Mikulášovy patálie na prázdninách

• slovenský

Mikulášove šibalstvá na prázdninách

Komedie / Rodinný

Francie, 2014, 95 min

Kouzlo prvního filmu se Tirardovi tak úplně zopakovat nepodařilo, přesto je tohle Mikulášovo prázdninové dobrodružství docela podařené a stylové a hlavně díky rodičovské dvojici Merad-Lemercier i velmi zábavné.(26.12.2014)

Sympatická letní vyprávěnka, ze které čiší francouzská lehkost i problesky skvělé literární předlohy. Doplácí ale na to, že první díl se víc opíral o titulního hrdinu, zatímco pokračování soustředí polovinu času svou pozornost na jeho rodiče. Ti si sice díky famózní dvojce Valérie Lemercier - Kad Merad znovu bez problémů razí cestu do diváckých srdcí, ale ono neodolatelné mikulášovské kouzlo se pomalu vytrácí.(16.7.2014)

Film je to maximálně na čtyři, ale vzhledem k místnímu neduživému hodnocení mu musím hvězdičku přidat. Pohodová letní komedie o krásně barevném světě, v němž se sice občas objevují mráčky a někdy i inverze, ale náhrdelník z mušliček má vždy větší cenu. (Viděno během Challenge Tour Speciál 2015: Filmový lov.)(22.6.2015)

Poměrně milý a odpočinkový film. Kvalit prvního filmu rozhodně nedosahuje (navíc přeobsazení hlavní role se mi příliš nelíbilo), ale tak nízké hodnocení si tu taky nezaslouží. Zasmála jsem se, možná ne tolik, jako u prvního filmu, ale pobavila jsem se taky dobře. 3*(6.1.2015)

Ne tak dobré jako první díl, ale pořád z filmu sálá pohoda 60. let ve Francii a atmosféra Goscinnyho knížek. No a za ty dvě holčičky á la Slečinky z Rochefortu s Catherine (a tím pádem je ve filmu zcela určitě celá řada odkazů na francouzské filmy šedesátých let), i za ty to prostě stálo.(7.7.2016)

• - Film se natáčel na ostrově Noimoutier v provinicii Vendée ve Francii. (Laslo)

• - V hotelovém pokoji sledoval Mikuláš (Mathéo Boisselier) film Sabrina (1954). (Laslo)