Mikulášovy patálie na prázdninách

• slovenský

Mikulášove šibalstvá na prázdninách

Komedie / Rodinný

Francie, 2014, 95 min

Příjemná letní komedie ideální do současného zimního mrazíku. Vhodná úplně pro celou rodinu. Od pejska až po babičku. Předlohu jsem pochopitelně nečetl, protože čtu málo a převážně knihy, které nějak obohatí mého ducha. Příběh se mi zamlouval. Mapuje v podstatě vše podstatné, co se rodinných vztahů týče. Od drobných rodičovských problémů a neřestí až k tomu, kterak se z Mikuláše stal pěkný kurevník. Souhlasím s názorem, že se tento díl opravdu více soustředí na rodiče než děti, ale nemyslím si, že by to bylo až tolik na škodu. Párkrát jsem se od srdce zasmál. Co ovšem oceňuji hlavně, je obrovská pohoda, která z každého záběru vyzařuje. Myslím si, že úplně každému film pozvedne náladu. Minimálně trošičku. Za sebe dávám pěkné 4 *.(14.12.2014)

Nepamätám si moc obsah filmu Mikulášovy patálie z roku 2009 a tak je mi to zlé zrovnávať. Mikulášovy patálie na prázdninách je slušný film, ktorý sa dá pozrieť opäť aj o pár rokov.(29.12.2014)

Sympatická letní vyprávěnka, ze které čiší francouzská lehkost i problesky skvělé literární předlohy. Doplácí ale na to, že první díl se víc opíral o titulního hrdinu, zatímco pokračování soustředí polovinu času svou pozornost na jeho rodiče. Ti si sice díky famózní dvojce Valérie Lemercier - Kad Merad znovu bez problémů razí cestu do diváckých srdcí, ale ono neodolatelné mikulášovské kouzlo se pomalu vytrácí.(16.7.2014)

Ne tak dobré jako první díl, ale pořád z filmu sálá pohoda 60. let ve Francii a atmosféra Goscinnyho knížek. No a za ty dvě holčičky á la Slečinky z Rochefortu s Catherine (a tím pádem je ve filmu zcela určitě celá řada odkazů na francouzské filmy šedesátých let), i za ty to prostě stálo.(7.7.2016)

I pokračování Mikulášových patálií je pořád hodně vtipné, až teprve ke konci, když se děti ztratily to podle mě začalo trochu skřípat a příliš se tlačilo na pilu, aby se toho vtipu vydolovalo co nejvíc. Ale po většinu filmu jsem se bavila stejně dobře vylomeninám Mikulášovým i nad tím, co vyváděli jeho rodiče.Herci v rolích rodičů byli výborně typově obsazeni a v druhém díle snad ještě zábavnější než v prvním.(27.12.2015)