• Madsbender

Vlastne dokonale geniálny, zdraviu a správnemu metabolizmu výrazne napomáhajúci slovenský seriál, ktorý si púšťam každý deň k večeri - podporuje totiž pravidelnú stolicu a zdravé vylučovanie, ktoré nasleduje okamžite po dopozeraní aktuálnej epizódy. Skutočne výrazne odporúčam, lepšie než akékoľvek preháňadlo, od kedy som ho začal sledovať, dokonca som schudol a vypestoval som si dokonalú imunitu voči nástrahám tuzemskej školy vysokej scenáristiky. 0%(24.2.2014)

• honajz

Viděl jsem jen pár dílů, takže mé hodnocení je nutně neobjektivní, ale přišlo mi, že se postavy alespoň chovají tak nějak normálně a herci nepřehrávají. Moje žena kouká neustále na Ulici a Ordinaci v růžovce, a tam je to peklo, postavy se chovají nahodile, jak jim předepíše ten který scenárista, často protismyslně jejich předchozím reakcím, a dialogy se odehrávají podle toho, kdo zrovna sponzoruje natáčení. Tady mi ale právě přišly dialogy i situace minimálně uvěřitelné, i když je fakt, že z toho měl být nějaký kratší seriál, a ne nekonečný, protože se to jen rozmělňuje, kvalita jde dolů, a tím i hodnocení.(7.3.2014)

• Marek1991

Na tento seriál upozorňovali v jednej diskusii a tak som bol naň zvedavý. Akoby tento seriál však ani nešiel na komerčnej televízii, keby v ňom neboli niektoré znaky tohto. Seriál začína tragédiou. V dnešnej dobe, kde v našej republike je zlá finančná a spoločenská situácia, taká krízová, kde v zahraničí narastajú globálne problémy, schyľuje sa k ďalšej dobyvačnej vojne USA, stavili tvorcovia na seriál zo života, ktorý zahŕňa negatíva danej spoločnosti, teda plno arogancie, povyšovania, či majetníctva. Tak ako napríklad iránske filmy majú znak, že ženy sú zahalené vo filmoch aj v domácnostiach, keďže film sa považuje za verejnú udalosť, tak naše filmy sa vyznačujú tým, že je v nich akási bohatšia vrstva ľudí a potom tá chudobnejšia, no hlavne tá bohatšia je zobrazovaná štýlom, že všetci chodia v nových tričkách, košeliach, či priam výstavných šatách aj na domácom dvore. Hlavný príbeh filmu je ozaj dobrý, až na toho chlapca, čo tam rozbil prasiatko pre peniaze pre mamu, čo vyznelo ako nezmyselné citové vydieranie, lebo v takú chvíľu, aby tak rýchlo jednal, to bolo prehnané. Taktiež butikové scénky boli prehnané, aby niečo bolo tak okaté, to som už dávno nevidel. Avšak išli tam z extrému do extrému, kde z hnevu prešli rýchlo do akejsi pohodičky. Správanie postavy, ktorú hral napríklad Bárta mi je známe, lebo to vidím všade okolo seba, správanie Maštalírovej postavy, ktorého inak vôbec nemusím, mi prišlo srdcu blízke. Toho jeho kolegu, keď videl podozrivú udalosť, zas také typické slovenské, že však sa asi nič nestalo, uvidíme, ak sa stane, potom obviníme. Filmu prospela tá retrospektíva, či obrazy krajiny, proste tieto maličkosti sa im podarili. Naopak sa mi nepáčilo, keď veľmi okato divákom postava Jamricha objasňovala históriu rodiny. Páči sa mi, že nehrali na blízku rodinu pri viditeľne fyzicky odlišných postavách Bártu a Maštalíra. Nepáčila zas tá príšerná parochňa Dzúrikovej. Hlavný príbeh však zvládli, najmä začiatok príjemne prekvapil, lebo je to bohužiaľ reálne aj v dnešnej dobe, tiež to dobre spojili s tými vedľajšími. Z mojej strany spokojnosť, keby som to hodnotil ako v škole, tak 1-. Vyzerá to na oddychový seriál, aj keď tie niektoré zlé veci ako z reality vám to môžu znepríjemniť, no ak naňho máte čas, je to vaša vec. Uvidím ako sa to vyvinie, lebo hodnotiť to z pohľadu jedného dielu by bolo nerozumné. 27.08.2013 - Druhý diel bol o strachu, smútku a citových výlevoch, no jednalo sa aj o ťažkú životnú udalosť a tak ešte počkám. Za tento diel ako v škole za 3. 06.09.2013 - Od posledného zhodnocovania seriálu som ho nevídaval celý, vídal som len časti, no dnes som mal pocit, že pozerám niečo na štýl Búrlivého vína alebo Ordinácie v ružovej záhrade, v mojich očiach to upadlo, po stránke scenára to je opäť o rozhovoroch a rozoberaní ľudí, vzťahov, proste ďalší nezáživný seriál, no počkám, či sa to zlepší alebo ho totálne odpíšem ako Búrlivé víno. Na záver by som ešte dodal, že Dominika Kavaschová je objav, na ktorej sa dá stavať, no či jej budú sedieť aj iné role, než táto v podstate prirodzenosť obyčajného dievčaťa, to sa uvidí. 17.09.2013 - Nuž nezlepšilo sa to, možno je to aj vedľajšími postavami a príbehmi okolo nich, kde sa to točí okolo naštrbených vzťahov. Dej sa ustálil prakticky v dvoch rodinách a to jednej chudobnej a jednej bohatej. Povahy postáv sú napriek menším výnimkám dosť jednoznačné a po toľkých častiach sa výrazne prejavil profesionalizmus najmä u Maštalíra, ktorý hrá vynikajúce slepca, dokonca ani Kavaschová u mňa nie je v porovnaní s ním až tak skvelá. Postavy, ktoré hrajú Jamrich, Gregorová a Dzúriková sú v hereckom prejave dosť do očí bijúce a nepresvedčivé, viac by im sedeli iné, no ono je to možno aj kostýmami, či prostredím, ktoré je dosť umelé. Vlastne všetkým postavám chýbajú tie ľudské detaily, chyby, mimika, hoci aj keby si odpľuli, špárali sa v nose, poškrabali si štípanec, zakašlali, pustili si televíziu, počítač, išli na výlet, či ukázali priamo prácu a debaty počas nej. Ak mám niečo napísať k detským hereckým výkonom, tak ich nepovažujem za niečo extra, je to taký priemer a dej okolo nich hraje na city alebo je umelý. Keby ten seriál aspoň nejakým protestom vo firme oživili, no takto to je skôr stratou času.(26.8.2013)

