Mikulášovy patálie na prázdninách

• slovenský

Mikulášove šibalstvá na prázdninách

Komedie / Rodinný

Francie, 2014, 95 min

Koukám, že to tady zrovna dvakrát nešetříte. Já si jedničku pamatuju asi jako manželku školníka ze základky, takže vůbec nevím, o kolik lepší nebo horší je dvojka. A je mně to taky po zásluze jedno. Milá francouzská oddechovka, která je sice spíš o pantátoj než o Mikulášovi, ale na zadělání pěkného večera ve dvou to stačilo bohatě.(2.1.2017)

Samozřejmě na Mikulášovy patálie z roku 2009 to nemá. Už jen proto, že tu jsou jiní dětští herci a pro to, že je to pokračování, ale stále se nasmějete nad myšlením a výtržností těchto malých ničemů. Z Mikuláše se nám vyklubal malý Casanova aneb nestačí mu, že v minulém díle sbalil jednu slečnu, on si tady s ní celé léto dopisuje a při tom si tam začne s další slečnou... se kterou zdrhne do hradu plného výbušnin, bomb a zbraní... Který se úplně komplet zřítí do moře, těsně potom, co přejdou most... oba se na sebe jen podívají, pokrčí rameny a jdou dál.. ach ta dětská lhostejnost. Následně se vrátí domů a je nucen první slečnou rozejít se s druhou, s níž si začal dopisovat. Překvapil mě ten klučina jakože z Anglie... mluvil vážně dobře francouzsky (logicky, když je Francouz) s naprosto skvělým britským přízvukem... zírala jsem... musí mít prostě oba tyto jazyky jako rodné, jinak nechápu, jak by v takovém útlém věku, dokázal takhle dobře jazykově zvládnout svou roli. No co na to říct, všechno to bylo takové plné barviček, aspoň jednou jsem se díky tomu podívala letos v létě na pláž a Mikulášova nová parta byla stejně nezbedná jako ta předešlá a opět stejně charakterově rozličná.(31.7.2015)

Je to pořád dobré, nebojte se a na zdejší hodnocení nehleďte. Připravte se snad jen na to, že Mikulášovy patálie na prázdninách věnují větší pozornost Mikulášovým rodičům, ovšem to není vůbec na škodu, protože ať sledujeme děti nebo dospělé, stále jde o skvělou, výborně zahranou prosluněnou komedii s nesmírně krásně barevnou výpravou a dobrou náladou od začátku do konce. Kdyby se scenáristům zachtělo alespoň trochu uzavřít minipříběh s krásnou německou turistkou a kdyby do finále zbytečně nenaplácali kdeco (policejní rojnici, lovce, hrad plný munice), případně kdyby alespoň něco z toho dávalo smysl a neobjevilo se to jen tak, dal bych i pátou hvězdičku.(2.10.2016)

Nepamätám si moc obsah filmu Mikulášovy patálie z roku 2009 a tak je mi to zlé zrovnávať. Mikulášovy patálie na prázdninách je slušný film, ktorý sa dá pozrieť opäť aj o pár rokov.(29.12.2014)

Ne tak dobré jako první díl, ale pořád z filmu sálá pohoda 60. let ve Francii a atmosféra Goscinnyho knížek. No a za ty dvě holčičky á la Slečinky z Rochefortu s Catherine (a tím pádem je ve filmu zcela určitě celá řada odkazů na francouzské filmy šedesátých let), i za ty to prostě stálo.(7.7.2016)

• - V hotelovém pokoji sledoval Mikuláš (Mathéo Boisselier) film Sabrina (1954). (Laslo)

• - Film se natáčel na ostrově Noimoutier v provinicii Vendée ve Francii. (Laslo)