009 no 1: The End of the Beginning

• Japonsko 009ノ1 ゼロゼロクノイチ THE END OF THE BEGINNING (více)

sniper18

Je to nadpriemerný akčný sci-fi film. Má celkom dobrý príbeh odohrávajúci sa v blízkej budúcnosti, kedy je svet rozdelený na dve strany, východ a západ, medzi ktorými už dlho prebieha studená vojna a k priamym stretom medzi ich špiónmi dochádza hlavne v hraničnom štáte medzi týmito stranami. Jedným z nich je aj špičkový cyborg, očarujúca žena, ktorá patrí medzi najlepších, no keď sa postaví brutálnym obchodníkom s ľuďmi, zachráni mladíka, ku ktorému začne niečo cítiť a to ju výrazne ovplyvní. Začne pochybovať o správnosti svojich konaní, postupne sa dozvedá nové skutočnosti nielen o svojej údajne správnej strane, ale aj o dobe, keď bola ešte človek a kvôli tomu sa dostane do veľkých problémov. Spracovanie nie je zlé, ale určite sa to dalo podať aj lepšie. Po úvodných minútach som skutočne premýšľal, že to vypnem, keďže to pôsobí až príliš amatérsky a lacne a takéto brakové prevedenie teda rozhodne moc nemusím, ale kvôli sympatickej hlavnej hrdinke a správnej nálade som to nechal tak a nakoniec vlastne ani neľutujem. Samozrejme to nie je ničím výnimočné, ale dej je v rámci žánru dostatočný, takže ma to celkom aj zaujímalo, hlavná hrdinka ma už bavila po celý čas, má to mimoriadne svižné tempo, takže som sa nenudil ani na okamih a navyše to má aj také príjemné sexi prevedenie. To brakové podanie už filmu síce zostane, ale aspoň som si na to dokázal celkom zvyknúť. Takže ma to aj celkom bavilo. Akcie je tu plno, ale mám z nej úplne rozporuplné pocity. Prakticky každú chvíľu sa tu nájde nejaký súboj alebo prestrelka, takže ani raz nenastane dlhšia časť bez akcie a síce choreografiou sú v rámci svojej brakovej kategórie až prekvapivo dobré, hlavne niektoré súboje v tomto vynikali, ale kazí to práve to spomínané amatérske prevedenie, či už kamerou, strihom alebo trikmi, kvôli čomu ani jedna akčná scéna nemá šancu výraznejšie zaujať. Čo sa týka hereckého obsadenia, hlavná hrdinka síce v akcii nemá čo ponúknuť, v akčných scénach ju do tváre nebolo vidieť takmer vôbec, ale prišla mi dostatočne sympatická a mimo akcie je úplne ideálna a na moje prekvapenie mi nevadili ani vedľajšie postavy, pričom medzi nimi poteší aj Naoto Takenaka v úlohe veliteľa hlavnej hrdinky, ktorého vždy rád vidím. Réžia a technická stránka sú veľmi slabé, viditeľne nízky rozpočet, amatérske efekty a tie najlacnejšie lokácie, aké sa len dali vybrať, toto je nepochybne hlavný zápor filmu. Takže technicky je to rozhodne brak, ale nebudem hodnotiť zle, náhodou ma to aj celkom bavilo, dej je obstojný, tempo svižné, hlavná hrdinka príjemná a aj akcia má svoje klady, takže ako oddychovka na jedno pozretie môže byť. 59% ()

Lacike

Reziser Sakamoto ma zaujal svojim predoslym filmom Broken Path, ktory sice vznikal v amaterskych podmienkach, ale dokazal ponuknut divakovi skvele bitky. Tentokrat mal k dispozicii evidentne viac penazi a uz sa to da oznacit za profesionalne natoceny film. Aj ked tych penazi zase tak vela nebolo, pretoze sa cely film odohrava v opustenych budovach a triky su komicky mizerné. Zapletka je totalna chujovina, ale takym zabavnym spôsobom. Akurat mi pripadalo dost divne, ze sa hlavna hrdinka vyspi so svojim bratom a oblizuje so svojou matkou. Ale teraz k tomu hlavnemu, k akcnym scenam. Ich hlavnym minusom je choreografia, ktora je dost jednoducha. Hlavne v porovnani s filmom Broken Path je to velky pokles v kvalite. Asi reziser nedokazal zohnat sexi herecky, ktore by ovladali aj bojove umenie a tak radsej u nich uprednostil krasu pred schopnostami. Preto dost sklame, ze herecky nepredvedu svoje vnady. Plusom bitiek je, ze su spickovo natocene. Su prehladne a dynamicke. Napriek jednoduchej choreografii predsa len patria k najväcsim kladom tohto infantilneho filmu. Vysledkom je film na jedno pozretie, ktory nenadchne ale ani neurazi. 5/10. ()

ConanVJ

Na Japonskej film to není zas taková úchylárna, jak bych čekal. Film je celkem parádní akční jízda, kterou kazí snad jen hodně levný efekty. Obsazení je zde hlavně pro mužské oko a to se týká i kostýmů, které jsou pěkně odvážné. Co se týče akce, tak bitky jsou místy parádně natočené, ale místy i pěkně za zlobí kamera. Příběh je jednoduchej a viděnej ve spoustě jiných filmů. Mě osobně se to líbilo a dávám tomu 80% :) ()