poster

Cesta naděje

 • The Water Diviner

 • slovenský

  Cesta nádeje

Drama / Válečný

Austrálie / USA, 2014, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lukyn007
  ****

  Crowe jako debutující režisér? Klobouk dolů. Po audiovizuální stránce je film vážně skvělý. S příběhem je to jiná písnička, ale i tak je to výsledku velmi podařená prvotina. 70%(24.4.2015)

 • Chrustyn
  **

  Croweův pokus o výpravný film, který moc nevyšel.(4.4.2016)

 • ti88na
  **

  Uff, tak toto bolo ako pekný alobal, ktorý sa snažil zakryť čokoládu s 2% kakaa. Zlepenec scén, ktorý dokopy dáva príbeh o nejakom hľadaní a nejakej sem-tam romantike, k tomu pár citlivých scénok, podaných tak sterilne, že ani nedojmú, lebo každý divák hneď prekukne aké je to celé účelové. To čo Cestu nádeje drží nad vodou sú veľmi pekné flashbacky, asi najviac na mňa zapôsobil ten s púštnou búrkou, ale mimo nich bol príbeh veľmi mdlý a nefungoval ani ako dráma ani ako dobrodružstvo otca hľadajúceho synov a už vôbec nie ako vojnový film. Russell Crowe ako začínajúci režisér nepresvedčil, ale keď hrá stále sa na neho s úľubou pozerám. Tak tomu bolo aj tentoraz.(27.9.2015)

 • salalala
  ****

  Velice slušný režijní debut, který rozhodně není bez chyb, v konkurenci jiných ale poměrně vyniká. Crowe má cit pro zachycení zvláštní atmosféry, která prostupuje celým filmem a přenese na diváka kouzlo australské farmy a posléze i turecké vesničky. Kamera je vesměs překrásná, a i když někdy zbytečně zvolí kýčovitý záběr, není prvoplánová a dokáže využít atraktivních lokací. Za zmínku stojí i povedená hudba. Příběh je sice vystavěn dost předvídatelně a jeho průběh se dá po chvilce odhadnout, v tomto případě to až zas tolik nevadí, protože Crowe velmi citlivě pracuje s postavami a pečlivě buduje vztahy mezi nimi tak, aby nic nebylo směšné a vše mělo nějaký přirozený vývoj. Potěší i velmi dobře zvládnuté velkolepé válečné sekvence, které nejsou nijak drsné, na druhou stranu ani moc zidealizované. Sám režisér pak snímek táhne v hlavní roli, na níž je vidět, jak moc mu na tomhle projektu záleželo a naplno nechává rozehrát své charisma, přitom je příjemně civilní a podává nejlepší výkon za poslední roky. Ani ostatní nedělají ostudu a drží s ním krok, ačkoli divák pozná jen velmi slušnou Olgu Kurylenko, i oba turečtí herci byli ale vybráni výborně. Jen je malinko škoda nevyrovnaného tempa, které je někdy svěží, jindy ale naopak dost rozvláčné, přetažené délky, v níž jsou některé scény zbytečně natahované a zamrzí také až příliš pohádkový a idylický koncept celého příběhu. Pro The Water Diviner tak platí, že není ničím originální ani výjimečný a nenabízí nic, co bychom neviděli už někde jinde, přesto je to víc než solidní debut, na němž je především vidět, jak moc je tohle téma pro Australany důležité a také to, jak moc ho chtěl Crowe přivést na svět a splnit si tak sen. 70%(16.3.2015)

 • Jordan
  *

  russellovi croweovi sa podaril najnudnejší film roka... pokojne by som ho dával na predpis miesto tabletiek na spanie(20.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace