Poté, co teroristé sestřelí letadlo Air Force One, prezident Spojených států (Samuel L. Jackson) zůstává napospas divočině. Je tu jediný člověk, který ho může zachránit – 13letý kluk jménem Oskari z domorodého kmene, který se chystá složit zkoušku dospělosti. Jeho úkol spočívá v přežití v nehostinné krajině Laponska. Chystá se vystopovat jelena, ale místo toho narazí na nejmocnějšího muže planety v dosti prekérní situaci. S teroristy v patách se musí nesourodé duo Oskariho a prezidenta USA spojit a uniknout svým lovcům. Je jen na prezidentovi a jeho novém pomocníkovi, aby přežili nejvypjatějších 24 hodin svého života. Hon na prezidenta právě začal... (Indigo Film)

maddy

Ultimátna kravina, tak prepálená, s tak absurdnými scénami a nezmyslami bijúcimi do očí, že nakoniec je tou svojou hlúposťou aj celkom zábavná. Teda, keď ste schopný sa nad to celé povzniesť, nebrať to ani na sekundu vážne a pripustiť, že toto je zámerná hlúposť tých najväčších rozmerov. Akčné C-éčko, ktorému niekto dal o pár stotisíc vyšší rozpočet než podobné akčné C-éčka mávajú a poslal ho do kín. Ale tak čo iné čakať od niekoho kto natočil Rare Exports. Našťastie to pochopili aj všetci zúčastnení, vrátane Samuela L. Jacksona a tak sa tu nikto netvári, že točí niečo iné ako totálne dementný akčňák. Akurát, aby som si niečo podobné mohol ako divák užiť musel by byť Big Game ešte o to viac prepálený. Áno, je to prihlúple, ale málo prihlúple, je to šialené, ale nie šialené až za hranicu, je to akčné, ale príliš málo akčné (a aj tá akcia tu prebieha tak, že hlavnému záporákovi sa kopne do rozkroku, v spomalenom zábere vyhodí zbraň do vzduchu a tá následne na milimeter presne sadne do ruky súperovi, ktorý ho zastrelí). Vo výsledku tak dosť nešťastne niekde medzi zámerne bezmozgovým akčnákom, na ktorom si má divák užívať jeho nekonečnú dementnosť a dobrodružným thrillerom, ktorý by asi mal byť aj napínavý (nie, nie je ani na sekundu!). Byť tu v hlavnej úlohe niekto iný ako Jackson, ktorý správne pochopil aké priblbé to celé je, úlohu zobral asi len z akejsi recesie a celé natáčanie sa evidentne dobre bavil, tak by som šiel s hodnotením nižšie. Takto sa nad tou zámernou prepálenosťou snáď každej scény dá aj občas zabaviť, len šedú mozgovú kôru nepúšťať pri Big Game ani na sekundu, inak hrozí vážne a trvalé poškodenie. CELKOVO: 2* (4/10) ()

Tony.cs

Ohromně nevyužitý potenciál. Scénář je až příliš tupý a na to, co sliboval, není zase moc akční. Také se snažíme (zbytečně, u tohoto typu filmu) držet při zemi, chlapec nemá žádný zvláštní skill. Nicméně to je právě to, co by na filmu pobavilo, kdyby jim tam nakopal malej smrad s lukem a šípy. Veliká škoda. ()

Segrestor

Málokdy se vám podaří odhalit komedii ukrytou pod zařazením Akční / Dobrodružný. Ale podaří-li se, pak se jednoznačně vyplatí. Zde máte možnost sledovat příběh chlapce Hulmiho Ukolena, co šel do mocných finských lesů ulovit jelena a přivedl si místo toho pouštního negra. Nevěřícně na to zírám, řvu smíchu u každého záběru a pořád si říkám "ne, to nemůžou myslet vážně." Mysleli! A jestli tohle není za krásné čtyři hvězdy, tak už nevím. Pátou tomu sráží stopáž. Jsem zvyklý, že gagy trvají většinou pár vteřin. Jinak ale So fine, elovole lajlá. ()

Morholt

Letoun Air Force One je zaměřený, tudíž je prezident uklizen do únikového modulu a vystřelen kamsi do Laponska. Tam ho najde kluk s lukem a perfektní angličtinou a spolu pak zažívají všelijaká dobrodružství s teroristy a tak podobně. U tohodle nikdo moc nepřemýšlel a podle toho to také vypadá, protože blbost se vrší na blbost a nelogičnost se střídá s tupostí. Alespoň že ta příroda byla krásná. Stevenson s Jacksonem se budou hodně snažit, aby na tohle zapomněli. 10% ()

Lacike

Tak tento film ma velmi sklamal. Z trailerov to pôsobilo ako taka lacnejsia variacia na klasiku Air Force One, ale vysledok vyzerá ako srackoidna produkcia od Asylum, ale tentokrat to neobsahuje pomrkavanie na divaka, ze sleduje totalnu volovinu, ale film sa berie neskutocne važne. Co je velky problem, lebo scenar je zlozeny z tych najobohratejsich klise a ich prevedenie je dost mizerne, takze to pôsobi otravne. Postavy vôbec nefunguju. Väcsina hercov je absolutne nevyuzitych a len nudne odrecituju šustiace dialogy. Neskutocnu nudu by mohla zahnat aspon naloz akcnych scen, ale film je evidentne tak podfinancovany, ze je tu prakticky len jedna (scena s chladnickou) a aj tu ste mohli vidiet skoro celu v trailery. Okrem toho tu je uz len jeden pad lietadla a jeden vybuch. Tiez vsetko bolo komplet uz v trailery. Zvysok filmu pobehuje grupa zaporakov po lese a hľadá prezidenta s jeho otravnym detskym kamaratom. A popritom je par prestrihov na malicku miestnost, co ma byt akoze ustredie Pentagonu, kde je par znamejsich ksichtov, ktore mohli producenti vycapit na plagat. Prave tu sa nachadza jedina zabavna postava v podani Jima Broadbenta, ktora cely cas vtipne a trefne glosuje to, co sa deje a na konci naviac ukaze, ze je aj poriadny tvrdak. Len vdaka nemu davam filmu jednu hviezdicku a je mi luto, ze sa ocitol v takejto nudnej sracke. 2/10. ()

• Scéna, kde je prezident zakrytý dekou a vezie ho chlapec, v pozadí je nočná obloha, je odkazom na najslávnejšiu scénu z filmu E.T. mimozemšťan (1982). (megajalec)
  • Keď pilot zahlási, že budú pristávať, nachádzajú sa nad Laponskom, čo je približne 1000 km od Helsiniek, kam letia. (megajalec)

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident