Žárlivost (festivalový název)

(festivalový název)

Jealousy

Francie / Německo, 2013, 77 min

• hous.enka

Případ filmu, kdy anotace je mnohem lepší, než celý film. Spoléhala jsem zejména na "pohled dítěte", který se ale nekonal. Dostala čepici, jí polévku, všechno je jí tak nějak buřt. Herecké projevy se mi nelíbily (kradené lízátko - proč? A pak reakce všech tří aktéru, které byly zcela mimo), kamera nepředvedla nic velkolepého a scénář byl slabý jak plátek týnecké šunky. A to tedy velmi slabý. Slabé dvě hvězdičky. (FFF 2014)(24.11.2014)

• Kristusazapad

Hoc sa človek snaží empaticky pristupovať ku každému jednotlivému ľudskému osudu, sú veci, ktoré ho proste nezaujímajú, nedokážu ním pohnúť, prídu mu skrátka nezmyselné. Uznávam, že by som sa zrejme mal od podobných predsudkov pri filme odosobniť. A tak sa ospravedlňujem za zníženie percenta, určite naratívne i štylisticky zaujímavého filmu, ale ja nepoznám nič prázdnejšie a nezmyselnejšie než tlachanie a vzťahy francúzskych intelektuálov. Je dosť možné, že práve na toto sa snažil režisér poukázať, ale nemal som silu, chuť ani snahu to v tomto filme hľadať. A pri pohľade na hodnotenia iných obľúbených užívateľov, nielen tohto, ale aj ďalších Garrelových filmov, je mi jasné, že chyba je vo mne.(14.9.2014)

• sochoking

Chladná štúdia medziľudských vzťahov, ktorú nezahriala ani krásna hravosť malej Charlotte. Naozaj nechápem, čo na tom šupákovi tie ženy videli...(10.8.2014)

Kamera.(8.10.2014)

Konaniu tej ženštiny som celkom neporozumela. Mať doma Garrela, nepohnem sa odtiaľ. Skôr než príbehom sa film dostáva pod kožu atmosférou, pocitmi, a, áno - tliachaním francúzskych intelektuálov, ak môžem citovať. Rozumiem tým výčitkám, ale na mňa toto všetko v spojení s čiernobielym a minimalistickým prevedením zanechalo dojem.(3.10.2014)