Černá listina (TV seriál)

The Blacklist

Čierny zoznam

Krimi / Drama

USA, 2013 - 2016, 48 h 28 min (Minutáž: 67x43 min)

James Spader, Megan Boone, Ryan Eggold, Diego Klattenhoff, Harry Lennix, Annet Mahendru, Parminder Nagra, William Sadler, Aja Naomi King, Alan Alda, Frank Whaley, Robert Sean Leonard, Matthew Rauch, Rachel Brosnahan, Rosemary Howard, Emmalyn Anderson, Amir Arison, Jonathan Dwyer, Booch O'Connell, Edward Baker-Duly, Janice Picconi, Mike Doyle, Charles Baker, Ed Moran, Ritchie Coster, Tom Noonan, Margarita Levijeva, Fajer Al-Kaisi, Joseph Siravo, Lance Reddick, Barbara Schulz, Matt Lauer, Kendra Mylnechuk, Dikran Tulaine, Ramsey Faragallah, Robert C. Kirk, Amber Skye Noyes, James Colby, Jamil Mena, David Gelles, David Carranza, Nolan Lyons, Andy Murray, Isabella Rossellini, Jane Alexander, Chin Han, Clifton Collins Jr., Robert Knepper, Geraldine Hughes, Justin Kirk, Amy Hargreaves, Campbell Scott, Jennifer Ehle, Dianne Wiest, Damian Young, Hoon Lee, Isiah Whitlock Jr., Peter Scanavino, Teddy Cañez, Linus Roache, John Glover, John Sharian, Peter Stormare, Jason Butler Harner, Donnetta Lavinia Grays, Lance Henriksen, Mauricio Ovalle, Veronica Reyes-How, Ron Perlman, E.J. Carroll, Elisabeth Waterston, Richard D. Busser, James Freedson-Jackson, Doris McCarthy, Marlon Perrier, Jennifer Kim, Brennan Brown, Quinn McColgan, Jeffrey DeMunn, Louis Arcella, Laith Nakli, Susan Kelechi Watson, Alana O'Brien, Perry Yung, David Fierro, Gregory Konow, Michael Siberry, Maryann Plunkett, James Murtaugh, Madison Arnold, Omid Abtahi, David Vadim, Chance Kelly, Roy Jackson, Ron Yuan, Gabriel Ebert, Ralph Brown, Tony Shalhoub, Emily Tremaine, Gregory Bastien, Thomas Beaudoin, Joe Dixon, Ilfenesh Hadera, Dan Ziskie, David Zayas, Quinn Franzen, Jeremy Parise, Irungu Mutu, Eisa Davis, Heidi Armbruster, Kelly AuCoin, Julian Gamble, Andrew Polk, Jeremy Holm, John Finn, Thomas Kopache, Kate Nowlin, Zach Grenier, Angel Pai, Michael Cullen, Robert Clohessy, Harris Yulin, Sean Cullen, Gameela Wright, Neal Huff, Brian Foreman, Tony Moore, Ulrich Thomsen, Mozhan Marnò, Ramón Fernández, Paulie Redding, Ramon Fernandez, Adam David Thompson, Phyllis Somerville, Chris LaPanta, Brian Tarantina, Lars Gerhard, Shawn Andrews, Richard Bekins, Andrew Dice Clay, Teena Byrd, Frank Pando, Ryan O'Nan, Daniel McCabe, Wass Stevens, Danny Boushebel, Reed Birney, Trevor Long, Oksana Lada, Casey Siemaszko, Hassan Johnson, Quinn Shephard, Frank Deal, Mark Ivanir, Gibson Frazier, Catherine Wolf, Marmee Cosico, Ylfa Edelstein, Dominic Colon, Alexandra Neil, Richaud Valls, Otoja Abit, Juan Carlos Hernández, Andrew Howard, Mary-Louise Parker, Krysten Ritter, Adriane Lenox, Lee Tergesen, Hal Ozsan, Marceline Hugot, Sahr Ngaujah, Neil Hellegers, Annika Boras, Pasha D. Lychnikoff, Jason Kravits, Geoffrey Cantor, Paul Reubens, Johnny Nielsen, David Costabile, Scottie Thompson, Carel Struycken, David Aaron Baker, James Chen, Tom Kemp, Peter Fonda, Khalil Maasi, Waleed Zuaiter, Alon Aboutboul, David Strathairn, Janel Moloney, John Ventimiglia, Scott A. Martin, Marc Menchaca, Jade Wu, Justin Morck, Grizz Chapman, Gloria Reuben, David Gautreaux, Valarie Pettiford, Shaun Toub, James Naughton, Arian Moayed, Faran Tahir, Michael Kostroff, Olek Krupa, Peter McRobbie, Gaten Matarazzo, Sepideh Moafi, Amanda Plummer, Erik Jensen, Alex Manette, David Patrick Kelly, Ami Sheth, Michael Beach, Chandler Williams, Rosalyn Coleman, Kevin Weisman, Joshua Close, Brandon Sonnier, Ana de la Reguera, Donnamarie Recco, Leslie Lyles, Michael Massee, Tobias Truvillion, Max Baker, Noelle Beck, Ty Jones, Edi Gathegi, Aaron Yoo, Fisher Stevens, Christopher James Baker, Don Harvey, Robert Stanton, Steve Cirbus, Scott Johnsen, Christina Cole, Peter Vack, Mark Doherty, George Aloi, Christine Lahti, Conor Leslie, Will Brill, Paolo Montalban, Andrew Divoff, Emily Dorsch, Craig DiFrancia, Oded Fehr, Sammy Sheik, Gary Hilborn, Demosthenes Chrysan, Dan Domingues, Chris Kies, Marcus Hester, Tony Plana, Deirdre Lovejoy, Charlayne Woodard, Brian J. Carter, Renata Hinrichs, Isabella Way, Jake Weber, Vincenzo Amato, Anthony Carrigan, Andrew Dolan, Tim Barker, Richard Toth, Michael Laurence, Stephanie Szostak, Vincent Curatola, Molly Price, Ronald Guttman, Celia Weston, Mark Blum, Maria Dizzia, Leslie Jones, Tonye Patano, Hays Wellford, Christine Cartell, Daniel London, Chris Chalk, Ben Livingston, Reg E. Cathey, Nikki M. James, Tawny Cypress, John Rue, Marko Caka, Murphy Guyer, Lotte Verbeek, Nicholas Tucci, Brian Dennehy, Famke Janssen, Benito Martinez, Jay Klaitz, John Bedford Lloyd, Sherman Howard, Adrian Martinez, Marcin Paluch, Al Nazemian, Billy Hepfinger, Raoul Max Trujillo, Sipiwe Moyo, Phil Nee, Josh Philip Weinstein, Sharon Washington

