Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  *****

  Jeden ze 100 nejlepších životopisných filmů - 100 Greatest Biography Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Jeden ze snímků, který mne nejvíce ovlivnil a který mne svou silou pokaždé dojímá. Naprosto strhující příběh o úžasném muži rámovaný dějinami první půle 20.století. Život muže, který několikrát dokázal nenásilným protestem a duchovní silou pohnout stamilióny lidí v Britském impériu i v Indii a osvobodit Indii od kolonizátorů. Nejsilnější scény: Právě propuštěný Gándhí si říká jihoafrickému generálovi o peníze na taxi, Gándhí se ženou předvádějí svůj někdejší svatební rituál novináři, Gándhího pochod za solí, postupující fronta mlčenlivých Indů jdoucích pro svou sůl mlácená před solivarem, Gándhí držící půst za uklidnění náboženských nepokojů. Trailer: http://www.csfd.cz/film/350-gandhi-gandhi/videa/(2.1.2009)

 • gogo76
  *****

  "Som moslim, hindiusta, kresľan i žid..." Osem oscarový Gandhí je veľký film. Veľký čo do počtu oscarov, témy, davových scén, stopáže, veľkého hereckého výkonu, ale hlavne je o veľkom človeku, ktorý dokázal spojiť i nepriateľov - hinduistov a moslimov. Videl som to už veľmi, veľmi dávno, uff, to už bude i 20 rokov... Oprášil som dvd, ktoré mám už nejaký rok a prekvapilo ma niekoľko vecí. V prvom rade film nezostarol, je nadčasový, stále presvedčivý a kvalitný. Zaskočila ma prestávka na dvd, podobne ako pri Siedmych samurajoch, ak sa nemýlim. V kine to beriem, ale na dvd si to mohli odpustiť. Takmer som poskočil na gauči, keď som v malej scéne spoznal mladého D. D. Lewisa. Davové scény sú veľkolepé, dnes sa to robí digitálne, ale toto je úžasné. Nezabudnuteľný je masaker- streľba do davu, či pouličné nepokoje a hromadné bitky medzi moslimami a hinduistami... A Kingsley ? Nezabudnuteľný. " Viem o jednej ceste von z pekla... Nájdi chlapca, sirotu, tak starého ako bol tvoj, keď ho zabili a vychovaj ho ako svojho. A vychovaj ho ako moslima..." Ben Kingsley 100%. Film 90%.(27.10.2014)

 • dzej dzej
  ****

  Oživlá učebnice dějepisu postrádající hlubší ponor do nitra hlavní postavy - Gándhí na diváka nepůsobí jako filmový hrdina, ale jako historická postava. Jeho do extrému dovedená metoda prosazování dobra skrz pasivní rezistenci vůči zlu je ale natolik inspirativní, že celý film působí jako obrovský morální apel. Nejde o Indii ani o Gándhího, nýbrž o principy, které by se měly stát součástí osobnosti každého člověka.(22.4.2006)

 • Snorlax
  *****

  Vůbec se nedivím, že současné televize odmítají sáhnout po repríze tohoto filmu. Co kdyby jim po zhlédnutí Gándího začali diváci přemýšlet? To by bylo neodpustitelné. Tak jen dál vychovávají tupou nemyslící hmotu, která bude otrávena dlouhou stopáží, nedostatkem krve a sexu Attenboroughova majstštyku.(7.8.2012)

 • kitano
  *****

  Jeden z tých príbehov, ktoré napísala a zrežírovala história. Mimo výkonu Bena Kingsleya bolo hlavným plusom hlavne atmosféra celého filmu, ktorá sa niesla v duchu filozofie Gándhího - bojovať nenásilím proti násiliu. A tak aj sebeviac dramatické, či emotívne scény mali akúsi kľudnú polohu. A ikeď je to film skutočne dlhotánsky, v závere som zatúžil, aby bol ešte aspoň o pol hoďku dlhší :). (10/10)(17.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace