Stallone na Oscara. Prvý film, v ktorom úprimne hrá slabnúceho starca. Rumázgal som posledných... no, hádam 40 minút. Bez srandy, doják roka. Kto by to bol kedy povedal, že život Rockyho Balbou bude jeden z najzaujímavejších príbehov, aké sme kedy videli na filmových plátnach? S víťazstvami aj pádmi (dejovými i filmárskymi), ale pretrval a 40 (!!!) rokov po prvej časti je stále tu a stále s divákmi poriadne lomcuje. Nečakal som, že Sly takto suverénne utrie Tarantina, DiCapria a ostatné rádoby oscarové filmy.(6.1.2016)

Velice dobrá filmařina! Troufám si říct, že nejlepší film v téhle sérii hned po prvním Rockym. Postavy jsou zajímavé a sympatické, příběh sice ne úplně originální, ale s nadšením odvyprávěný a ty souboje! Nezapomenutelný je ten přibližně v polovině filmu, který je natočený na jeden záběr (nebo to tak alespoň vypadá). Ten závěrečný má zase úžasnou atmosféru. Opravdu jsem si chvílemi chvílemi říkala, jak tohle mohli natočit. Citlivě natočené s úctou k původním filmům, což se hned tak nevidí.(31.12.2015)

// Distribútor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 3,502 // Otvárací Víkend v USA: $29,632,823 //(9.1.2016)

Najlepší Rocky a to celkom z prehľadom. Kto ale nevidel minulé časti bude celkom zívať. 90%(13.2.2016)

• JohnnyD

Keby tam nehral Stallone a hlavne keby nehral toho, koho hrá, bola by to typická direct-to-dvd výplň regálov akoby z roku 2000. Ten scenár je jedným slovom utrpenie. Amatérsky polopatisticky okato pozliepané scény, ktoré akože majú tvoriť postavy, no kým herci a réžia by mali prenášať scenár do reality, akurát zdôrazňujú jeho jednorozmernú naivitu. Je tam niekoľko motívov, ktoré by mohli vytvoriť skvelý film, no miesto toho sa dívame na čiernobielu rozprávku, ktorá je ešte naivnejšia než Rocky IV, na ktorého nadväzuje. No kým Rocky IV oplýva dobovou atmosférou a reaganovskou nadsázkou, Creed nie je nič iné, len hlúpy film. A Stalloneov výkon? Akademici ho najprv skoro 40 rokov ignorujú a potom ho nominujú za zásluhy. V hociktorom pokračovaní Rockyho (a v kvante ďalších filmov) podal lepší výkon než tu, čomu sa ani nečudujem, lebo s týmto scenárom tu ani nemá čo hrať. Ďalší klinec do rakvy Akadémie.(19.1.2016)

• - Prvý film zo série Rocky, ktorý nenapísal Sylvester Stallone (Rocky Balboa). (m.a.t.o.)

• - Adonis (Michael B. Jordan) má na tričku nápis: " Proč chceš bojovat? Protože neumím zpívat ani tancovat." Stejnou frázi řekl Rocky Balboa (Sylvester Stallone) již v prvním díle Rocky (1976). (joeybarbaro2)

• - Druhý film v sérii, který byl označen PG-13 (rodičům se důrazně doporučuje, aby své děti mladší 12 let na film doprovázeli). Prvním byl Rocky V (1990). (DEXTER099)