Nastala chyba při přehrávání videa.
 • GeusX
  **

  To byla doba než to vůbec začalo dávat větší smysl, zorientoval jsem se v tom propletenci (kdybych si býval byl přečetl hned obsah, tak je vše jasnější... ale obsahy většinou nečtu neb mnohdy moc vyzrazují) a začalo to být trochu zajímavější. Ale to už se blížil konec filmu a jeho pointa... :-/ Takový trochu zbytečný film zahraný dobrými herci.(3.1.2016)

 • honajz
  **

  Typicky povrchní, řeklo by se dnes moderně kavárenský pohled na lidi a na to, že kurnik užívejte dne! On Viewegh sám je povrchní a nevyzrálý člověk, který se snaží udílet rady a prodávat své pohledy na život i tam, kde lidé už na rozdíl od něho dospěli, a pak se diví, proč ho nemají rádi a stěžuje si. Navíc má problém se po smrti otce srovnat s tím, jestli teda něco je, nebo není, myšleno mimo realitu poznatelnou našimi omezenými smysly, jenže zas nad tím nechce moc přemýšlet, neb má raději víno, večírky a ženy a cestování a drahá auta a vůbec ten mondénní život bohatého a úspěšného spisovatele a scenáristy. Alice Nellis si asi v knize našla tu svoji o tom, že Bůh není a pokusila se to do filmu narvat horem dolem, až z toho vlastně udělala protináboženskou agitku. Inu a k samotnému filmu - proč jsou zde andělé, jaká tedy vlastně je jejich funkce, proč zrovna Polívka, proč ten pizza boy a gay parade zjevení, to fakt netuším. Stejně jako u některých postav motivace. V některých chvílích myslím lidé tak nějak na sex nemají pomyšlení - alespoň ne ve stylu, jak nad tím přemýšlí se svou obsesí tlustého chlapečka Viewegh. Nemají potřebu si maskulinně něco dokazovat. Když se dějí v životě lidském skutečné tragédie, je myšlenka na poskytnutí felace postaršímu učiteli autoškoly hodně, ale hodně nereálná a spadlá z Marsu. A tak by se dalo pokračovat. Manželství Polívky a Bydžovské, tak, jak je předvedeno, by už bylo pět let rozvedené, nebo by Bydžovská manželka v náhlém záchvatu vzteku manžela zabila - třeba Kinder vajíčkem. Prostě by pohár trpělivosti přetekl. A tak je to se všemi postavami - chlápek přijde o ženu a dobrý job, a nenapadne ho nic jiného, než nedělat nic a litovat se. Vážně s ním nic nehne, neexistují nějaké možnosti? Čím se živí, proč se neživí jako manažer v jiné firmě? Dalo by se pokračovat donekonečna. Chápu, že tvůrci chtěli říct - užívejte si chvíle s blízkými a buďte na sebe hodní, neb nikdo neví dne ani hodiny, ale přece jenom - takhle? Dobrá je kamera, skvěle civilně hraje Polívka, Dyk hraje svoji ulítlou parketu a na Křenkovou se aspoň hezky kouká. Melíšková zde hraje poněkud nesympaticky a přijde mi, že má vadu řeči. Bydžovská žel hraje svůj standard, do něhož ji v poslední době pořád zběsile a krabičkovitě obsazují. Je to dobře střižené, dobrý timing scén, ale celkově to vlastně nic nedává a neříká. Tedy kromě Užívej dne, ale takový film už česká kinematografie má - s Hrzánovou a Holubem v hlavních rolích. A bez andělů. (Btw, soundtrack u Andělů mi přišel až přespříliš inspirovaný soundtrackem z Fontány.)(18.2.2015)

