Titánů, kterému jsem dal tenkrát čtyři hvězdičky. Jenže pak mi došlo, že tam tu jednu hvězdičku dostala Gemma Arterton, která se tam předváděla, jak jenom mohla. Tady těch kočiček na mé oční bulvy přeci jenom moc nebylo. Přestože byly, ale nic, co by oslnilo. Na druhou stranu je to přesně to, co si pod takovým filmem dovedete představit. Jen s tím rozdílem, že Alex Proyas není žádné béčko, a tak z Bohové Egypta udělal nejenom fantasy, ale chvílemi i sci-fi. A musím říct, že mi to nevadilo. Příjemná a fešná odreagovačka, která příběhově ulítává snad každou další minutou. A je to dobře. Protože dopředu nevíte, čeho se dočkáte.(25.5.2016)

Roztomile přiblblý film, který porušuje jakože-pravidla svého fikčního světa, respektive dlouho se tváří, že nějaká pravidla má, ale když pak přizná asi kolem 80. minuty barvu, začíná to být už jen čirá (nadále stejně přiblblá) radost. Dialogy jsou naštěstí napsané dostatečně pitomě, že se jim dá smát a film vnímat jako komedii. 3D to je patrně jen proto, aby lépe vyniklo poprsí ženských postav. Výtvarně krásně pojatí hadi a démoni. Bavil jsem se :-)(24.3.2016)

Ano, je to neskutečná pí*ovina, ano, má se to odehrávat v Egyptě, a přitom tam není jediný Egypťan, a to, že se jedná o historický mega-shit, taky vím. Ale nebýt tří věcí, které ignorovat prostě nemůžu, napálila bych plný počet a vůbec bych si při tom nepřišla blbě. Prvním problémem je rozpočet. Proč někdo točí film založený na efektech, když na něj nemá dostatek finančních prostředků?!? Uvolnit 200 mil. $ namísto necelé stovky a půl (a udělat tomu pořádnou reklamu), mohlo to být EPICKÉ. Neříkám, že je celý film udělaný špatně, ale vedle scény s obřími hady, které nemám, co vytknout, jsou nám titéž lidé schopni naservírovat napůl rozostřené souboje jak vystřižené z počítačové hry, nebo nedej bože plátno pohybující se za herci (WHAT THE F**K?!?), což je ve filmu, který jde do kin pod nálepkou A, vážně brutální... Druhým problémem je *spoiler* happy-end *spoiler*. Ještě 10 minut před koncem jsem plesala, protože ač by to byl taky happy-end, tak ne úplný (kdo viděl, chápe), a oni to na poslední chvíli takhle podělají. Posledním problémem je délka. Tohle je asi poprvé, co něco takového říkám, ale chtělo to dva filmy. Na to, co všechno tam scénáristé narvali, jsou dvě hodiny prostě málo. Ale jak už jsem zmínila v úvodu, nebýt těchhle tří věcí, dám klidně i 5*. Postavy ploché až hrůza, nikoli však nesympatické, (pouštní) hudební motiv mi nejednou připomněl "Mumii", ale jako celek to nebylo vůbec špatné. Holt jednotlivé komponenty... Nejvíce se mi líbila ta rescue scéna na věži. Miluju zpomalené záběry v kombinaci s dramatickou hudbou při snaze někoho zachránit.:-))(1.3.2016)