Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MISSha
  *****

  Tříhodinová lekce z dějepisu, která zasluhuje plným právem plný počet hvězdiček a dle mě patří mezi nejpovedenější a nejpozoruhodnější biografické snímky. Gándhí je kolosální film, v němž exceluje Ben Kingsley co-by vůdce lidu, neúnavný bojovník za mír a nenásilí Mahátmá Gándhí. Jeho celková fyzická proměna mě fascinuje, stejně tak jeho výkon oceněný Oscarem bych přiřadila mezi ty, které nebyly nikdy zaslouženější.(8.5.2010)

 • kitano
  *****

  Jeden z tých príbehov, ktoré napísala a zrežírovala história. Mimo výkonu Bena Kingsleya bolo hlavným plusom hlavne atmosféra celého filmu, ktorá sa niesla v duchu filozofie Gándhího - bojovať nenásilím proti násiliu. A tak aj sebeviac dramatické, či emotívne scény mali akúsi kľudnú polohu. A ikeď je to film skutočne dlhotánsky, v závere som zatúžil, aby bol ešte aspoň o pol hoďku dlhší :). (10/10)(17.1.2009)

 • Kulmon
  *****

  Tříačtvrthodinový film může kdekoho odradit. To, zda film nudí, má však jiná měřítka, než je jeho stopáž. Životopisný snímek o jednom z největších bojovníků za mír – Mahatma Gandhim, je přesně ten případ, kdy se nenudíme ani vteřinu, ba dokonce bych zkousl klidně i hodinu navíc. Když už jsem zmínil bojovat za mír, není to jako souložit za panenství? V Gandhiově případě ne, a tím je právě tak výjimečný. A výjimečné je i filmové zpracování jeho života. Je zobrazen naprosto věrohodně, proměna Bena Kingsleyho z mladíka po starce je pro mne fascinující, stejně jako jeho herecký výkon.(9.5.2009)

 • Pepinec
  *****

  Příběh silný tak, že silnějšího být snad nemůže. Na rozdíl od různých zpracování na téma Ježíš je toto uvěřitelné a podložené skutečnými důkazy. Nádherná ukázka toho, že největším pánem jsme si my sami navzájem. Jeden za nás možná může oficiálně mluvit, ale v konečném důsledku nikdo sám dav nepřekřičí. Při vší úctě ke Guinnessovi, Hopkinsovi a Hoffmanovi, kteří se mohli objevit v titulní roli, si neumím představit od Gandhiho lepší výkon, než jaký předvedl Ben Kingsley. Klobouček dolů...(2.1.2009)

 • Hellboy
  *****

  Excelentní film.(9.5.2008)

 • - Ben Kingsley sa úplne vžil do svojej role, schudol, začal cvičiť jogu, naučil sa priasť bavlnu a podstúpil odvážny pokus žiť podľa Gándhiho vzoru. (Scevola)

 • - Hned pro dva herce je Gándhí jejich posledním účinkováním. Svou poslední roli ve filmu ztvárnili John Boxer a John Clements. (Rugero)

 • - Ben Kingsley byl Gándhímu tak podobný, že si mnoho domorodců myslelo, že je Gándhího duchem. (džanik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace