poster

Lucie Bílá - Láska je láska (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební / Komedie

Československo, 1992, 4 min

Režie:

Filip Renč
 • kingik
  ***

  Hudební klip i kontroverze po česku. Originálně, vtipně a i přes sexuální obsah značně asexuálně působící hitovka zpočátku devadesátých let, kdy Lucie Bílá o sobě znovu dávala hudebně vědět a Ilona Csáková se k ní tak nějak "přifařila". Ani jedna nepobrala herecké nadání a ani ostatní účinkující na tom nejsou o mnoho lépe, ale ten šíleně odvázaný mumraj v klipu Filipa Renče je tak nepřekonatelně drzý a provokativní, že mu to mohlo projít jen těsně po revoluci, protože dneska by cenzura klip jen stěží vpustila v odpoledních hodinách do vysílání jako tomu bylo tehdy. Je fakt, že u nás hudební klipy neumíme a nikdy ani umět nebudeme. Pokud se ale jde na ně obráceně, respektive jinou metodou, pak je výsledkem zábavná obrazová taškařice porušující tabu a s děsnou hudební "odrhovačkou" navrch, která právě bez toho klipu je jen poloviční. Jo, na Petříně se vydatně šoustalo (cenzurováno). Mé hodnocení: 60%(30.10.2013)

 • ecceHOMMO
  ***

  Tak trochu šialene uletené, ako svojho času aj Lucka bývala. **/***(3.11.2013)

 • Morholt
  *****

  Naprosto kultovní klip. Dnes to možná už nikomu tak nepřijde, ale v tom roce 1992 vzbudil kontroverzní ohlasy a mluvilo se i o jeho zákazu. Navíc to byla snad první "tuzemák", který se dostal na klipovou francouzskou stanici MCM. Vtipné, výborně obsazené. 100%(8.9.2013)

 • lubospoti
  ***

  Písnička i videoklip už jsou notoricky známé. Ani jedno není bůhvíjaké umění, ale v paměti určitě zůstanou každému. Filipu Renčovi jdou určitě lépe videoklipy než celovečerní filmy (s výjimkou filmu Requiem pro panenku).(30.10.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Poteniskový comeback Lucky Bílé, v rytmu homo-hetero sexuálních orgií na Petříně, kdysi rozvířil poklidné vody české pop music. I já jsem v té chvíli zatoužil schovat se v křoví a z pozice nezúčastněného pozorovatele si to trochu užít. S odstupem let už z klipu poněkud vyčpěla jeho provokativnost, ale pro mne zůstává připojení policejní hlídky k veřejnému pohoršení kultovní záležitostí.(19.4.2014)

 • - Videoklip sa natáčal 2 dni a nejakú dobu bolo zakázané jeho vysielanie v televízii, nakoľko bol označený za zvrátený a neetický. (Raccoon.city)

 • - Režisér Filip Renč pri natáčaní niektorých scén nevpustil do štúdia speváčku Luciu Bílú, lebo nechcel, aby ovplyvnila vizuálnu stránku klipu. (Raccoon.city)

 • - Lou Fanánek Hagen sa dostal do klipu tak, že spolu s Ondřejom Soukupom a Gabinou Osvaldovou robili text do filmu Nahota na prodej (1993) a oslovili ho, či by v klipe nechcel účinkovať. Na samotné natáčanie sa dostavil po prehýrenej noci, takže bolo natáčanie preňho trochu náročnejšie. Stretol sa však aj so ženou, ktorá hrala v jeho predošlom klipe Průša (1992). (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace