Bella a Sebastián

Bella a Sebastian

Belle and Sebastian

Dobrodružný / Rodinný

Francie, 2013, 95 min

Moc pěkný rodinný film o přátelství chlapce a psa. Největší dojem na mě udělal snímek díky krásnému horskému prostředí a palec nahoru si zaslouží i soundtrack. Trochu mě zklamal náhlý konec, ale v celku jsem byl docela spokojen 75%.(22.2.2015)

Moc pěkné obrázky, ale příběh slabší a dost naivní. Zvlášť je to patrné v posledních záběrech filmu, kdy Angelina posílá malého Sebastiana se psem samotné domů přes mohutný alpský masív. V podstatě vražda, bez Messnera to nemohli přejít.(9.11.2014)

Klasický příběh, který pohladí na duši snad všechny věkové kategorie od 5 do 105 let. Příjemný zážitek během pošmourného deštivého odpoledne, bohužel pro mě jsem film viděl v českém znění, což mu přece jen trošku ubralo. Takových filmů by se mohlo točit více.(21.3.2016)

Ak by som mal brať film ako celok, jedná sa rozhodne o priemerné dielo. Z detského pohľadu si určite zaslúži ešte jednu hviezdičku. Príbeh je to síce pekný, čistý a pre detského diváka atraktívny nielen kvoli nádhernej prírode, ale niektoré motívy protagonistov sú veľmi nejasné a nedopovedané. Taký je aj samotný záver, ktorý mi pripadal akoby bolo natočené aj pokračovanie... Navzdory všetkému negatívnemu má film slušné tempo, dobrý výber hercov ( malý Sebastian bola trefa ), peknú prírodu, ktorú umocnila kamera a hlavne myšlienku lásky chlapca a psa.(8.4.2014)

Původně jsem nechtěla srovnávat se seriálem z roku 1965 Cécila Aubryho, protože by toto nové zpracování v žádné kategorii neobstálo: děj, herecké obsazení, hudba. Film pro mne postrádá ono kouzlo, kterým seriál oplývá a není to jen tím, že jsem jiná a že i svět je jiný. Zde oceňuji krásnou kameru a kouzelné záběry horské přírody, ale myslím, že změny v ději filmu neprospěly. Z Césara, zastánce tradičních hodnot a čestnosti, se stal notorik, postavu pašeráka ("moderního" člověka) nahradil nacistický důstojník, který se jakoby zázrakem obrátí a nasadí život pro Angelinu a dokonce se přimlouvá za záchranu židovské rodiny (!). Nakonec jsem neodolala a pustila si starší seriál... Já to tušila... snižuju na 3*.(6.1.2015)