• Sociopath

Najviac ma baví, ako majú všetci stále čisté monterky. Paľko mi svojou nepredstieranou debilitou vháňa slzy do očí. Do plaču, a to chlapi neplačú. A teraz ani nehodnotia.(4.2.2014)

• Marek1991

Na tento seriál upozorňovali v jednej diskusii a tak som bol naň zvedavý. Akoby tento seriál však ani nešiel na komerčnej televízii, keby v ňom neboli niektoré znaky tohto. Seriál začína tragédiou. V dnešnej dobe, kde v našej republike je zlá finančná a spoločenská situácia, taká krízová, kde v zahraničí narastajú globálne problémy, schyľuje sa k ďalšej dobyvačnej vojne USA, stavili tvorcovia na seriál zo života, ktorý zahŕňa negatíva danej spoločnosti, teda plno arogancie, povyšovania, či majetníctva. Tak ako napríklad iránske filmy majú znak, že ženy sú zahalené vo filmoch aj v domácnostiach, keďže film sa považuje za verejnú udalosť, tak naše filmy sa vyznačujú tým, že je v nich akási bohatšia vrstva ľudí a potom tá chudobnejšia, no hlavne tá bohatšia je zobrazovaná štýlom, že všetci chodia v nových tričkách, košeliach, či priam výstavných šatách aj na domácom dvore. Hlavný príbeh filmu je ozaj dobrý, až na toho chlapca, čo tam rozbil prasiatko pre peniaze pre mamu, čo vyznelo ako nezmyselné citové vydieranie, lebo v takú chvíľu, aby tak rýchlo jednal, to bolo prehnané. Taktiež butikové scénky boli prehnané, aby niečo bolo tak okaté, to som už dávno nevidel. Avšak išli tam z extrému do extrému, kde z hnevu prešli rýchlo do akejsi pohodičky. Správanie postavy, ktorú hral napríklad Bárta mi je známe, lebo to vidím všade okolo seba, správanie Maštalírovej postavy, ktorého inak vôbec nemusím, mi prišlo srdcu blízke. Toho jeho kolegu, keď videl podozrivú udalosť, zas také typické slovenské, že však sa asi nič nestalo, uvidíme, ak sa stane, potom obviníme. Filmu prospela tá retrospektíva, či obrazy krajiny, proste tieto maličkosti sa im podarili. Naopak sa mi nepáčilo, keď veľmi okato divákom postava Jamricha objasňovala históriu rodiny. Páči sa mi, že nehrali na blízku rodinu pri viditeľne fyzicky odlišných postavách Bártu a Maštalíra. Nepáčila zas tá príšerná parochňa Dzúrikovej. Hlavný príbeh však zvládli, najmä začiatok príjemne prekvapil, lebo je to bohužiaľ reálne aj v dnešnej dobe, tiež to dobre spojili s tými vedľajšími. Z mojej strany spokojnosť, keby som to hodnotil ako v škole, tak 1-. Vyzerá to na oddychový seriál, aj keď tie niektoré zlé veci ako z reality vám to môžu znepríjemniť, no ak naňho máte čas, je to vaša vec. Uvidím ako sa to vyvinie, lebo hodnotiť to z pohľadu jedného dielu by bolo nerozumné. 27.08.2013 - Druhý diel bol o strachu, smútku a citových výlevoch, no jednalo sa aj o ťažkú životnú udalosť a tak ešte počkám. Za tento diel ako v škole za 3. 06.09.2013 - Od posledného zhodnocovania seriálu som ho nevídaval celý, vídal som len časti, no dnes som mal pocit, že pozerám niečo na štýl Búrlivého vína alebo Ordinácie v ružovej záhrade, v mojich očiach to upadlo, po stránke scenára to je opäť o rozhovoroch a rozoberaní ľudí, vzťahov, proste ďalší nezáživný seriál, no počkám, či sa to zlepší alebo ho totálne odpíšem ako Búrlivé víno. Na záver by som ešte dodal, že Dominika Kavaschová je objav, na ktorej sa dá stavať, no či jej budú sedieť aj iné role, než táto v podstate prirodzenosť obyčajného dievčaťa, to sa uvidí. 17.09.2013 - Nuž nezlepšilo sa to, možno je to aj vedľajšími postavami a príbehmi okolo nich, kde sa to točí okolo naštrbených vzťahov. Dej sa ustálil prakticky v dvoch rodinách a to jednej chudobnej a jednej bohatej. Povahy postáv sú napriek menším výnimkám dosť jednoznačné a po toľkých častiach sa výrazne prejavil profesionalizmus najmä u Maštalíra, ktorý hrá vynikajúce slepca, dokonca ani Kavaschová u mňa nie je v porovnaní s ním až tak skvelá. Postavy, ktoré hrajú Jamrich, Gregorová a Dzúriková sú v hereckom prejave dosť do očí bijúce a nepresvedčivé, viac by im sedeli iné, no ono je to možno aj kostýmami, či prostredím, ktoré je dosť umelé. Vlastne všetkým postavám chýbajú tie ľudské detaily, chyby, mimika, hoci aj keby si odpľuli, špárali sa v nose, poškrabali si štípanec, zakašlali, pustili si televíziu, počítač, išli na výlet, či ukázali priamo prácu a debaty počas nej. Ak mám niečo napísať k detským hereckým výkonom, tak ich nepovažujem za niečo extra, je to taký priemer a dej okolo nich hraje na city alebo je umelý. Keby ten seriál aspoň nejakým protestom vo firme oživili, no takto to je skôr stratou času.(26.8.2013)

• Martin741

Kto sa chce kukat na novodobe sereblity, jak sa promenaduju a pretrcaju v kazdej debiline, ktora sa nataca, prosim. Ja len strucne : NASRAT.(27.8.2013)

• ti88na

Ako každý novodobý slovenský seriál. Človek sa na to zo záujmom začne dívať, vydrží niekoľko častí a hodí to do odpadu, kam to aj po tých niekoľkých častiach patrí. Chyba je, že tieto seriály nemajú jasný koniec, len celkom pohodovo začnú a potom točia a točia až do nemoty a už snáď ani scenáristi netušia o čom to vlastne je.(20.4.2015)

• Joe123

Ďalšia slovenská ............. !!!(2.9.2013)

• - Seriál sa mal pôvodne volať Slepá láska, neskôr V dobrom aj v zlom a vysielať ho mala TV JOJ, Markíza ho ale odkúpila a zmenila názov. (tommy187)

• - Janka Lieskovská a Pavel Plevčík si nezahrali milostnú dvojicu prvý raz. Pár stvárnili na doskách bratislavských divadiel už v inscenáciách Déja Vu, Equus, Zaplavenie, Sluha dvoch šéfov, Charleyho teta a Obchod na korze. (matthew.17)

• - Titulnú pieseň naspieval Ivan Tásler s kapelou IMT Smile. (tommy187)