Mých posledních 150 000 cigaret (TV film)

My Latest 150 000 Cigarettes

Ivo Bystřičan

Jakub Halousek

Pavel Plešák

Jana Vlčková

Hodně dobrý dokument o cigaretovém průmyslu u nás. Je to jedno velké lobby a nikdo se k tomu nechce vyjadřovat...(20.6.2014)

Mohlo tam být víc faktů, víc vysvětlování a rozhodně větší tlačení na pilu. Pár rozhovorů se Sobotkou a dalšími kumpány to nevytrhne, nicméně zjištění, že po roce NEkouření má chlap dvojnásob kvalitních spermií, než když se oddával tabákové závislosti, mi dostačuje k tomu, abych tento dokument alespoň z didaktického hlediska úplně nezatracoval. Slabé 4 hvězdy...70% PS: Kuřáci, smrdíte!(25.12.2014)

Natočit film o cigaretách osobně, přitom vtipně, zajímavě a přitom s rozhovory, které vede aktér/režisér v odění za velkou cigaretu (a s výrazem násilnického, zhoubičkovaného prodavače starožitných plyšáků), aniž by to vypadalo trapně, jako poslední filmy dua Vít/klusák ? To je hrozně těžký, jenže Ivo Bystřičan to zvládl a to s grácií a bez zbytečných strašáků. Skvělý dokument, který dost neprávem zapadl ve stínu Show!, nebo poloamatérských (sic společensky diskutovaných) Šmejdů.(18.6.2014)

Výborný dokument, který tady zcela chyběl. Oceňuji odvahu režiséra odhalit své soukromí včetně kvality spermií. :) To málokterý chlap dokáže. PS Víčko v puse místo cíga, to je dokonalý :D Tabákové firmy odmítající převzít zodpovědnost, to je alarmující, a v USA nebo na Západě by se to nestalo! Reakce politiků jsou žalostné a ubohé, opět bez jakékoliv odpovědnosti. "JENOM NA KONI KOLIK SPADNE LIDÍ" JAROSLAV KUBERA, SENÁTOR ODS, tato reakce vyžaduje velké IQ :)(30.6.2014)

Shodou okolností se mi poštěstilo tento výborný dokument zhlédnout v době, kdy mám za sebou stejně jako Bystřičan také rok bez cigaret, což mu v mých očích jen přidalo na zajímavosti. Při sledování jsem se královsky bavil a hltal každou vteřinu tohoto výtečného dílka, které mě nadchlo svým nasazením i statečným postojem - nápad převléknout se za obří cigáro a jít se na férovku ptát zainteresovaných lidí na jejich postoj k tabákovému průmyslu považuji téměř za geniální. O to větší vztek a bezmoc může člověk po dokoukání jen pociťovat vůči cynismu politiků a tabákového průmyslu, jehož moc a enormní zisky berou dech. Vzato kolem a kolem, divák se zde sice jen těžko dozví něco, co by nebylo dávno známým faktem, ale občas neuškodí si připomenout, jak jsme otupělí vůči něčemu, co se musí nezaujatému pozorovateli jevit jako nepochopitelný bizar - jak je sakra možné, že se v 21. století stále legálně prodává něco, co nás zabíjí s tak děsivou razancí? V této souvislosti nemám problém napsat, že coby bývalý kuřák jsem nyní o to větší bojovník proti kouření, a jsem nejen pro plošný a absolutní zákaz kouření ve veřejných místech, ale i prodeje cigaret jako takových. Fráze o nutném látání rozpočtu spotřební daní z cigaret jsou jen kecy - náklady na léčení nemocných kuřáků tento zisk vysoce převyšují, takže je to jen nesmysl, kterým nás všichni po léta obelhávají. Pošleme už jednou provždy sakra celý tabákový průmysl ke všem čertům, kam patří, a přejme si, aby tento dokument otevřel alespoň pár lidem oči, aby mohli po prvním roce bez cigaret tak jako já nebo Bystřičan spokojeně prohlásit: jsem svobodnější, cigarety mi nechybí a přestaly ṕro mě být tématem - najednou už pro mě neexistují.(21.6.2014)