Esence toho nejlepšího ze starých dílů, precizně dávkovaných kapek nostalgie a zároveň plně přizpůsobivý produkt naší doby, tedy parametrům, které dnes od filmu chceme a očekáváme. To je přesně Creed. Tohle jsem očekával od Star Wars a nedostal jsem. Od Creeda jsem nečekal nic a dostal jsem v podstatě vše. Vrchovaté emoce a totální sympatie k hlavním hrdinům, především pak ke Stallonovi, který se změnil. Stal se z něj citlivý herec, plný charizmatu a životních zkušeností, který dokáže zapůsobit nejenom s kulometem v ruce, ale překvapivě mrštně a suverénně i v komorních scénach, kde používá maximálně osobitě taková ta moudra, která všichni známe, ale ne od každého je chceme slyšet. Pro hard-core fandy původních sérií a pro filmové nostalgiky to bude absolutní TOP, protože to má ten studený zimní street feeling (ikonická poslední scéna) původních dílů a díky bohu to není tak moderní, jako poslední Rocky. Musí se to prožít, stejně jako jednička.(2.1.2016)

Posledná únosná rana, ktorú Rocky dostal a z ktorej by sa už nemal postaviť. Ako podanie žezla mladému boxerovi fajn, ale nič viac. Nie je to tak milo nostalgické ako predošlý Rocky Balboa (2006) a aj preto verím, že v ďalších dieloch už bude iba Creed a Rocky nad ním bude držať ochrannú päsť z hora. 50%(7.1.2016)

Před hlavním zápasem lehce zdlouhavé, se zbytkem jsem ale poměrně spokojená. Adonis je inteligentní, ne svalnaté hovado bez mozku jako Tommy Gunn, box vypadá dobře, romantická linka nenásilná a uvěřitelná. S implementací Rockyho do děje už je to trošku horší; před deseti lety dosáhla sonda do jeho života pomyslného (depresivního) vrcholu a přidání nemoci není tudíž nic jiného než zoufalá snaha překonat laťku, kterou v roce 2006 nastavil pětihvězdičkový "Rocky Balboa". I když "Creed" nakonec rozporuplná (ne)očekávání překonal, je na něm vidět, že scénář nepsal Sly a za "Rockym" zaostává hned o několik kol (snad s výjimkou ne příliš zdařilé trojky). Letošní(ho) "Southpaw" ale knock-outoval.;-) 3,5*. Jo a co se mi ještě líbí, je main(?) song. Pro někoho možná vykrádačka, ale mně ten nápad s rockyovským podkladem přijde skvělý.:-)(2.1.2016)

"Trénujeme, abysme vyhráli, ne se nechali zabít." Zbloudilá spermie Apollo Creeda vyrostla ve velkého černého kluka a jak už to v americkém snu bývá, hned druhý zápas v ringu si zaboxovala o titul mistra světa. Já proti tomu nic nemám, neboť koučující Rocky nemá k sarkastické poznámce daleko, ale je na to bohužel sám. Navíc všichni boxeři jsou jako ze života - plni filozofických mouder a to se skousává trošku hůř. I ty slepice najednou běhaly nějak pomaleji a trénink neměl pořádnou šťávu, ale kdybych napsal, že mi setkání s Rockym nebylo příjemné, tak bych si studem musel celý týden vytírat zadnici s nasazenými boxerkami.(6.6.2016)

Je to prostě fajn. Sice mi přišlo, že se Adonis s Rockym spřátelili podezřele rychle, ale prostě to funguje. Když před posledním kolem začne hrát klasická Rocky hudba, tak asi nejde nebýt dojat.(7.2.2016)