Bohové Egypta

Gods of Egypt

Bohovia Egypta

Dobrodružný / Fantasy

USA, 2016, 127 min

Klystír mozgu ružovým olejom, mimoriadne zábavný, svižný, nebolestivý a voňavý ale predsa klystír, ktorého najväčším problémom je, že neznalí egyptskej mytológie nepoberú niektoré súvislosti (Apop, podsvetie) a znalých ten klystír bude bolieť viac než neznalých. Originálny príbeh je predsa len lepší (golden penises and semen trial including). 6/10(21.3.2016)

Jestli se i dnes tu a tam rádi podíváte na libovolný díl televizního Herkula nebo Xeny a baví vás ta záměrně jednoduchá naivita a hašteření smrtelníků a bohů a bohyň, kteří nejdou pro hlášku z 21. století daleko, Bohové Egypta jsou tu pro vás. Nejsou totiž ničím víc než právě takovou odpočinkovou fantazií, jež se naštěstí nebere vážně. Škoda je, že film není kratší a trochu zajímavěji obsazený (všem hercům samozřejmě vévodí Geoffrey Rush v roli boha Re, který se svým korábem krouží nad plochou Zemí a za sebou vleče Slunce).___P.S. Skvělá hudba Marca Beltramiho!___P.P.S. Viděl jsem dabovanou verzi a žádná hrůza to není, až na Gerarda Butlera, kterého bůhvíproč mluví Zdeněk Mahdal.(26.2.2016)

Indiana Jones, Mumie, Válka bohů, Duna, Zeměplocha, Immortal, StarWars.....jo, je tam všechno a ještě více. Ale přiznám se, že film mi velmi rychle utekl, Egypt mám rád, Jaime Lannister je sympaťák a Elodie Yung k nakousnutí. Ano, mohlo to být temnější, více sexu, potoky krve...ale tak nějak vše vyrovnaly obstojné triky a divoké honičky včetně demoličních prací. A konec bych nechal bez zásahu vyšší moci, alespoň by leckoho hořká slza skanula. Návrat do dětských let, pohádka ze starověku, celkově 3,5*(9.6.2016)

„OD TÉTO CHVÍLE NEMŮŽE BÝT POSMRTNÝ ŽIVOT ZASLOUŽENÝ ŽÁDNÝM ZLATEM, ALE DOBRÝMI SKUTKY, SOUCITEM A VELKORYSOSTÍ“…“ /// Potěší, že v tý záplavě digitálních efektů nezapomenou na špetku ftipu. Příběh je mozaika z dobrodružství, který už jsme jinde viděli a tak se aspoň snažej vyrazit dech novejma kouskama z ošatky CGI, ve který není prostor na emoce. „No a jakej z toho máš pocit?“ (ty vole já fakt neví… ale čekal jsem větší mrdu!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Dosud mi při žádným filmu nezkapalněl mozek a nevytekl ušima. 2.) Nikolaj Coster-Waldau je (můj) Bůh! 3.) Thx za titule „urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne(24.8.2016)

Mno, nejspíš někoho v Hollywoodu napadlo po vykradení řecké mytologie zkusit i tu egyptskou... Pravda je, že tenhle film je čistá fantasy, dotyčná země nemá se starověkým Egyptem nic společného a místní bohové mají s těmi egyptskými společná jenom jména a u některých zlomky příběhů. Tedy ne, nevadili mi bílí herci hrající Egypťany a kritika toho faktu má asi stejné oprávnění jako černí rytíři v seriálu Merlin nebo černoští herci v shakespearovské hře. Nemá cenu příliš řešit příběh, protože popisem jeho děr bych popsala list A4. Shrnula bych ho jako tisící verzi na cestu našeho otloukaného hrdiny, na jejímž konci skončí lepší. Snad jediní, u kterých má cenu mluvit o herectví, jsou Gerard Butler a Nikolaj Coster-Waldau, oba šarmantní jako vždy. A co se týče ústředního lidského párečku, jeho jediným přínosem je existence další mizerné love story.(13.4.2016)