Learning to Drive

Komedie / Drama / Romantický

USA / Velká Británie, 2014, 105 min

Na prvý pohľad obyčajný a ničím výnimočný film o frustrovanej žene a jej snahe naučiť sa šoférovať v autoškole. Ale napokon to malo v sebe aj niečo oveľa viac, a síce formovanie pekného priateľského puta medzi Wendy a Darwanom. Takže sa z toho vykľula celkom príjemná oddychovka, hoci po dejovej stránke to nebola žiadna veľká dráma.(20.10.2016)

Tohle je typ filmu, který mi sedí. Jsou zde postavy, které jsou dobře napsané, je to místy docela rýpavý, místy i trochu odvážné, což kvituji, ale především zde jsou velmi příjemné herecké výkony, kdy Ben Kingsley je prostě úchvatný a na stará kolena ukazuje, že to pořád v sobě má a že vás ve filmu strhne.(25.1.2016)

Hluboký dojem film určitě nezanechá a abych pravdu řekl samotný námět mi připadal dostu ubohý, ale i přesto se z toho podařilo vykřesat celkem příjemnou a nenásilnou seniorskou trochu romantiku. Patricia Clarkson a Ben Kingsley sice nepodali nějaké dechberoucí výkony, ale jejich projev byl přirozený a koukalo se na ně dobře. A to mi stačilo. 60%(6.2.2016)

Milý film o ženské krizi středního věku. Ben Kingsley úžasný jako vždy, ten může zahrát Brita, Araba, žida, Inda, indiána a pravděpodobně by levou zadní zahrál i černocha.(25.8.2016)

Milý, ale obyčejný film, u kterého mě trochu vadilo jeho až moc sluníčkovské vyznění (na to, že se jedná i o vážná témata jako rasová nenávist, problémy nelegálních uprchlíků, zaranžované sňatky nebo rozvod po dvaceti pěti letech). Čekala jsem trochu temnější notu, přece jenom jsem u Isabel Coixet zvyklá na jiná témata.(13.7.2015)