poster

Memphis (festivalový název)

 • USA

  Memphis

Drama

USA, 2013, 79 min

Režie:

Tim Sutton

Scénář:

Tim Sutton

Scénografie:

Bart Mangrum

Kostýmy:

Jami Villers
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tidwell
  *****

  Nikdy se do Memphisu nepodívám, ale po shlédnutí tohoto filmu můžu říct, že jsem TAM byl. Fascinující polodokument o (ne)natáčení alba, který postrádá jasnou dějovou linku (ona tam je, ale o tom je zbytečné tady psát), zato vypráví jednotlivými obrazy. W. E. Beal se jen prochází Memphisem, sem tam s někým promluví, kamera snímá hrající si děti, baptistické kázání, všudypřítomné náboženské nápisy, zevlující mladíky, ulicemi brázdí bílý lincoln s jednonohým černošským filozofem (když si na ulici tenhle osudem poznamenaný jedinec zapíná bavlněnou košili, je v tom - pro mě - neokázalá symbolika, s níž pracuje celý film)... Film je taky napěchovaný uhrančivou hudbou (nejen dřevní blues). Aniž bych si toho v jiných filmech nějak extra všímal, tady je skutečně celých 79 minut naprosto dokonale ozvučeno (zvukař Micah Bloomberg), zvuky a obrazy vypráví samy - šumění listů na stromě, praskání ohně, vrzání koženkového sedadla, noční cvrčci, jízda kaluží na kole, projíždějící vlak - tohle všechno dělá z Memphisu výjimečný "atmosferický" snímek, který by mohl být jen trochu delší... P.S. To občasné "plácání" rád odpustím.(18.7.2014)

 • Jeremy.jk
  **

  Film o muzikantovi s absencí hudby... 1* za lokace Memphisu, druhá za náznaky oblíbených melodií - 30%. [49. MFF Karlovy Vary](8.7.2014)

 • Majky00
  *

  Viděno 49 KVIFF(10.7.2014)

 • Filmmaniak
  *

  Nezávislý snímek, odrážející duši představitele hlavní role, lidskou existenci, víru v Boha a ospalou atmosféru Memphisu. Moc se tam nezpívá, nic moc se tam neděje, tempo je uspávací/hypnotické, kamera nevynalézavá a jediné, co opravdu oceníte, jsou autentičtí neherci, kteří jsou místy vyloženě cool (hlavně tím, jak se vyjadřují). Nejlepší jsou asi dvě až tři historky s filozofickou myšlenkou, které ve filmu zaznějí, mimo jiné na téma "udělal jsem se do hlíny" a "našel jsem kudlu zabodnutou ve svý hrudi" (což není nadsázka, ve skutečnosti v nich vážně vězí hluboké poselství a ještě k tomu jsou zábavné). O zbytku filmu se to samé ale bohužel říct nedá. Štěstí, že má jenom 80 minut.(9.7.2014)

 • J*A*S*M
  *

  (49th KVIFF) Kdybych zůstal na debatu a měl na to dost velký koule, řekl bych hereckému delegátovi, že lidi ze sálu neodcházeli proto, že by se snad jednalo o "náročný, ale krásný lyrický film, který se odmění jen pozornému a soustředěnému divákovi", nýbrž o do sebe a do Ježíše zahleděnou, nesnesitelně nudnou sračku o ničem. První, a doufám že i poslední film, který mě na festivalu vyloženě štval. Jedna hvězda za fór se šukáním hlíny. Ámen.(9.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace