Learning to Drive

Komedie / Drama / Romantický

USA / Velká Británie, 2014, 105 min

Milý, ale obyčejný film, u kterého mě trochu vadilo jeho až moc sluníčkovské vyznění (na to, že se jedná i o vážná témata jako rasová nenávist, problémy nelegálních uprchlíků, zaranžované sňatky nebo rozvod po dvaceti pěti letech). Čekala jsem trochu temnější notu, přece jenom jsem u Isabel Coixet zvyklá na jiná témata.(13.7.2015)

Za Bena ***(14.3.2016)

Veľmi obyčajné. Tým ale nemyslím zlé. Len sa to nesie na vlne zaužívaných klišé a zvratov. Nejaký presah tam nie je. Je to len ďalší film o medzistave a vykročení vpred. Ale na túto tému existuje množstvo lepších filmov. Kingsley a Clarkson sú ale veľmi v pohode.(24.1.2016)

Na prvý pohľad obyčajný a ničím výnimočný film o frustrovanej žene a jej snahe naučiť sa šoférovať v autoškole. Ale napokon to malo v sebe aj niečo oveľa viac, a síce formovanie pekného priateľského puta medzi Wendy a Darwanom. Takže sa z toho vykľula celkom príjemná oddychovka, hoci po dejovej stránke to nebola žiadna veľká dráma.(20.10.2016)

Hluboký dojem film určitě nezanechá a abych pravdu řekl samotný námět mi připadal dostu ubohý, ale i přesto se z toho podařilo vykřesat celkem příjemnou a nenásilnou seniorskou trochu romantiku. Patricia Clarkson a Ben Kingsley sice nepodali nějaké dechberoucí výkony, ale jejich projev byl přirozený a koukalo se na ně dobře. A to mi stačilo. 60%(6.2.2016)