 • Malarkey
  ***

  Nejedná se o špatný film a to mám standardně s filmovými adaptacemi Vieweghových filmů docela problém. Tenhle mi ale nevadil. Naopak se mi líbilo to realistično, kterému dominuje jak Velíšková, tak Polívka a zároveň to abstraktno v podobě andělů, kteří okolí víceméně pozorují. Neznám předlohu a po shlédnutí tohoto filmu se ani nemám v plánu na ní podívat. Na druhou stranu musím uznat, že Alice Nellis film natočila viditelně opravdu dobře. Některé momenty byly vysloveně zajímavé a říkal jsem si, že se s nimi normálně v českých filmech nesetkávám. Horší už to bylo s překomobinovaným závěrem, který mi u jiných filmů podobného typu nevadí, ale tady to bylo až absurdní. Člověk si totiž anděly představuje nějak, ale to, že nám domluví to, co domluvili tady, to by mě asi nikdy nenapadlo. Teď už teda jo…(7.1.2016)

 • Big Bear
  **

  Filmy, kde se pohybují nadpřirozené bytosti ve formě andělů, průvodců či dokonce sama smrt atd.. mám rád. Proto jsem se na tohle dílko Alice Nellis těšil. Dokonce jsem si říkal, že díky andělům by mi mohlo být lépe stravitelným. Pro mně jsou filmy Alice Nellis něco jako filmy v polštině. Většině děje a díky i příbuznému jazyku sice člověk filmu rozumí, přesto je v tom cosi co prostě neprojde... Andělé všedního dne byli zvláštní. Začátek byl fajn i jejich rozprava o tomto století. Čtveřice bytostí nás seznámila s kupou postav, přičemž nám bylo sděleno kdo za jak dlouho zemře a proč. Jejich úkolem bylo pokusit se douspořádat jejich životy a splnit jim nesplněné sny před jejich odchodem. No nebudu vás napínat, jeden z hrdinů nikdy nezažil orální sex a tak se andělé ! pokusí mu toto v posledních hodinách nějak zajistit pomocí různých vnuknutí atd.. lidem, kteří se pohybují kolem odcházejícího... Rovnou říkám, že andělé a orální sex mi prostě nejdou do sebe a to se nepovažuji za nějakého upnutého stydlivku. Andělé navíc v půlce filmu ( Dyk) začnou pochybovat o svém poslání a o svých nadřízených což mi už úplně přišlo mimo. Film mohl fungovat dobře i bez andělů, kteří tam spíše rušili. Skvělá byla Melíšková (ale to už vím dávno) a skvělej byl i Bolek, který když ze sebe nedělá idiota na farmě, tak ty ryze lidské role stále ještě umí skvěle. Za mně je to jen za dvě karty s anděly. * *(13.4.2015)

 • Terva
  ****

  CITÁT - Dnes otevírám své srdce.......... CHYBA VE FILMU - Čtveřice andělů je okolo 7 minuty v bytě Karla (Boleslav Polívka) a Marie (Zuzana Bydžovská), ale oni je nevidí, přesto zanechávají andělé na stěně své stíny............. CITÁT - Zítra touhle dobou už bude vdova............. Hořkosladký Český film s povedeným hereckým obsahem, s velmi dobrými dialogy, lehce nadprůměrnou kamerou a průměrnou hudbou. CITÁT - Orální sex je jeho sen, jeho Mount Everest Snů........ Mám rád tohle míjení lidských osudů, ty střípky časů, kdy někoho potkáte nebo naopak někoho minete a on se trochu změní váš osud. A pokud nám do toho andělé opravdu moc "nekecaj", tak je to jen osud. Ve 47 minutě je jeden z těch velmi povedených kamerových záběrů, jen si ho vychutnat. Musím se přiznat, že je to snad poprvé v životě, co jsem u Českého filmu brečel, a to ne smíchy, ale smutkem. I když scéna s Urilelem (Jofaniel alias Vojtěch Dyk) mě zase na oplátku rozesmála a Marii naopak rozbrečela. CITÁT - A dej si taky jednou místo sucharů pizzu!!!!!!....... Ještě štěstí, že to andělé neposrali a druhý plán Bé je prostě B....oží. CITÁT - Odešel do nebíčka...........(24.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace