Nastala chyba při přehrávání videa.
 • noriaki
  ***

  Co myslíte? Uškodí mysterióznímu seriálu když scenárista uprostřed první sezóny vyžvaní pointu? Co se týče Wayward Pines, tak neuškodí. Dokonce bych řekl, že v tomhle konkrétním případě mu to pomohlo. Úvodní čtyři díly totiž stojí na vodě a nastavená situace nedává smysl. Ne že by se v tomhle po prozření něco změnilo. Zápletka je pořád přitažená za vlasy a pořád popírá logiku. A to jak příčina krize, tak reakce na ni a důvod proč je celé městečko drženo v nevědomosti. Ať mi nikdo nemluví o psychice. Podpůrný personál přece situaci zná a zvládá ji úplně v pohodě. A aby těch špatných zpráv nebylo dost, po "grandiózním" finále první řady, ta druhá začíná znovu v bodu nula. Recyklovaný špatný nápad opravdu sledovat nebudu.(6.7.2015)

 • vegetol.mp
  ****

  Solidní seriál, který velmi dobře funguje v obou svých polovinách. Bavila mě jak půlka "vyšetřovací", tak i "vysvětlovací". Pochválit zaslouží tvůrci i za práci s přeléváním emocí. Postavy, které divákovi lezou první půlku na nervy si v druhé půlce rychle oblíbí a naopak. Matt Dillon je sympatický hlavní hrdina a nechce se ani věřit, že je o tři roka starší, než Toby Jones. Co se tvůrcům naopak nepovedlo, je vytvořit sympatické dětské postavy. Tedy konkrétně syna hlavního hrdiny. Ten by mohl soutěžit o cenu Čurák roku spolu s Carlem z The Walkin Dead.(14.9.2015)

 • slayerrrr
  ****

  První řada byla příjemná mysteriozní jednohubka připomínající Persons Unknown a velmi okrajově Twin Peaks (alespoň zpočátku). Shymalan a jeho tým scénáristů dokázali napsat poměrně chytrou guilty pleasure s skvěle vystavenou první polovinou a čistě žánrovou (leč stále skvělou) polovinou druhou. Bohužel po zmrtvýchvstání šel seriál do háje. Druhá řada (jež by trefně mohla nést titulek Město dětí) postrádá jakoukoliv logiku a naprosto imbecilní odpravování původních postav na úkor těch nových (jejíchž zajímavost by nikdo nenašel ani nanolupou). Hodnocení zůstává díky skvělé minisérii, na tu kaši co přišla raději zapomenu. 1. série: 80% _____ 2. série: NEHODNOTITELNÁ (27.4.2015)

 • Fr
  ***

  „VÍTEJTE VE WAYWARD PINES, KDE JE RÁJ DOMOVEM…“ /// Mr. Shaymalan a jeho ZTRACENI! Zamotanej děj, neobyčejný místo se svejma pravidlama a několik potížistů. Chcu se dozvědět pravdu (stejně jako voni). Fajn jsou všechny ty pochybnosti, který navíc mají logický (aspoň myslím) vysvětlení. Druhá půlka série je zajímavější tý první – navíc dějově důvěryhodnější. Celý si to pohrává se zajímavou myšlenkou o lidský povaze, a je škoda, že to neskončilo (i přes tu snahu) zajímavěji. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou trilogii, kterou v letech 2012-2014 napsal Blake Crouch, neznám. 2.) Po bouračce jsem spal podezřele dlouho. 3.) Thx za titule „Anniie126“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(14.2.2016)

 • Djkoma
  ****

  Pro mě je největším překvapením Wayward Pines brutální tempo, kterým tvůrci odhalují svůj příběh a jeho tajemno. Z první sezony je jasně cítit, že scénáristé cítili potenciál a pokusili se ho využít bez ohledu na případnou další sezonu (viz závěr a celkové množství odhalení). Něco podobného se na půdě rozvléklých rádobytajemných seriálů posledních let (ehm, Ztracených...) nevidí často. Bohužel na druhou stranu se musím ptát, zda tu je potenciál na kvalitní druhou sezonu. Ta už jde výrazně odlišným směrem a vychází z první, odhazuje tajemno a nabízí "pokračování" bez mnoha původních postav. I tak považuji Wayward Pines za velice odvážné a povedené dílo, které kromě scénáře a atmosféry sází na výborné herce (Dillon, Gugino, Toby Jones, Terrence Howard). První sezona za to rozhodně stojí.(2.10.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace