Learning to Drive

Komedie / Drama / Romantický

USA / Velká Británie, 2014, 105 min

Milý, ale obyčejný film, u kterého mě trochu vadilo jeho až moc sluníčkovské vyznění (na to, že se jedná i o vážná témata jako rasová nenávist, problémy nelegálních uprchlíků, zaranžované sňatky nebo rozvod po dvaceti pěti letech). Čekala jsem trochu temnější notu, přece jenom jsem u Isabel Coixet zvyklá na jiná témata.(13.7.2015)

Tohle je typ filmu, který mi sedí. Jsou zde postavy, které jsou dobře napsané, je to místy docela rýpavý, místy i trochu odvážné, což kvituji, ale především zde jsou velmi příjemné herecké výkony, kdy Ben Kingsley je prostě úchvatný a na stará kolena ukazuje, že to pořád v sobě má a že vás ve filmu strhne.(25.1.2016)

Veľmi obyčajné. Tým ale nemyslím zlé. Len sa to nesie na vlne zaužívaných klišé a zvratov. Nejaký presah tam nie je. Je to len ďalší film o medzistave a vykročení vpred. Ale na túto tému existuje množstvo lepších filmov. Kingsley a Clarkson sú ale veľmi v pohode.(24.1.2016)

Kingsley to dal skvěle.(12.2.2016)

Patricia Clarkson prekvapila! I v celkom pokročilom veku neváhala ukázať kozy, čím mi vyrazila dych a ja smelo môžem povedať, že táto snímka bola takmer dychberúca.(3.4.2016)