• Francie

• slovenský

Komedie / Drama

Francie, 2013, 102 min

Příjemný film s několika vtipy geniálního vyznění (scéna s laděním schodiště) a s vymazlenou obrazovou stránkou subjektivního pohledu dětskýma očima na rozjuchaný pohádkově vnímaný svět. Škoda, že se příběh nedržel více hlavní linky a občas zabloudil ve zbytečných odbočkách. /27. 3. 14./(27.3.2014)

Překrásná a poctivá Francie dneška a la Amélie z Montmartru. Nicméně v tomto případě má hlavní roli Paul a Attila Marcel. On a krásné kamerové záběry reality a snového světa, které režisér míchá tak překrásně, že si herce, který hraje Paula, totálně zamilujete. Guillaume Gouix je fakt skvělý a věřte mi, že jakmile se ve filmu alespoň trošku rozkoukáte, budete se na závěr neskutečně těšit. Vlastně nejen těšit, dokonce i v napětí očekávat rozuzlení. Počítejte ale s tím, že Vás to v žádném ohledu nezklame. Já si tenhle smutně krásný příběh prostě nenechal ujít.(21.11.2014)

• Enšpígl

Naprostá scénaristická beznaděj. Film mně nenabídnul žádný příběh, žedný emoce, kterých bych se chytnul, romantika, vtip, hravost, prostě nic. Navíc hlavní hrdina mně byl sympatickej asi jako nedovařenej brambor.(1.12.2014)

Chometova poetičnost spočívala doposud z velký části v animované stránce jeho filmů. V hraném filmu (byť se zřetelnými náznaky z pole animovaného filmu) je to trochu křečovitý plácání a ještě navíc s banálním sluníčkovým poselstvím pro náctileté. 5/10(23.12.2014)

Tohle je přesně ten feel good film, který mi už zase nějakou dobu chyběl. Sylvain Chomet nezklamal a dokázal odvyprávět zábavnou poetickou hříčku osudu i bez animovaných postaviček. A když už se zdá, že si tempo příběhu v poslední třetině vystačí se setrvačností, nastoupí mohutný závěr, jenž uzemní i toho nejzarytějšího pochybovače. Více takových francouzských barev… co vlastně dneska dělá takový Jean-Pierre Jeunet?(12.2.2016)