• tommy187

Pilot : Osobne si myslím, že sa bude jednať o nadpriemer slovenských seriálov. Malý Paľko je veľmi podarený, ujo Vincent zaváral veľmi zaujímavo marhuľky! No na prvý diel sa až príliš rozdávali emócie, a celkovo nebol úplne typický. Inak dobré. Som zvedavý ako to pôjde ďalej, lebo nevyzerá to zle. Časť č.2 : Táto časť nebola vyslovene prúser, ale viditeľne strácala na pilota. Už tu bola cítiť hra s citmi, ktorá nebola až tak na mieste. Na druhej strane ťažko vystihnúť také ťažké životné situácie nejako inak. Stále si myslím, že na slovenskú produkciu nadpriemer. Nebudem ešte hodnotiť počkám si ešte na ďalšie diely. Časť č.3 : Myslím si, že táto časť mala oveľa vyššie kvality ako tá druhá. Oveľa rýchlejšie mi zbehla a v tejto časti sme mali možnosť vidieť krátke vyniknutie všetkých postáv. A to sa mi veľmi páčilo. Zatiaľ nebudem hodnotiť, ale som zvedavý na ďalšiu časť! Časť č.4 : Tento diel mi začal (bohužiaľ) pripomínať prototyp telenovely maskujúcej sa za klasický romantický seriál. Napriek tomu to nič nemení na tom, že takéto časti musia byť a keby neboli tak by to nebol televízny projekt, teda možno bol, ale projekt HBO. Teda napriek tejto kritike som pomerne zvedavý na nasledujúci diel. Takže tvorcovia môžu byť spokojný :-) Časť č.5 : Po tejto časti už seriál konečne ohodnotím a nebudem tu písať osobitné hodnotenie ku všetkým častiam. Táto časť bola priemerná. Priniesla nám viac ľudskosti a menej vydierania citov no zasa nenechala vyniknúť žiadnych kvalitných hercov. Napr. keby nechali režiséri vyniknúť Timura Kramára, ktorý zatiaľ talent má, aj keď som názoru, že jeho rovestník Richard Labuda má nadanie ešte väčšie. Všetko ostatné priemerné. :-) Dávam 55%, tri hviezdy a príležitostne tu tento komentár ešte nejako doplním. 6.-10.časť : Seriál začína upadať do typických slovenských koľajov. Napriek tomu je to stále celkom solídne a veľmi zaujímavé. Keby som to mal pozerať tento seriál každý deň vkuse, celkom určite by som tu dnes bez silnej migrény nebol. Ale dve hviezdičky nechám.. Na záver doporučenie na skvelý komentár ---> Marek1991 Po dvadsiatich-piatich častiach znižujem hodnotenie na jednu hviezdičku a stále si myslím, že to je dobré hodnotenie. ***********Zároveň si dovolím odpovedať na krásne číroslovenský komentár topiho. What's the matter, my favourite guy?***********(26.8.2013)

• topi

WHAT THE FUCK??????????(27.10.2013)

• Fiftis

Táto sračka si nezaslúži komentár.(16.12.2013)

• SeanLSD

Nechcem vyzerať nepriateľsky, ale kedy to už skončí ? Respektíve, kedy sa niekto pokúsi o niečo iné ?(4.10.2013)

