Bella a Sebastián

Bella a Sebastián

Belle and Sebastian

Dobrodružný / Rodinný

Francie, 2013, 95 min

Z celkom nenápadného filmu vzišlo zaujímavé prekvapenie. Príbeh chlapca a psa tu už bol mnohokrát, ale francúzom sa podarilo namiešať ideálny pomer všetkých zložiek, vrátane tej najdôležitejšej - nádherného psa. Absolútne som netušil, že sa dej odohráva vo vojnovom období, o to viac som však bol potešený. K filmu som si sadol hlavne kvôli deťom a tie boli max. spokojné a my dospelí rovnako. Najväčšie pozitíva snímku sú krásne hory, výborné obsadenie, poteší hlavne T. Karyo a nádherný soundrack s tak dojímavou skladbou, že som si ju musel okamžite po filme vyhľadať. Či už spievaná detským či ženským hlasom, nádhera. V rámci žánru detský či rodinný spĺňa tie najprísnejšie požiadavky, mne trochu chýbala nedokončená linka s nemeckými vojakmi, ale inak veľká spokojnosť. Pre deti skvelá voľba. Na diaľku posielam pochvalu STV1, ktorá odvysielala film pomerne skoro po premiére v kinách. Na záver pridávam nádhernú skladbu z koncertného pódia. 90%.(10.1.2015)

,,BELLO, TY JSEŠ TEN NEJLEPŠÍ PES JAKÉHO ZNÁM!“… /// Francouzská vesnička v horách v roce 1943. Fašouni hledaj v horách převaděče a vesničani bestii. Tou je chudák pes, kterej má štěstí v neštěstí, páč potkal malýho Sebastiána… Hodně takový tý přírodní poetiky, Němci plenící pekárnu a spižírny obyvatel, přátelství kluka se psem, hrdinství… na to, že je to dětský dobrodružství, to má celkem velký sklony k tragédii. Takže spíš pro ty starší a ty, co si furt nezakrejvaj voči, když maj na mušce psa! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Znám knížky a seriál od Cécile Aubry. 2.) Páč věřím, že nejlepší přítel člověka není chlast, ale pes. 3.) Thx za titule ,,majo0007“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(20.4.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $37,621,000▐ pohodový dobrodružný rodinný film akých sa už moc netočí /60%/(27.10.2014)

Tie "kulisy" boli neskutočné, už len kvôli nim sa do toho oplatí ísť. Inak mi tomu niečo chýbalo, len do teraz som neprišiel na to, čo:). Nazdar(25.4.2014)

Jsou filmy pro děti, které dokážou okouzlit i dospělého diváka, to ovšem není tento případ. Bella je sympaťačka, ale to je asi tak vše, co pozitivního se dá bez výhrad o tomto snímku prohlásit. Scénář se motá od ničeho k ničemu, pokouší se navodit pocit dobrodružství, poetiky a odvahy, jenže bez úspěchu. Herci zoufale popochází před kamerou a snaží se sežvýkávat toporné dialogy. Takže zůstaneme u toho, že je to velice pěkný přírodopisný snímek, pokocháme se Alpami a zvířátky a na Sebastiana a jeho lidské druhy zapomeneme.(11.7.2015)

• - Ve filmu si zahrál i představitel Sebastiána z původního seriálu Mehdi El Glaoui, tentokrát však postavu Andrého. (Domin1359)

• - Ve filmu zazní i skladba, která byla úvodní znělkou původního seriálu. (cheyene)

• - Celý film sa natáčal chronologicky počas troch ročných období, od leta do zimy. (MikaelSVK)