Bella a Sebastián

Bella a Sebastian

Belle and Sebastian

Dobrodružný / Rodinný

Francie, 2013, 95 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $37,621,000▐ pohodový dobrodružný rodinný film akých sa už moc netočí /60%/(27.10.2014)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 5.1.2015, réžia slovenského znenia (RTVS 2014) = JOZEFÍNA ŠUJANOVÁ - Na pôvodný seriál môjho detstva to žiaľ nemá. (6.1.2015)(6.1.2015)

Moc pěkné obrázky, ale příběh slabší a dost naivní. Zvlášť je to patrné v posledních záběrech filmu, kdy Angelina posílá malého Sebastiana se psem samotné domů přes mohutný alpský masív. V podstatě vražda, bez Messnera to nemohli přejít.(9.11.2014)

Krásný příběh chlapce a "divokého" psa, kteří žijí nejlépe, jak umějí a vždy podle přírody a sounáležitosti.(21.1.2015)

Krásný poutavý příběh velkého přátelství malého kluka a psa na pozadí 2. světové války s kouzelnou scenérií savojských Alp. Učí nás bojovat s předsudky, nevzdávat se a především to, že ty nejdůležitější věci v životě člověka neučí škola, ale život sám. PS Viděno na Bestfilmfest v kině Lucerna v novém malém sále, což je samo o sobě kulturním zážitkem. Každé sedadlo na sobě má portrét známého herce. Já seděla na Fredovi Asteirovi, doporučuji vyzkoušet :)(12.7.2014)