Žárlivost (festivalový název)

(festivalový název)

Jealousy

Francie / Německo, 2013, 77 min

• hous.enka

Případ filmu, kdy anotace je mnohem lepší, než celý film. Spoléhala jsem zejména na "pohled dítěte", který se ale nekonal. Dostala čepici, jí polévku, všechno je jí tak nějak buřt. Herecké projevy se mi nelíbily (kradené lízátko - proč? A pak reakce všech tří aktéru, které byly zcela mimo), kamera nepředvedla nic velkolepého a scénář byl slabý jak plátek týnecké šunky. A to tedy velmi slabý. Slabé dvě hvězdičky. (FFF 2014)(24.11.2014)

Kamera.(8.10.2014)

• Mr.curry

První záběr a já věděl, že je zle. Snažil jsem se vzpomenout, kolik že má film minut, a modlil se, aby měl pod hodinu a půl. Měl. Ale jen v popisu. Na druhou stranu, po skončení jsem poprvé v kině zatleskal. Hlasitě a dlouze.(23.11.2014)

• sochoking

Chladná štúdia medziľudských vzťahov, ktorú nezahriala ani krásna hravosť malej Charlotte. Naozaj nechápem, čo na tom šupákovi tie ženy videli...(10.8.2014)

• Ligter

Nevím, jak to Garrel dělá, ale už při druhém filmu mě začíná mírně štvát. Vypadá to totiž, jak kdyby měl z celé kinematografie nakoukané jen filmy francouzské nové vlny. Akorát to, co kdysi fungovalo v rámci pravidel moderny v šedesátých letech zkrátka nefunguje s notným odstupem času teď. Je to taková, na jistotu vsazená, pocta plochosti a prazvláštním nejistotám a motivacím postav. Předně mě ale zaráží fakt, že u vztahového filmu se objevuje taková míra netečnosti. Garrel pohybuje bez empatie figurkami jako po šachovnici. Mimoto mám neblahý dojem, že košatější stopáže by byly bývaly jeho romancím pomohly; přinejmenším by se stihly rozvinout charaktery, které jsou v Žárlivosti jen ledabyle načrtnuty. _ A Garrel není Godard, i celá ta snaha o dějovou eliptičnost vypadá jako přehnaně úpěnlivá snaha o zanechání si nekonvenčního statusu. Je to nejen zkratkovité, ale ve výsledku i banální. A vůbec, dost žen a zbraní: Godard by se tomu stejně vysmál.(25.5.2016)

• - Hudbu k filmu původně složil John Cale, ale jeho klavírní hudba nakonec použita nebyla. Zastoupil jej nakonec kytarista Jean-Louis Aubert. (urzug)