Dům kouzel

Thunder and the House of Magic

The House of Magic 3D

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Belgie / Velká Británie / Francie, 2013, 85 min

Pixar to nie je, ale roztomile a aj ked ziadne vtipky pre dospelych, ani tak nenudi.(9.11.2014)

Pro mě zlomový film. První, na který jsem vzal dceru do kina. Jestli z ní vyroste fanoušek filmu je zatím ve hvězdách, ale jelikož vydržela ve dvou a půl letech bez mrknutí sledovat celý fim, je to pro mě jasné znamení, že se jí to líbilo. I já jsem se párkrát pousmál, je to sice ukrutně naivní a hloupoučké, ale animace krásná a ačkoliv jsou některé honičky trochu šroubované dynamika filmu je až neuvěřitelná. Na to, že chce jen synovec vyštípat dědulu z baráku je to opravdu prošpikované akcí. Milé pokoukání.(23.10.2014)

Moc hezká animace - celkově vizuální stránka nemá chybu. Chválím také originální a trefné namluvení všech zvířat (samozřejmě v původním znění). Bohužel příběh toho moc nenabízí a je až příliš dětinský, proto "pouze" 3*.(8.12.2014)

Cílová skupina asi 3-12 let. Není tady téměř žádný humor pro dospělejší. Animace hezká, udělané pro 3D kino.(25.7.2015)

Kdyby šlo Dům kouzel alespoň vzdáleně k něčemu přirovnat, tak asi k Toy Story (hlavně třetímu dílu) a V tom domě straší!. Je třeba zmínit, že na animovaný film poměrně nezvykle, ale systematicky využívá hlediskový záběr. Škoda, že u toho veškeré ozvláštnění končí. Zbytek je už jen veskrze průměrným, ačkoli neurážejícím vyprávěním o opuštěném kocourovi, který našel nový domov.(7.4.2016)