• Dado513

Hnusí sa mi, keď prítomní užívatelia už len z princípu hádžu všetko, pri čom sa objaví krajina pôvodu Slovensko, bezmyšlienkovito do odpadu a to aj napriek tomu, že zhliadli maximálne krátku upútavku v televízií či na internete. Ibaže niekedy sa naozaj nedá inak. Neviem, či televízie majú pocit, že stále nové a nové seriály v štýle primitívnych telenoviel sú práve to, po čom televízny divák túži, alebo pod Tatrami vyrastajú len samí neschopní scenáristi, ktorí nedokáže zo seba vypotiť ani štipku originality, či aspoň niečo, čo by ozvláštnilo tragickú situáciu na poli slovenských seriálov. Naposledy som sa s niečim podobným stretol pri seriáli Doktor Ludsky a o to viac ma mrzí fakt, že kým jeho príbeh priebežne skončil po dvoch krátkych sériach, hlúposti typu Horúca krv, Búrlivé víno, Druhý dych a najnovšie aj Chlapi neplačú, sa stále zubami nechtami držia svojho miesta na obrazovkách aj celé mesiace. To skutočne tvorcovia seriálov na Slovensku nevidia situáciu v iných štátoch, kde televízie doslova sršia originálnymi a pútavými seriálmi? Matne si teraz spomínam na článok v novinách spred pár rokov. Dotyčný človek, ktoré meno si už bohužiaľ nepamätám, vyjadroval ľútosť nad tým, že narozdiel od okolitých krajín sa u nás nevyrábajú žiadne seriály. Kým vtedy som sa s týmto názorom stotožňoval, dnes, keď sa u nás nedokáže vyprodukovať nič iné, ako romantická zlátanina s tragickými prvkami konkurujúca svojimi (ne)kvalitami aj tým najväčším prúserom pochádzajúcim z Južnej Ameriky, by som bol najradšej, keby sa opäť žiadne seriály u nás netočili. (videné tri časti, bez percentuálneho hodnotenia)(29.8.2013)

• Joe123

Ďalšia slovenská ............. !!!(2.9.2013)

• Martin741

Kto sa chce kukat na novodobe sereblity, jak sa promenaduju a pretrcaju v kazdej debiline, ktora sa nataca, prosim. Ja len strucne : NASRAT.(27.8.2013)

• Sociopath

Najviac ma baví, ako majú všetci stále čisté monterky. Paľko mi svojou nepredstieranou debilitou vháňa slzy do očí. Do plaču, a to chlapi neplačú. A teraz ani nehodnotia.(4.2.2014)

• bubblebobble

Ja som zženštilá bukvica. Preto pri tomto seriály plačem ... od hnusu. RIP slovenská tvorba. Už nikdy ťa nebudem sledovať.(22.4.2014)

Po prvom diely dávam zatial 3*, niekedy treba dať šancu aj našim seriálom.(26.8.2013)

• Janega

"Páči sa ti moja mama?" "Ty sa mi páčiš." Už som to niekde počul. Áno, vo filme Ako vytrhnúť veľrybe stoličku. To, že autori vykrádajú sami seba by nevadilo, ale že sa pustili aj do takýchto pekných filmov, je už trocha drzosť.(30.12.2013)

• newstedson

Stačilo mi vidieť prvých 20 minút z jedného diela a mal som dosť. Nehovoriac o katastrofálnej táslerovej hudbe.(10.9.2013)

• helrohir

Videl som tri diely (aj keď ani jeden úplne do konca) a bez váhania hádžem ďalší zo slovenských seriálových brakov do odpadu. Ináč Maštalíra som mal za relatívne schopného herca (teda na naše seriálové pomery), ale tu sa ukazuje, ako strašne nevie hrať.(14.9.2013)

• siloalampa

Chlapi plačú. Najmä, keď sa im na tento seriál každý deň pozerá manželka...(14.10.2013)

• ac1976

"Ani si nesadaj, Nora je tu každú chvíľu!" Bárta je rovnako zlý herec ako celý tento seriál. Hrdinovia väčšinou žerú a kecajú o ničom. Ak si niektorí citlivejší chlapi pamätajú kvalitnú TV tvorbu, ktorá u nás vznikala kedysi, aj by si poplakali.(15.3.2014)

• klapqua

O ždibinec lepšie ako ten papundeklový Klan aka Klon na hnojke, ale predsa len mi z toho škrípali zuby a v ušiach pišťal tlakový hrniec... Slovenskí seriálový tvorci, úprimne a od srdca, vyserte sa na to! Prachy čo vrážate do tohto radšej dajte chudobným, aspoň sa hodnotne využijú a tieto svoje ochotnícke námety predvádzajte v ochotníckych divadlách, kde budú herecké výkony možno aj na vyššej úrovni.(4.9.2013)

• RigorMortis

Kandidát na Odpad. Bez milosti.(25.12.2013)

<< předchozí 1 2 3