Žárlivost (festivalový název)

Jealousy

Francie / Německo, 2013, 77 min

[6. OKO 2014](3.10.2014)

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(11.9.2013)

Dávám čtyři hvězdičky v rámci Garrelova vlastního vesmíru, jinak by to hodnocení bylo nižší. Když člověk přenese přes srdce nepříjemnou Annu Mouglalis, tak ten film rozhodně není špatnou studií mezilidských vztahů. Hodne také pomáhá krásná klasická černobílá kamera Willyho Kuranta. Je vidět, že je to kameraman Francouzské nové vlny. Česká premiéra na MFF Ostrava Kamera Oko 2014.(15.1.2014)

Kamera.(8.10.2014)

• Kristusazapad

Hoc sa človek snaží empaticky pristupovať ku každému jednotlivému ľudskému osudu, sú veci, ktoré ho proste nezaujímajú, nedokážu ním pohnúť, prídu mu skrátka nezmyselné. Uznávam, že by som sa zrejme mal od podobných predsudkov pri filme odosobniť. A tak sa ospravedlňujem za zníženie percenta, určite naratívne i štylisticky zaujímavého filmu, ale ja nepoznám nič prázdnejšie a nezmyselnejšie než tlachanie a vzťahy francúzskych intelektuálov. Je dosť možné, že práve na toto sa snažil režisér poukázať, ale nemal som silu, chuť ani snahu to v tomto filme hľadať. A pri pohľade na hodnotenia iných obľúbených užívateľov, nielen tohto, ale aj ďalších Garrelových filmov, je mi jasné, že chyba je vo mne.(14.9.2014)