Tříhodinová lekce z dějepisu, která zasluhuje plným právem plný počet hvězdiček a dle mě patří mezi nejpovedenější a nejpozoruhodnější biografické snímky. Gándhí je kolosální film, v němž exceluje Ben Kingsley co-by vůdce lidu, neúnavný bojovník za mír a nenásilí Mahátmá Gándhí. Jeho celková fyzická proměna mě fascinuje, stejně tak jeho výkon oceněný Oscarem bych přiřadila mezi ty, které nebyly nikdy zaslouženější.(8.5.2010)

Jeden z tých príbehov, ktoré napísala a zrežírovala história. Mimo výkonu Bena Kingsleya bolo hlavným plusom hlavne atmosféra celého filmu, ktorá sa niesla v duchu filozofie Gándhího - bojovať nenásilím proti násiliu. A tak aj sebeviac dramatické, či emotívne scény mali akúsi kľudnú polohu. A ikeď je to film skutočne dlhotánsky, v závere som zatúžil, aby bol ešte aspoň o pol hoďku dlhší :). (10/10)(17.1.2009)

Tříačtvrthodinový film může kdekoho odradit. To, zda film nudí, má však jiná měřítka, než je jeho stopáž. Životopisný snímek o jednom z největších bojovníků za mír – Mahatma Gandhim, je přesně ten případ, kdy se nenudíme ani vteřinu, ba dokonce bych zkousl klidně i hodinu navíc. Když už jsem zmínil bojovat za mír, není to jako souložit za panenství? V Gandhiově případě ne, a tím je právě tak výjimečný. A výjimečné je i filmové zpracování jeho života. Je zobrazen naprosto věrohodně, proměna Bena Kingsleyho z mladíka po starce je pro mne fascinující, stejně jako jeho herecký výkon.(9.5.2009)

Příběh silný tak, že silnějšího být snad nemůže. Na rozdíl od různých zpracování na téma Ježíš je toto uvěřitelné a podložené skutečnými důkazy. Nádherná ukázka toho, že největším pánem jsme si my sami navzájem. Jeden za nás možná může oficiálně mluvit, ale v konečném důsledku nikdo sám dav nepřekřičí. Při vší úctě ke Guinnessovi, Hopkinsovi a Hoffmanovi, kteří se mohli objevit v titulní roli, si neumím představit od Gandhiho lepší výkon, než jaký předvedl Ben Kingsley. Klobouček dolů...(2.1.2009)

Excelentní film.(9.5.2008)

• - Ben Kingsley sa úplne vžil do svojej role, schudol, začal cvičiť jogu, naučil sa priasť bavlnu a podstúpil odvážny pokus žiť podľa Gándhiho vzoru. (Scevola)

• - Hned pro dva herce je Gándhí jejich posledním účinkováním. Svou poslední roli ve filmu ztvárnili John Boxer a John Clements. (Rugero)

• - Ben Kingsley byl Gándhímu tak podobný, že si mnoho domorodců myslelo, že je Gándhího duchem. (džanik)