• ti88na

Sériu Babovřesky (obávam sa, že nezostane pri troch dieloch) by som zhodnotila ako absolútne zbytočnú pre filmový svet, stratu času pre zúčastnených ľudí a vlastne aj moju ako diváka. Dedinské prostredie mám rada, Slunce, seno.... si niekedy rada zopakujem, nemám s tým najmenší problém. Ale tu nič nefungovalo. Chýbal akýkoľvek náznak deja, postavy boli nesympatické (až na Langmajera) a popravde na komédiu to nebolo ani trochu vtipné. Zdeněk Troška je na dne, čo dokazuje každým svojím filmom. Pozitívne je, že nižšie sa už klesnúť nedá, len ísť nahor, no obávam sa, že jemu sa na tom dne príliš páči.(8.9.2015)

• Katarine

To jsem si zas jednou dala. Jedna hvězda za naprosto excelentní Terezu Bebarovou, jedinou netrapnou postavu, ač právě ta měla zřejmě působit vůbec nejtrapněji. Ze všeho ostatního mi bylo stydno. Na své tisící hodnocení jsem čekala hodně dlouho, měla to být nějaká pořádná pecka. To jsem splnila, bohužel v naprosto opačném smyslu.(14.3.2016)

• hous.enka

Jedna jen za ten smích nad parte tchýně, jinak se každým novým dílem Babovřesky řítí do filmového pekla, kde se bude smažit nejen Troška, ale i obě Lucky (Bílá i Vondráčková) a paní Synková. Slabý děj by se dal ještě odpustit, neb Troška je režisérem náladovým, ale co neodpouštím, to je absence dobrého humoru a zejména pak přemíra stupidních fórů (lišky tu dávají dobrou noc, gobelín se srnkami, babka praští žraloka, vypití a následné vyprsknutí láku, šišlání, růžová barbie Žilková....)Tohle není komedie, tohle je veliká reklama na syrečky a syrovátku a memento předčasně zbouchnutých holek a stereotypních vesnických ňoumů.(22.7.2015)

• fallangell

nema to dej a neni to vtipne(31.1.2015)

|84%| Shlédnuto v kině. Tak, kino jsem rozhodně plánoval, předchozí dva díly byly celkem povedené, tak proč bych si neskočil do kina na správně ujetou komedii od Trošky. Takže, nedá mi to a musím se nejdřív krátce vyjádřit ke kritice na adresu režiséra Trošky. Nechápu tolik negativních recenzí a extrémně nízkého hodnocení na CSFD a ostatních stránkách. A to nemluvím jen k tomuto filmu, či trilogii. Ale třeba takový Kamenák (první tři díly od Trošky) – to byla prostě bomba. Já to neberu jako inteligentní komedii, ale jako českou blbůstku, která mě pobaví. Je to dost ujeté, ale o to přeci jde. Navíc, poslední dobou to hodnotí idioti, co to pravděpodobně ani neviděli nebo viděli jen 10 min. Komentáře typu: Jé, prvních 10 minut a mám dost. No prostě kopírování jednoho názoru k druhému. Ale fajn, když se to někomu nelíbí, tak dobře. No nic. Nyní abych tuto trilogii trochu celkově shrnul. Kamenáková trilogie byla celkově lepší, ale nevadí. První Babovřesky byly moc stopáží dlouhé. Chápu, že si režisér nechal záležet na tom, aby byl rozšířen příběh a postavy, ale mohlo tam být víc vtipných scén. Přesto jsem to bral jako pohodovou komedii na lepší 3* (65%). Druhý díl mě teda překvapil, byl o dost vtipnější, víc se tam projevili babky, které mám z těch postav nejradši – jsou totiž nejvtipnější. Takže druhým Babovřeskám jsem dal 4* (76%). No a nyní tento díl. V kině jsem se dost zasmál, neměl jsem šanci se nudit, tak mi to přišlo ještě lepší – 4* (84%). K plnému počtu *se to už hodně blížilo, ale nakonec jsem dal lepší 4* páč to mohlo být zapamatovatelnější, lepší příběh atd. Babky se zde projevili ještě víc, především na konci filmu kdy jsem se smál jakou dobu. Ostatní postavy mě také bavili. Lucie Bílá v menší roli rozhodně pobavila. No a já nevím, ostatní mě bavili tak nějak stejně. Úplně z toho odvařený nejsem, ale těch vtipných scén a především hlášek bylo dost. Třeba nová postava polského faráře s plácačkou na mouchy neměla chybu. Co k tomu dál dodávat ? To se musí prostě vidět než abych vypisoval všechny vtipné scénky a hlášky. Za mě spokojenost.(28.1.2015)

• - Kromě jihočeských lokací štáb natáčel i v tureckém Side. (jenik71)

• - Filmový likér "Uršulum proti šakalům" ve skutečnosti neexistuje, nicméně režisér Troška je držitelem ochranné známky, aby se mohl podílet na případném zisku možného výrobce. (rakovnik)

• - Ve scéně, kdy Jarmila Bursová letí na padáku, ve skutečnosti stála na zemi, kameraman ležel pod ní v písku a pomocníci drželi ve vzduchu padák. Ve skutečnosti chtěla opravdu letět, ale tvůrci to kvůli bezpečnosti nedovolili. (Busmart)