Bella a Sebastián

Bella a Sebastian

Belle and Sebastian

Dobrodružný / Rodinný

Francie, 2013, 95 min

Příjemné překvapení z Francie. Dobrodružný film z francouzských Alp během německé okupace má jak sympatické hlavní hrdiny, tak krásné záběry majestátních hor. Dětského diváka nijak nepodceňuje, dospělého neuráží a jako ukázka přátelství kluka a psa to funguje na výbornou (70%).(9.5.2016)

Určitě nejlepší filmové zpracování známého příběhu o přátelství obrovského psa (tedy feny) a malého chlapce jejichž idylický "vztah" narušuje probíhající druhá světová válka. Krásná kamera i velice dobré herecké výkony, nezabránily mírné nudě, která na mě dýchla někdy v druhé půlce, kdy film hraje na vážnější a dospělejší strunu. Ale film je to určitě pěkný.(11.10.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $37,621,000▐ pohodový dobrodružný rodinný film akých sa už moc netočí /60%/(27.10.2014)

V dnešní době hodně atypický rodinný filmík o největším možném přátelství na světě a totiž člověka se psem. Psy můžu a to v jakémkoliv balení. 65%(5.12.2014)

Pěkný film, všechno funguje jak má. Po stránce obrazové to má čarovnou tvář. Obsah naivní, ale pokud vím, psi se nedovedou přetvařovat. Takže to hrála ta pyrenejská fešanda skutečně dobře. Snad také proto ta větší míra shovívavosti v hodnocení. Dá se říci, že kdo prožil alespoň část svého života se psem, kočkou či jiným zvířetem, tak jistě tuší, o čem mluvím. Proto *****(11.9.2014)