Království (TV seriál)

Kráľovstvo

Drama / Fantasy / Historický

USA, 2013, 44x44 min

Checco Varese

Adelaide Kane, Megan Follows, Torrance Coombs, Toby Regbo, Celina Sinden, Caitlin Stasey, Anna Popplewell, Alan Van Sprang, Rossif Sutherland, Jenessa Grant, Jonathan Keltz, Kathryn Prescott, Anna Walton, Amy Groening, Daniel Fathers, Lola Tash, Sean Teale, Eleanor Methven, Yael Grobglas, Michael Aronov, Ian Matthews, Craig Parker, Lucius Hoyos, Orlando Seale, Carson Reaume, Kathryn Alexandre, Kerr Hewitt, Amy Forsyth, Vincent Gale, Mike Donis, Gil Darnell, Peter DaCunha, Charles Vandervaart, Rodrigo Ternevoy, Aislinn Paul, Bruce Beaton, Neven Pajkic, Duncan Lacroix, Ali Lyons, Ashley Charles, Ella Ballentine, Siobhan Williams, Jim Watson, Ben Lewis, Rogan Christopher, Adrian Griffin, Pascal Langdale, Katie Strain, Caroline Palmer, Giacomo Gianniotti, Jeanie Calleja, Brittany Johnson, Douglas Nyback, Courtney Deleen, Brian Paul, Hannah Anderson, Alden Adair, Dylan Trowbridge, Cyrus Lane, Keith Dinicol, Ben Geurens, Robert Notman, Geordie Johnson, Steven Love, Tori Anderson, Chandler Loryn, Richard Waugh, Adam Crew, Bruno Verdoni, Anthony Gerbrandt, Ted Ludzik, Sarah Winter, Steve Cumyn, Laurie Murdoch

Historie mě nikdy moc nebavila, takže na nějaké prznění dějin si stěžovat nemůžu. Chvíli mi ale trvalo, než jsem se smířila s tím né-moc-dobovým vzhledem, s moderní hudbou atd.. Ale! Má to fajn zvraty, obraty, převraty :-D Na herecké obsazení si nemůžu stěžovat, všechny dějové linky jsou zajímavé, skvěle to odsýpá a baví, plus... Bash. Bože, hormony řádí.(7.3.2014)

• Crocuta

Historii využívá "Království" kromě prznění ještě jako kulisu pro hloupý a nevalně natočený příběh, ve kterém porod trvá zhruba minutu a rodička se při něm zadýchá a zpotí méně než třeba při zumbě nebo spiningu (viz 10. epizoda) - a podobně "reálné" je tu i vše ostatní.(3.2.2015)

Hodnocení první sezóny: Nakonec se to slušně rozjelo. Mary začíná jako ufňukaná pipinka a končí jako osoba, která se naučila výti s vlky. Jak to bylo doopravdy, neřeším, ale jako zábava slušné. Rozhodně to není seriál, ze kterého by se dalo učit do dějepisu. Nebýt matinky z rodu Medici, sledování bych vzdala v prvních dílech, ale postava Catherine je chytrá a zábavná. Nad Mary vyhrává na plné čáře. Dala bych 4/5 kdyby se snažili alespoň s kostýmy a účesy. Holky tam pobíhají prostovlasé jako rusalky napůl nahé v zimním období, jako by v zámku vylo vytopeno jak v paneláku.(30.10.2013)

• Davies182

Pilot: Děvčata (zejména ta z vás, jimž je stále sladkých -náct), já vám to upřímně přeju a tak trochu vlastně i závidím. The CW na vás očividně bezostyšně myslí, a chce pro vás jen to nejlepší - to je pěkné. V překladu to znamená spoustu romantiky, lásky, pohledných hrdinů, nebeských šatů, a v tomto případě prostě i celý ohromný šatník plný těch nejrůžovějších střevíčků. Užijte si to (pánové čelem vzad, nechcete-li si přivodit mozkovou příhodu)! Vážně mě to mrzí, ale k S01E02 už se neodhodlám - nejsem kočka a mám jen jeden život.(18.10.2013)

Historická romance s novodobou hudbou pro mladší publikum. I na to, že šlo o 22 dílů, jsem se ale u seriálu nenudil a jsem zvědav, jak bude Marie Stuartovna vládnout dále. 80% [2. série BUDE](22.10.2013)

• - Ačkoli hraje Anna Walton matku Torrance Commbse, ve skutečnosti je jen o 3 roky starší než on. (Thery)

• - V 3. epizóde 1. série sa spomína cisár Maximilián sídliaci v Prahe, ale v tej dobe bol cisárom Ferdinand. Maximilián nastúpil na trón až v roku 1564 a vládol do 1576. (vavrinec)

• - Seriál sa odohráva v období rokov 1547 až 1610, ktoré historici označujú ako obdobie 3 Henrichov. Začína Henrichom II. a končí Henrichom IV. Obdobie bolo významné náboženskými bojmi. (vavrinec)