Dramatický príbeh z nedávnej minulosti, ktorý je dosiaľ výstrahou. (oficiální text distributora)

slunicko2

Dobrá ukázka myšlení pozdního socialismu. Papalášský synek chce být poctivý zatímco jeho dívka chce urvat, co se dá. 1) Ovšem celá inscenace je jedna velká křeč počínaje scénářem přes herecké výkony až po režii. Sledujeme nepřirozené chování, umělé dialogy i děj sám._____ 2) Společenská přestavba, byť jen ve formě prekabátenia, tu je jako strašák v pozadí. Pozor! Zas´ prišla do módy morálka, miláčik!_____ 3) Písničky Michaela Jacksona pak symbolizují příchod nových časů._____ 4) Zaujala mě 58letá Magda Paveleková (matka Pajdlhanterová). ()

Autogram

Garsónka ako je luxusne a kompletne zariadená, tak veľa si toho aj pamätá. Zákulisné papalášske hry, tajné stretnutia ako z kriminálky, intrigy a vyhrážky, to všetke pekne zapletené v štýle prerodu socializmu do kapitalizmu sa dá vidieť v tejto krátkej televíznej hre. Naviac má tempo, prekvapenia, zvraty a výborné herecké výkony nielen veľkých hviezd ale aj mladých tvárí. Ševčovič ma vie často prekvapiť, ako dokázal zrozumiteľne vystihnúť momenty vtedajšej doby. –––– Stojíš na vlastných nohách, kráčaj tak, aby si nepadol. –––– Nezabudni! Kto vypustí z rúk opraty, tomu sa splašia kone. ()

kebom

Film je ale veľmi zaujímavý námetom a aktuálny aj dnes. Zaujímavé je, že v jednej z hlavných úloh sa objavil Peter Mišík, v polovici 90´rokov zmizol z obrazoviek. Neskôr bol diplomatom, dnes je riaditeľom odboru zahraničnej politiky kancelárie prezidenta SR. Dátum výroby je rok 1990 - evidentne nakrútený v roku 1989, na stránke je chybne uvedený rok vzniku - v roku 1991 by už oslovenia typu "súdruh" nedávali zmysel. ()