• Dado513

Hnusí sa mi, keď prítomní užívatelia už len z princípu hádžu všetko, pri čom sa objaví krajina pôvodu Slovensko, bezmyšlienkovito do odpadu a to aj napriek tomu, že zhliadli maximálne krátku upútavku v televízií či na internete. Ibaže niekedy sa naozaj nedá inak. Neviem, či televízie majú pocit, že stále nové a nové seriály v štýle primitívnych telenoviel sú práve to, po čom televízny divák túži, alebo pod Tatrami vyrastajú len samí neschopní scenáristi, ktorí nedokáže zo seba vypotiť ani štipku originality, či aspoň niečo, čo by ozvláštnilo tragickú situáciu na poli slovenských seriálov. Naposledy som sa s niečim podobným stretol pri seriáli Doktor Ludsky a o to viac ma mrzí fakt, že kým jeho príbeh priebežne skončil po dvoch krátkych sériach, hlúposti typu Horúca krv, Búrlivé víno, Druhý dych a najnovšie aj Chlapi neplačú, sa stále zubami nechtami držia svojho miesta na obrazovkách aj celé mesiace. To skutočne tvorcovia seriálov na Slovensku nevidia situáciu v iných štátoch, kde televízie doslova sršia originálnymi a pútavými seriálmi? Matne si teraz spomínam na článok v novinách spred pár rokov. Dotyčný človek, ktoré meno si už bohužiaľ nepamätám, vyjadroval ľútosť nad tým, že narozdiel od okolitých krajín sa u nás nevyrábajú žiadne seriály. Kým vtedy som sa s týmto názorom stotožňoval, dnes, keď sa u nás nedokáže vyprodukovať nič iné, ako romantická zlátanina s tragickými prvkami konkurujúca svojimi (ne)kvalitami aj tým najväčším prúserom pochádzajúcim z Južnej Ameriky, by som bol najradšej, keby sa opäť žiadne seriály u nás netočili. (videné tri časti, bez percentuálneho hodnotenia)(29.8.2013)

• Sociopath

Najviac ma baví, ako majú všetci stále čisté monterky. Paľko mi svojou nepredstieranou debilitou vháňa slzy do očí. Do plaču, a to chlapi neplačú. A teraz ani nehodnotia.(4.2.2014)

• SeanLSD

Nechcem vyzerať nepriateľsky, ale kedy to už skončí ? Respektíve, kedy sa niekto pokúsi o niečo iné ?(4.10.2013)

• - Tomáš Maštalír, Alexander Bárta a Petra Vajdová si už spolu zahrali v seriáli Ordinácia v ružovej záhrade (od r. 2007). Prví dvaja menovaní sa spolu stretli aj pri natáčaní seriálu Hoď svišťom (od r. 2011). Maštalír si už taktiež zahral s Dominikou Kavaschovou v seriáli Dr. Ludsky (od r. 2011) a Bárta a Dušan Jamrich sa už spoločne predstavili v seriáli Horúca krv (od r. 2012), ktorý mal rovnakú produkciu. (Johnny.ARN)

• - V úvodnej epizóde seriálu si pri rally pretekoch môžeme v niektorých záberoch všimnúť na pretekárskom aute Michala (Tomáš Maštalír) namontovanú kameru. (Johnny.ARN)

• - Titulnú pieseň naspieval Ivan Tásler s kapelou IMT Smile. (tommy187)