poster

Rybka a kočka (festivalový název)

 • Írán

  Mahi va gorbeh

 • anglický

  Fish & Cat

  (festivalový název)

Drama / Horor / Komedie

Írán, 2013, 134 min

Režie:

Shahram Mokri

Scénář:

Shahram Mokri

Kamera:

Mahmoud Kalari

Producenti:

Sepehr Seifi
(další profese)
 • apacka
  **

  Slušnej mindfuck.(10.7.2014)

 • Baldrick
  ***

  Mno, hezky je to zacyklené, ale... Ale opět jakoby (tentokrát) od íránských cinefilů pro ty evropské (americké)...(14.1.2015)

 • Jindrusa
  *

  Filmový experiment, který se odehrává kdesi v Iránském lese v jednom dvou a půl hodinovém záběru. Do kamery se postupně dostávají jednotlivé, divné, postavy, které kamera v podstatě bez použití filmové řeči sleduje. Zachycuje je v jejich rozhovorech, aby je pak zase opustila a sledovala postavy jiné. Vše se děje v "reálném nefilmovém čase". (Například pán si zapálí cigaretu a divák jej sleduje celých pět minut v podivném dialogu se svým synem, než ji vykouří.") Asi by k pochopení inovativní výjemočnosti tohoto snímku, bylo potřeba více energie, než jsem byl ochotný mu jmenovat. Od Íránských filmů si dám zase na chilku pohov.(10.7.2014)

 • tapir.cabrak
  *****

  Íránští autoři snímku šli do rizika, že část diváků bude z jejich filmu odcházet předčasně a toto se také v hojné míře děje. Není to film konzumentský k sobotnímu obědu ale film nutící diváka přemýšlet o každém detailu a slovu, aby aspoň zčasti pochopil smysl a linku příběhu a přijmul relativitu času a prostoru odehrávajíci se na plátně v jediném nestříhnutém záběru. Osobně hodnotím jako jeden z nej, co se týče filmařského uměni a zasažení člověka a pro sledování doporučuji být v plné kondici, což při festivalových projekcích od 22:00 nebylo vždy na 100%. Navíc zrovna po tomto filmu bych uvítal diskuzi, měl jsem v hlavě 100 + 1 otázek.(17.7.2014)

 • hirnlego
  ****

  Zajímavě DIVNÁ atmosféra a geniální propojování minulosti a přítomnosti v jednom(!) záběru. Nic víc. Ale ani míň. Dokoukají jen pravověrní art-filmoví úchyláci. (3,5*)(10.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace