My jsme nejlepší! (festivalový název)

• Švédsko

• slovenský

Sme najlepší!

(festivalový název)

Švédsko, 2013, 102 min

Dievčatá čo vyzerajú úplne ako chalani a samčí pubertiaci s hárami, vyzerajúci ako Dunčovia z Vlka a zajaca. O tom, že šport je úchylná sračka niet pochýb, ani o tom, že puberta a pankové výstrelky k sebe patria. Fajn je, že sa nezabúda na idey, spočívajúce v spolčovaní sa vylúčených, nezdieľajúcich hodnoty kolektívov, v rámci ktorých sa denne pohybujú: školská trieda, športový tím, členovia klubu mládeže, rodina a jej známi. Všeobecné zamyslenia sa nad eko-problémami (tu: smrtiaca radiácia) a pomoc outsiderom (hoci motivovaná zištne) pri súčasnej snahe ukázať svetu, že v lúzerstve sme predsa najlepší! Vydarená puberťácka ľahká komédia, trochu dlhá na to, čo chcela ukázať. Variácie možností rebélie mladosti však nikdy nie sú márne, najmä ak sú spojené s tvorivým sebavyjadrením. Plusom je tiež trefné stvárnenie vzťahových väzieb tria kamošiek, ich pút, podpichovačiek i hádok. O vydarené ľahkonohé dielo je tak postarané.(13.2.2015)

Veľmi milý, nenáročný, oddychový film o veku, v ktorom jednoducho neznášate svojich rodičov, lebo sú trápny a aj vás neustále niečím strápňujú ...no proste puberta. Príbeh o partii mladých dievčat, ktoré si založia punkovú kapelu a pritom vôbec nevedia hrať na žiadny nástroj a je to všetko samozrejme len recesia. Ako to celé dopadne tiež nie je ničím objavné či nové, ale nemyslím si ani, že by niečo také chceli tvorcovia dosiahnuť, takže sa im to vlastne podarilo. A na záver mi nedá nespomenúť príjemný bonus tohto nenápadného filmového počinu a to Davida Dencika v úlohe otecka jedného z dievčat. Hneď som musela zdvihnúť hodnotenie o hviezdičku vyššie. Čo už s ním, keď je všade tak sakramentsky výborný! Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov.(30.6.2015)

• lenuse

Pořád jsem čekala, co stane. A nestalo se vůbec nic. Matně se vybavuju, že mě to bavilo sledovat. Ale po čase mám problém si z toho filmu cokoli vybavit.(5.3.2015)

Not best, but definetly cutest. Aww :)(22.1.2015)

Možná to není Moodyssonův nejlepší film, ale kvůli těm mladým punkerkám, náboženským vtipům, retro atmosféře a „fuck off“ konci nemůžu jinak. Je to taková Škola rocku bez školy… a vlastně i bez rocku. Je to sever. Je to punk. Vi är bäst! Nejzábavnější kinozážitek poslední doby.(16.1.2015)