První díl přinesl celkem dobré zvraty a dobrého Jamesa Spadera,dále se uvidí.Za mě celkově 75 % a tři hvězdy.(13.1.2015)

1. série # V době, kdy jsem hledal adekvátní náhradu, po konci první série The Following, jsem náhodou v jednom rozboru našel zmínku právě o The Blacklist. Od prvního dílu se z toho stala záležitost, která mne chytla a já si užíval každý díl. Sice se zhruba v polovině sezóny dějí naprosto nepodstatné události, který tam být ani nemusí, ale líbí se mi a žene mě dál celkové protkání příběhů, nejistota a tajemno, které je celým seriálem naplněno. Popravdě se dost těším na další sezónu, klobouk dolů před Spaderem, scénáristy a za malé vedlejší role! 1. sezóna - 80%(19.5.2014)

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: NOVA = 12.1.2015, réžia českého znenia (NOVA 2014) = FILIP JANČÍK+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: DajTo = 28.2.2015, réžia slovenského znenia = (13.1.2015)(13.1.2015)

Joe Carnahan mě poprvé za svou kariéru zklamal a strašně rád bych to svedl na fakt, že přesedlal z filmové tvorby na televizní, a k tomu ještě nemoudře k materiálu, který si sám nenapsal. Blacklist je totiž tím nejprůměrnějším z krimi televizní produkce na všední odpoledne. Už samotná premisa vyškrtávání jmen ze seznamu nejnebezpečnějších zločinců předpokládá epizodičnost, jenže přestože Redův výběr těch prakticky nesouvisejících případů v závěru dává smysl, nic to nemění na tom že je drtivá většina z nich naprosto nezajímavá. Nejhorší je na tom to, že to není jen tím, že by byli nezajímaví oni zločinci, kámen úrazu je v nudném, stokrát viděném a levném zpracování plném podprůměrných herců a průhledných zvratů (bohužel včetně ústřední linky). Samotný Red je tak jediným, kdo mě u seriálu dokázal udržet, protože mi dokázal, že i Američan může působit jako šarmantní gentleman a spolu s povedeným pilotem, první sérii půlícím dvojdílem a gradujícími posledními epizodami i jediným důvodem, proč mu dám šanci i napřesrok. Do druhé série dostali autoři díky nepochopitelnému úspěchu štědřejší rozpočet, a na řemeslné kvalitě a akci je to znát, nicméně co se týče samotného obsahu, k žádnému zlepšení nedošlo. Vlastně kvůli tomu, že jsem si už na ústřední postavu zvykl, docela chybí i to nadšení z jeho výstřelků. I zde tak vyniká pouze Carnahanův dvojdíl v polovině série, kterému nechybí slušná akce a povedený blacklister v podání Rona Perlmana.(28.5.2014)

Blacklist byla novinka, na kterou jsem se nejvíc těšila. Přitáhl mě k tomu samozřejmě James Spader, na kterého nedám od filmu Sekretářka dopustit. Pilotní díl byl pořádně nabušený. Úvodní sekvence měla grády, které z velké části pomohla dobrá doprovodná hudba. Sice jsou díly spíš epizodní, tak lze zpozorovat, že v každém díle odkrýváme kousek ze skládanky hlavní linie seriálu. Co se týče herců, tak nikdo Spaderovi nesahá po kotníky, ale neberu to jako výtku, protože i tak podávají dobré výkony. Poprvé mám pocit, že konečně vybrali tu správnou ženskou do policejní role. A na tomhle se právě ukazuje, že je Blacklist po scénáristické stránce velice kvalitní. Scénáristi totiž většinou nedokážou tyto ženské role pořádně napsat. Pak z toho vznikají takové karikatury, které jsme třeba mohli vidět v loňské sezóně u seriálu Deception. Naštěstí tady tomu tak není, takže kdykoliv se Liz objeví na scéně, netrpíte. U ostatních vedlejších rolí člověk předpokládal, že tam budou jen tak do počtu. Ale například u agenta Resslera jde vidět, že s ním mají větší plány. Jediný z castu, kdo mě silně irituje, je manžel. Hercovi to prostě nežeru a kdykoliv se objeví na obrazovce, tak mám chuť po něm něco hodit. Ale ve výsledku převažují plusy nad mínusy a můžu tenhle seriál jedině doporučit. + James Spader + uvěřitelné herecké výkony + dobrá hudba + dobrý scénář - manžel(25.1.2014)