poster

Bohové Egypta

 • USA

  Gods of Egypt

 • Slovensko

  Bohovia Egypta

 • Velká Británie

  Gods of Egypt

Dobrodružný / Fantasy

USA, 2016, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  ***

  Jestli se i dnes tu a tam rádi podíváte na libovolný díl televizního Herkula nebo Xeny a baví vás ta záměrně jednoduchá naivita a hašteření smrtelníků a bohů a bohyň, kteří nejdou pro hlášku z 21. století daleko, Bohové Egypta jsou tu pro vás. Nejsou totiž ničím víc než právě takovou odpočinkovou fantazií, jež se naštěstí nebere vážně. Škoda je, že film není kratší a trochu zajímavěji obsazený (všem hercům samozřejmě vévodí Geoffrey Rush v roli boha Re, který se svým korábem krouží nad plochou Zemí a za sebou vleče Slunce).___P.S. Skvělá hudba Marca Beltramiho!___P.P.S. Viděl jsem dabovanou verzi a žádná hrůza to není, až na Gerarda Butlera, kterého bůhvíproč mluví Zdeněk Mahdal.(26.2.2016)

 • Shakers
  ***

  Som sklamaný. Po celkom namakaných traileroch som dostal toto. Aby bolo jasné, Bohovia Egypta sú rovnako namakaný aj vo filme, nie len v trailery, ale to je asi jeden s tých najväčších plusov. Vizuálne v podstate úchvatné, dizajnovo premakané a herecký fajn obsadené, ale ma to jeden háčik. Cela ta výstavba okolo príbehu je síce pekná, ale s spolu s príbehom mi to moc nesedí. Proyas ako keby nevedel, či chce točiť vážny alebo odľahčený film a tento kontrast, ktorý niekedy spadá skoro do absolútnej komédie mi moc nesedel. Aj herci vo svojich postavách sú akýsi utopený a nie moc výrazný. No a to je asi najväčší problém, inak je to vizuálne pekne a hudobne fajn ozvučené. Obľúbený soundtrack: Wings And A Prayer, Bek And Zaya's Theme. 65% - 3*(2.7.2016)

 • Ampi
  ****

  Bohové Egypta nejsou úplně boží, ale vůbec nejsou špatní a dokonce jsou v některých částech i nečekaně vtipní. Na začátek vám vypravěč elegantně vysvětlí, proč příběh neladí plně s egyptskými bájemi a pověstmi. Stylem se film podobá, jak už tu napsali i další uživatele, Souboji Titánů. Horus (Nikolaj Coster-Waldau) tu hraje o trůn nebo trůny. Seth (Gerard Butler) si od Peršanů (ne koberců) půjčil Nesmrtelné, jen je hodil do červené a dal jim jiné masky. Možná si od spekulativního prapotomka Leonidase ze Sparty půjčil hua pokřik ze 300. Ateista a zloděj Bek je sympatické doplnění příběhu.(20.3.2016)

 • PetrPan
  ****

  Parádní pohádková jízda alá hollywoodský popcorn. Tam kde se ostatní snaží vsadit na hluboké myšlenky zatěžující místo mozkových hemisfér pouze nervus pudendus, Proyas volí jednoduchou a černobílou řežbu pro všechny -leté. Přes veškeré pozlátko se však v Bozích Egypta až nebývale prosazuje cit pro vyprávění, který valná většina podobných megaprojektů postrádá. K cíli sice pospícháme o překot a někdy máte pocit, že na tomhle či onom místě jsme se mohli třeba i chvíli zdržet a jen tak se kochat, nicméně pořád je tohle jedna z nejlepších pohádek v moderním hávu, ale se starými a osvědčenými postupy, jak stvořit chytlavé filmové dobrodružství. Vivat!(25.5.2016)

 • -OverLord-
  ***

  Na tohle téma už bylo natočeno hodně filmů, a to mnohem lepších. Film je to dobrý, dobře se na něj dívá a děj odsýpá. Nenabídne ovšem nic nového, protože většinu už jste viděli někde jinde. To z něj dělá jeden z těch bijáků, kterej nijak zvlášť nenadchne, ale taky vůbec neurazí. Nicméně to trochu ukazuje, že z tohohle tématu už se toho moc vycucat nedá. U dobrodružného filmu bych čekal mnohem výraznější výpravu, ale tady bije do očí zelené plátno a všechno se zdá až moc předigitalizované.(7.3.2016)

 • - Nikolaj Coster-Waldau musel kvôli postave boha Horusa schudnúť, aby mal iba 7% telesného tuku. (figliar)

 • - Kvůli kritice zejména z řad afroamerických recenzentů bylo nutné jednoho ze dvou původně bílých pouštních hadů nákladně digitálně přebarvit na černo ještě před plánovaným uvedením do kin. Vše se včas stihlo opravit a nebylo nutné odložit datum premiéry. (Frajer42)

 • - Bohovia Egypta (2016) a Mad Max: Zbesilá cesta (2015) majú skoro identické herecké a pomocné obsadenie (takmer 200 ľudí). Napríklad oba filmy majú rovnakého prvého asistenta réžie (P.J. Voeten), nadriadeného vizuálnych efektov (Julian Dimsey), kaskadérov (Tim Wong a ďalší) a hercov (Courtney Eaton, Abbey Lee a ďalší). (figliar)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace