Bohové Egypta

Bohovia Egypta

Gods of Egypt

Dobrodružný / Fantasy

USA, 2016, 127 min

Jestli se i dnes tu a tam rádi podíváte na libovolný díl televizního Herkula nebo Xeny a baví vás ta záměrně jednoduchá naivita a hašteření smrtelníků a bohů a bohyň, kteří nejdou pro hlášku z 21. století daleko, Bohové Egypta jsou tu pro vás. Nejsou totiž ničím víc než právě takovou odpočinkovou fantazií, jež se naštěstí nebere vážně. Škoda je, že film není kratší a trochu zajímavěji obsazený (všem hercům samozřejmě vévodí Geoffrey Rush v roli boha Re, který se svým korábem krouží nad plochou Zemí a za sebou vleče Slunce).___P.S. Skvělá hudba Marca Beltramiho!___P.P.S. Viděl jsem dabovanou verzi a žádná hrůza to není, až na Gerarda Butlera, kterého bůhvíproč mluví Zdeněk Mahdal.(26.2.2016)

Som sklamaný. Po celkom namakaných traileroch som dostal toto. Aby bolo jasné, Bohovia Egypta sú rovnako namakaný aj vo filme, nie len v trailery, ale to je asi jeden s tých najväčších plusov. Vizuálne v podstate úchvatné, dizajnovo premakané a herecký fajn obsadené, ale ma to jeden háčik. Cela ta výstavba okolo príbehu je síce pekná, ale s spolu s príbehom mi to moc nesedí. Proyas ako keby nevedel, či chce točiť vážny alebo odľahčený film a tento kontrast, ktorý niekedy spadá skoro do absolútnej komédie mi moc nesedel. Aj herci vo svojich postavách sú akýsi utopený a nie moc výrazný. No a to je asi najväčší problém, inak je to vizuálne pekne a hudobne fajn ozvučené. Obľúbený soundtrack: Wings And A Prayer, Bek And Zaya's Theme. 65% - 3*(2.7.2016)

Bohové Egypta nejsou úplně boží, ale vůbec nejsou špatní a dokonce jsou v některých částech i nečekaně vtipní. Na začátek vám vypravěč elegantně vysvětlí, proč příběh neladí plně s egyptskými bájemi a pověstmi. Stylem se film podobá, jak už tu napsali i další uživatele, Souboji Titánů. Horus (Nikolaj Coster-Waldau) tu hraje o trůn nebo trůny. Seth (Gerard Butler) si od Peršanů (ne koberců) půjčil Nesmrtelné, jen je hodil do červené a dal jim jiné masky. Možná si od spekulativního prapotomka Leonidase ze Sparty půjčil hua pokřik ze 300. Ateista a zloděj Bek je sympatické doplnění příběhu.(20.3.2016)

Parádní pohádková jízda alá hollywoodský popcorn. Tam kde se ostatní snaží vsadit na hluboké myšlenky zatěžující místo mozkových hemisfér pouze nervus pudendus, Proyas volí jednoduchou a černobílou řežbu pro všechny -leté. Přes veškeré pozlátko se však v Bozích Egypta až nebývale prosazuje cit pro vyprávění, který valná většina podobných megaprojektů postrádá. K cíli sice pospícháme o překot a někdy máte pocit, že na tomhle či onom místě jsme se mohli třeba i chvíli zdržet a jen tak se kochat, nicméně pořád je tohle jedna z nejlepších pohádek v moderním hávu, ale se starými a osvědčenými postupy, jak stvořit chytlavé filmové dobrodružství. Vivat!(25.5.2016)

Na tohle téma už bylo natočeno hodně filmů, a to mnohem lepších. Film je to dobrý, dobře se na něj dívá a děj odsýpá. Nenabídne ovšem nic nového, protože většinu už jste viděli někde jinde. To z něj dělá jeden z těch bijáků, kterej nijak zvlášť nenadchne, ale taky vůbec neurazí. Nicméně to trochu ukazuje, že z tohohle tématu už se toho moc vycucat nedá. U dobrodružného filmu bych čekal mnohem výraznější výpravu, ale tady bije do očí zelené plátno a všechno se zdá až moc předigitalizované.(7.3.2016)

• - Nikolaj Coster-Waldau musel kvôli postave boha Horusa schudnúť, aby mal iba 7% telesného tuku. (figliar)

• - Kvůli kritice zejména z řad afroamerických recenzentů bylo nutné jednoho ze dvou původně bílých pouštních hadů nákladně digitálně přebarvit na černo ještě před plánovaným uvedením do kin. Vše se včas stihlo opravit a nebylo nutné odložit datum premiéry. (Frajer42)

• - Bohovia Egypta (2016) a Mad Max: Zbesilá cesta (2015) majú skoro identické herecké a pomocné obsadenie (takmer 200 ľudí). Napríklad oba filmy majú rovnakého prvého asistenta réžie (P.J. Voeten), nadriadeného vizuálnych efektov (Julian Dimsey), kaskadérov (Tim Wong a ďalší) a hercov (Courtney Eaton, Abbey Lee a ďalší). (figliar)