poster

Rybka a kočka (festivalový název)

 • Írán

  Mahi va gorbeh

 • anglický

  Fish & Cat

  (festivalový název)

Drama / Horor / Komedie

Írán, 2013, 134 min

Režie:

Shahram Mokri

Scénář:

Shahram Mokri

Kamera:

Mahmoud Kalari
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jacob_cz
  *

  Skutečné utrpení si představuji jako nekonečný filmový záběr vzniknuvší z tohoto filmu. Vydržet do úplného konce se všemi více či méně zajímavými postavami motajícími se v nevlídném lesíku vyžaduje ohromné množství energie. Avšak věnovat ji např. počítání stébel trávy by asi bylo užitečnější... 1* za komplikovanou práci v jednom záběru. (49. MFF KV)(12.7.2014)

 • Baldrick
  ***

  Mno, hezky je to zacyklené, ale... Ale opět jakoby (tentokrát) od íránských cinefilů pro ty evropské (americké)...(14.1.2015)

 • MatiasStrike
  *

  Dokoukat tenhle film, je opravdu náročný. Zajímavý nápad (provedení), ale ve výsledku totálně o ničem. Děsná nuda.(13.7.2014)

 • Jindrusa
  *

  Filmový experiment, který se odehrává kdesi v Iránském lese v jednom dvou a půl hodinovém záběru. Do kamery se postupně dostávají jednotlivé, divné, postavy, které kamera v podstatě bez použití filmové řeči sleduje. Zachycuje je v jejich rozhovorech, aby je pak zase opustila a sledovala postavy jiné. Vše se děje v "reálném nefilmovém čase". (Například pán si zapálí cigaretu a divák jej sleduje celých pět minut v podivném dialogu se svým synem, než ji vykouří.") Asi by k pochopení inovativní výjemočnosti tohoto snímku, bylo potřeba více energie, než jsem byl ochotný mu jmenovat. Od Íránských filmů si dám zase na chilku pohov.(10.7.2014)

 • apacka
  **

  Slušnej mindfuck.(10.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace