To, co začíná jako velmi mysteriózní drama se v pátém díle překlopí do něcěho jiného a dostane se nám šokujícího zvratu a 2 epizody se pak dostavují vysvětlovačky, aby následně přišla akčnější smršť. Nejlepší je ale si to tom vůbec nic nezjišťovat. Pak budete sledovat napětím jednu epizodu za druhou. 8/10 Season 2: 55% Tak oproti původnímu plánu, že to bude minisérie FOX odklepl další sérii. Zpočátku si tvůrci hráli na takové menší Game Of Thrones, protože představili nové postavy a zároveň postupně v prvních 4 dílech a pak ještě jednom dalším nechali postupně pochcípat přeživší postavy z masakru minulé série. V prsním díle se nám představí postava z první série, u které to vypadá, že bude mít velkou roli a konflikt se protáhne na pár epizod, aby se hned v druhém díle odpravila. V druhé půli se pak napjatě očekává další útok Abbies,....aby pak se vůbec nestal. Poslední díl byl dost velký scénaristický fail a poslední scéna jen naznačila, ale nic nedořekla. Pokud bude další série, tak ať už prosím poslední. Je sice fajn, že se dozvídáme více z minulosti o plánech postavit Wayward Pines, o tom, jak ubíhaly století přes postavu CJ, který co 200 let konroloval stav světa, ale prostě to nemá tu atmosféru první série.(5.8.2015)

Solidní seriál, který velmi dobře funguje v obou svých polovinách. Bavila mě jak půlka "vyšetřovací", tak i "vysvětlovací". Pochválit zaslouží tvůrci i za práci s přeléváním emocí. Postavy, které divákovi lezou první půlku na nervy si v druhé půlce rychle oblíbí a naopak. Matt Dillon je sympatický hlavní hrdina a nechce se ani věřit, že je o tři roka starší, než Toby Jones. Co se tvůrcům naopak nepovedlo, je vytvořit sympatické dětské postavy. Tedy konkrétně syna hlavního hrdiny. Ten by mohl soutěžit o cenu Čurák roku spolu s Carlem z The Walkin Dead.(14.9.2015)

Ano, je to v zásadě vystavěné na béčkových proprietách (knížky jsem nečetl) a má to několik zkratek a oslích můstků, ale seriál baví velmi i díky závratnému tempu. Osudový pátý díl výborně pracuje s informacemi a překrucuje protagonisty s antagonisty rychlostí lusknutí prstu. Twistů a dramatických situací je dostatek (pilot, pátý a šestý díl), stejně jako myšlenkového podhoubí (druhá půlka seriálu, otázka totalitního státu) a fanboyovských výjevů (Abbies). Tenhle seriál je guilty pleasure a moderním mixem toho nejklasičtějšího z Lynche, Hitchcocka a Orwella. Přesto si na Wayward Pines cením nejvíc jasně obhajitelných motivací postav (Pilcher) a dynamického dialogu mezi syžetem a fabulí.(26.7.2015)

S01E01 + S01E02: Hvězdně obsazený seriálový mindfuck, se kterým by se jeho "šajmalanský" tvůrce evidentně mohl pomalinku vrátit zpět na režisérské výsluní. Inspirace Lynchem se nezapře (i když se vlastně jede podle knihy), Dillon se snaží a nuda nehrozí, jen se do budoucna obávám zbytečně natahovaného děje. Zatím lepší tři s tím, že se mi tak docela nepozdáva všechno, co ústřední postava udělá. Jak byste se zachovali vy?(24.5.2015)

Svižné, temné, plné rôznych dejových zvratov a zaujímavých momentov. Twin Peaks si išlo po vlne tradičnej mysterióznosti a divákovi nechávalo len pocity a žiadne odpovede. Wayward pines toto robí v prvej polovici. Potom sa z neho stane plnohodnotné sci-fi. Veľmi som potešení jednak z hereckých predstaviteľov, ale aj určitej originálnosti s ktorou seriál pracuje. Keby som sa chcel vážne zamyslieť určite by som v ňom našiel veľa logických dier, ale v zásade sa jedná o príjemné prekvapenie. Pritom nie som až tak na seriály. Krásky Gugino a Sossamon sú neuveriteľným spestrením a mladá Sarah Jeffery bude za chvíľu riadna kosť. Výborná hororová atmosféra a super finále. Síce je tu priestor pre ďalšiu sériu, ale nie som si istý či po nej vyslovene túžim. Mladí hrdinovia ma zvyknú skôr iritovať. Ale keďže Crouch napísal Wayward Pines ako trilógiu som celkom zvedavý. Toto som zhltol prakticky za jeden deň. 1. séria 100%(27.9.2015)