My jsme nejlepší!

• slovenský

Sme najlepší!

(festivalový název)

Švédsko, 2013, 102 min

Veľmi milý, nenáročný, oddychový film o veku, v ktorom jednoducho neznášate svojich rodičov, lebo sú trápny a aj vás neustále niečím strápňujú ...no proste puberta. Príbeh o partii mladých dievčat, ktoré si založia punkovú kapelu a pritom vôbec nevedia hrať na žiadny nástroj a je to všetko samozrejme len recesia. Ako to celé dopadne tiež nie je ničím objavné či nové, ale nemyslím si ani, že by niečo také chceli tvorcovia dosiahnuť, takže sa im to vlastne podarilo. A na záver mi nedá nespomenúť príjemný bonus tohto nenápadného filmového počinu a to Davida Dencika v úlohe otecka jedného z dievčat. Hneď som musela zdvihnúť hodnotenie o hviezdičku vyššie. Čo už s ním, keď je všade tak sakramentsky výborný! Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov.(30.6.2015)

• hygienik

Od tak vyhraneného a zručného režiséra by som ani vo sne nečakal tak "študentský" a plytký film. Viem, mal pôsobiť civilne, ale toto je regres priamo na plátne, lebo tá civilnosť prechádza do humoru, ktorý sa mi bridí ( -Keď spievaš, ukrižuj Boha, je to vlastne kresťanská pieseň, lebo to znamená, že veríš v Boha.-) A ten "humor" ústi do explicitne trápnych scén.(16.6.2014)

Dievčatá čo vyzerajú úplne ako chalani a samčí pubertiaci s hárami, vyzerajúci ako Dunčovia z Vlka a zajaca. O tom, že šport je úchylná sračka niet pochýb, ani o tom, že puberta a pankové výstrelky k sebe patria. Fajn je, že sa nezabúda na idey, spočívajúce v spolčovaní sa vylúčených, nezdieľajúcich hodnoty kolektívov, v rámci ktorých sa denne pohybujú: školská trieda, športový tím, členovia klubu mládeže, rodina a jej známi. Všeobecné zamyslenia sa nad eko-problémami (tu: smrtiaca radiácia) a pomoc outsiderom (hoci motivovaná zištne) pri súčasnej snahe ukázať svetu, že v lúzerstve sme predsa najlepší! Vydarená puberťácka ľahká komédia, trochu dlhá na to, čo chcela ukázať. Variácie možností rebélie mladosti však nikdy nie sú márne, najmä ak sú spojené s tvorivým sebavyjadrením. Plusom je tiež trefné stvárnenie vzťahových väzieb tria kamošiek, ich pút, podpichovačiek i hádok. O vydarené ľahkonohé dielo je tak postarané.(13.2.2015)

[AFF 2014] Punk is NOT dead! 80%(1.7.2014)

Not best, but definetly cutest. Aww :)(22.1.2015)