Žárlivost (festivalový název)

Jealousy

Francie / Německo, 2013, 77 min

[6. OKO 2014](3.10.2014)

Kamera.(8.10.2014)

Dávám čtyři hvězdičky v rámci Garrelova vlastního vesmíru, jinak by to hodnocení bylo nižší. Když člověk přenese přes srdce nepříjemnou Annu Mouglalis, tak ten film rozhodně není špatnou studií mezilidských vztahů. Hodne také pomáhá krásná klasická černobílá kamera Willyho Kuranta. Je vidět, že je to kameraman Francouzské nové vlny. Česká premiéra na MFF Ostrava Kamera Oko 2014.(15.1.2014)

• sochoking

Chladná štúdia medziľudských vzťahov, ktorú nezahriala ani krásna hravosť malej Charlotte. Naozaj nechápem, čo na tom šupákovi tie ženy videli...(10.8.2014)

• Mr.curry

První záběr a já věděl, že je zle. Snažil jsem se vzpomenout, kolik že má film minut, a modlil se, aby měl pod hodinu a půl. Měl. Ale jen v popisu. Na druhou stranu, po skončení jsem poprvé v kině zatleskal. Hlasitě a dlouze.(23.11.2014)

• - Hudbu k filmu původně složil John Cale, ale jeho klavírní hudba nakonec použita nebyla. Zastoupil jej nakonec kytarista Jean-Louis Aubert. (urzug)