"Štěstí je čas."(20.7.2015)

Celkově docela příjemný film, který ale tápal mezi žánry. Chvíli komedie, chvíli drama, diváku rozhodni se, kam mě zařadit. Herecké výkony průměrné, ani Dyk to svým charisma nezachránil. Děj a struktura je trochu zmatená, ze začátku na vás vychrlí spoustu postav a než si člověk udělá pořádek ve všech rodinných i nerodinných stavech, už je v půlce filmu.(12.1.2015)

Nejedná se o špatný film a to mám standardně s filmovými adaptacemi Vieweghových filmů docela problém. Tenhle mi ale nevadil. Naopak se mi líbilo to realistično, kterému dominuje jak Velíšková, tak Polívka a zároveň to abstraktno v podobě andělů, kteří okolí víceméně pozorují. Neznám předlohu a po shlédnutí tohoto filmu se ani nemám v plánu na ní podívat. Na druhou stranu musím uznat, že Alice Nellis film natočila viditelně opravdu dobře. Některé momenty byly vysloveně zajímavé a říkal jsem si, že se s nimi normálně v českých filmech nesetkávám. Horší už to bylo s překomobinovaným závěrem, který mi u jiných filmů podobného typu nevadí, ale tady to bylo až absurdní. Člověk si totiž anděly představuje nějak, ale to, že nám domluví to, co domluvili tady, to by mě asi nikdy nenapadlo. Teď už teda jo…(7.1.2016)

„KDYŽ VÍME, JAK PŘESNĚ TO DOPADNE, TAK CO TADY DĚLÁME?“ … „TOHLE NENÍ DANÁ BUDOUCNOST. TO JE JEN JEJÍ PRAVDĚPODOBNÁ PODOBA“… /// Andělskej tým, co se za pomoci vnuknutí snaží ovlivnit nevyhnutelnost osudu. Sympatická nebeská mordparta jde po Karlovi a my se tak můžem pitvat v lidskejch vztazích, který hebnou na nedostatek lásky. Andělé maj vobčas vtipný průpovídky, vobčas udivěj moudrem („ŠTĚSTÍ JE ČAS“), ale nic zvláštního nepřinášej. Možná proto, že lidi si moc napovídat nenechaj. Ani když jim jde vo kejhák. Asi tušej, že s andělíčkama jim bude dobře. Film neprudí, dialogy jsou normální a mezi hercema si svoje taky najdete. Ale něco mi říká, že kniha by mohla bejt zajímavější (Karle, neser!). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2007 napsal Michal Viewegh, číst nebudu. 2.) Chystám se projebat zbytek svýho času na Nuseláku. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(7.4.2015)

• Radiq

Čekání na smrt. Doslova. Jak ve filmu, tak pro mě, jako pro diváka. Dramata Vieweghovi asi moc nejdou nebo já nevim, kde se stala chyba, ale tohle byla fakt strašná, ale strašná nuda. Jediny, co mě tam pobavilo, byl Dyk převlečenej za to zjevení anděla, ale to je dost málo. Jediny, co mě v kině drželo při životě před uspáním bylo to, že to měli tak moc nahlas ozvučeny, že se u toho prostě usnout nedalo. Ten děj byl naprosto zoufalej a ať už jednou pro vždy jdou všichni do prdele s těma životníma náhodama... A to nepočitám zmatky ve jménech - kdo si má furt pamatovat, kterej z nich je petr, pavel, karel, michal, tomáš, pičus atd. To aby u sebe měl člověk mapu jmen s rodokmenem a fotkama.(20.10.2014)