Sice vykrádačka jako prase. Ale dokoukal jsem to naprosto v pohodě. 60%(15.1.2016)

Čím se letos - v rámci nostalgie - stala pro mnohé Epizoda VII Star Wars (tedy ideálním završením letošního filmového roku), to mě osobně splnil sedmý Rock... vlastně Creed. Citlivě a správně dávkované drama v tepajícím městě, které má i po čtyřiceti letech pořád stejně silný pouliční feeling. Sylvester Stallone už zřejmě lepší nebude. Pokud si ho má filmový svět nějak pamatovat, tak určitě takhle. Jako citlivého herce, který vyzrál a umí prodat i ty nejotřepanější fráze. Pro mě radost. 85%(28.12.2015)

Asi stejně naivní jako Rocky i, ale bez šťávy a se stále stejnou znělkou. Pro mě celkem velké zklamání po takové době jsem dostal velice rozporuplný snímek, u kterého se dalo jistě vytěžit více.(1.1.2016)

• JohnnyD

Keby tam nehral Stallone a hlavne keby nehral toho, koho hrá, bola by to typická direct-to-dvd výplň regálov akoby z roku 2000. Ten scenár je jedným slovom utrpenie. Amatérsky polopatisticky okato pozliepané scény, ktoré akože majú tvoriť postavy, no kým herci a réžia by mali prenášať scenár do reality, akurát zdôrazňujú jeho jednorozmernú naivitu. Je tam niekoľko motívov, ktoré by mohli vytvoriť skvelý film, no miesto toho sa dívame na čiernobielu rozprávku, ktorá je ešte naivnejšia než Rocky IV, na ktorého nadväzuje. No kým Rocky IV oplýva dobovou atmosférou a reaganovskou nadsázkou, Creed nie je nič iné, len hlúpy film. A Stalloneov výkon? Akademici ho najprv skoro 40 rokov ignorujú a potom ho nominujú za zásluhy. V hociktorom pokračovaní Rockyho (a v kvante ďalších filmov) podal lepší výkon než tu, čomu sa ani nečudujem, lebo s týmto scenárom tu ani nemá čo hrať. Ďalší klinec do rakvy Akadémie.(19.1.2016)

Omlouvám se tady všem, kteří si Creeda zamilovali, ale přiznám se bez mučení že minimálně 3-4 díly Rockyho se mě líbily rozhodně více. Pokud si někdo všimnul hereckého výkonu Sylvestera, tak já si myslím že například v prvním díle zahrál mnohem lépe. Ano, je to jeho srdeční projekt, ani nehraje vůbec špatně, ale tady to tak nějak souvisí s tím že postava Rockyho si prostě jede už jen to svoje při zaslouženém odpočinku a tak mu stačí tady prohodit nějaké to moudro navíc a být svůj. Nechtěl bych aby to vypadalo, že na Creeda kydám hnuj nebo tak něco, ale největší emoce se u mě dostaví až s tolik provařenou melodií před závěrečným zápasem. Stallone je stále ten sympaťák, kterého můžu a Jordan to naštěští zase až tolik nepokazil. Je těžké navazovat na sérii po takovém odstupu, ale to kouzlo je prostě částečně pryč a o druhý díl asi ani nestojím. Rocky jsi stále jednička a vždy budeš, ale ne díky tomuhle filmu. PS: Hraje v tom i Hodňák Akerman. 65%(18.2.2016)