Smrtící lék

USA / Nový Zéland, 2014, 86 min

David Gould

David Gould

• Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Všechno to jsou jen jedy s hezkými jmény !! Aby se to prodávalo, nazvou to třeba marcipán !!" To jsem zase jednou skočil na špek, když jsem čekal něco převratného od snímku Davida Goulda, muže, který se podílel na trikové stránce takových bijáků jako Pán prstenů či Zrození Planety opic !! Jistě, s několika slušnými triky, minimálně hra s ohněm a výbuchy se mi celkem líbily, se Gould skutečně vytasil, ty jsou však tím jediným, co mě na téhle režisérově uplakané rádoby konspiračně akční prvotině, zaujalo, protože to jediné, co se mi u závěrečných titulků nakonec honilo hlavou, byl pouze promrhaný potenciál, s nímž se tu od prvopočátku plýtvá jako o život !! A to nemluvím o faktu, že by jeden od filmu natáčeného v srdci Nového Zélandu jistě čekal alespoň pár záběrů panenské přírody, leč dostane jen béčko jako bič odehrávající se vesměs v jedné budově !! Poté, co tvůrci diváka seznámí s minulostí Beth, jejíž otec podlehl rakovině, s čímž se za ta dlouhá léta nedokázala smířit, nám osvětlují, proč si vlastně vybrala své povolání a o co tady půjde !! Jeden frajer, mimochodem Bethin šéf, našel lék na rakovinu už dávno, ale protože je nejen frajer, ale zároveň i pěknej zmrd, co by zároveň nerad přestal ve velkém vyrábět chemoterapeutika, stojí především o to, aby jeho tajemství zůstalo zachováno, a tak se rozhodne poslat za Beth a dalšími dvěma vědci čistící jednotku, nezaměňujte s partou Mr.Propera !! ;) Ponechme stranou do nebe volající logickou, chtěl jsem vám udělat radost, kokotinu zápletky, zda by podobný mozek byl zároveň i pěkná svině, i samotné kalkulace, jinak by totiž nemělo smysl Smrtící lék vůbec sledovat. A tak se nám snímek velmi rychle mění na prostoduchou naháněčku v ultralaciném balení, bohužel naprosto okleštěnou o veškerou explicitu násilí, což měly zřejmě vyvážit prvoplánovité a především směšně vyznívající flashbacky s ubulenou malou Beth vymazlené filtrem typu zažloutlá stará fotografie, které pouze vyplňují naprosto prázdný příběh !! Docela povedený soundtrack Daniela Sadowskiho už nemůže zachránit zhola nic, pouze napomáhá spolu s umírněnou stopáží velmi svižnému dojmu, nicméně jak rychle The Cure odsejpá, tak rychle na něj i s klidným svědomím zapomenete !! Nezapomínejme však na fakt, že jde o Gouldův debut, tak buďme shovívaví !! ;)(13.11.2013)

• bourec

Hovadina.Vydržel sem třicet minut.10%.(5.4.2014)

• Rodriguez

Dal bych tomu přízvisko "Tv film" a budu spokojený s hodnotami tohoto díla. 30%(1.12.2013)

• newmant

Ani se nedivím, že se to tak rychle dostalo do televize - bída...dívat se na to dalo, ale dobré filmové efekty či filmový zážitek zde nenajdete.(13.11.2013)

Námět i zpracování se mi líbilo. Od tohoto snímku nemůžeme očekávat strhující akční film, plný efektů, ale napínavý příběh s dobrým koncem.(15.11.2013)

Ono to zase tak špatný nebylo, jasně klasický televizná film na odpoledne, ale už jsem viděla horší žánry a tady to mělo aspon nějaký děj a odkaz pro nás lidi, nechci prozrazovat jaký, každý at si udělá názor sám(21.12.2013)

• MickeyStuma

Jedenáct let se tají objevený lék na rakovinu. Tak to je úctyhodný výkon. Ale najednou stačilo málo aby se to profláklo a tři laboranti musí zemřít. Jejich šéf zařídí, aby se dostali v laboratoři do smrtící pasti a ještě na ně pošle zabijáky. Laboranti se snaží získat onen lék a uniknout. A tak začíná klasická honička kočky s myší a zoufalý boj o přežití. Nízkorozpočtový snímek nemůže slibovat napínavou podívanou, byť se o to nesmírně snaží. Po celou dobu vyprávění příběhu zní stále stejný dramatický hudební podkres, který ale vůbec nefunguje. Herecké výkony také nejsou zrovna přesvědčivé. S toho důvodu se i jedna citová scéna na konci příběhu zcela rozplynula. Spousta nelogičností a patosu strhávají tento snímek do hlubin. Námět však není špatný, jen mi připadá málo zpracovaný. Nejhorší počin to však není a tak na jedno zhlédnutí když nebude nic lepšího postačí. Neurazí, ale ani nenadchne.(14.11.2013)

Vyznělo to jako televizní film,ale dějově to ušlo.(22.1.2014)