Dům kouzel

Dom kúziel

Thunder and the House of Magic

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Belgie, 2013, 85 min

Animácie veľmi pekné, na dobrej úrovni. Pár úsmevných situácií, ale inak to isté môžte vidieť vo veľa iných animovaných filmoch. Nič inovatívne i keď sa príbeh snažil byť zaujímavý a nápaditý. Celkovo to hodnotím ako priemerný animák, pri ktorom som sa v kine doslova nudil a čakal na to, kým skončí ....(9.3.2015)

Osobně mám rád povídky, kde na starých půdách, ve starých sklepích, či domech ožívají předměty a zažívají nějaký příběhy. Zde je to uděláno v pohádkovém ladění a propojené s mluvícími zvířaty, do fantaskního propojení s naším světem v takové formě, kterou mám přesně rád a tak jsem se od toho nemohl odtrhnout a i přes ne úplné sympatie k hlavnímu kočičímu hrdinovi jsem si to vychutnal a líbilo se mi to naplno. Zápletka je klasická, ale vymyká se to zpracováním a prostředím promíseným s kouzly, takže se v tom pěkně prolíná realita, kouzla, fantasy i pohádky. A ten výsledný mix mě bavil natolik, že tohle uvdidím určitě ještě mockrát. Nejlepší postavy byly pro mě chodící žárovka Edison a žensky ženská myška Meg. Mrzout králík byl asi jedinou nepříjemnější postavou, protože synovec ač je v roli padoušské, tak byl pěkně ztvárněný. Hodně milá a pozitivně laděná věc, která mě i příjemně pobavila. Vůbec mi nevadilo, že je to dětsky laděné a na dospěláky se v tom nemyslelo, protože je to moc příjemná podívaná a hláškovost a odlehčování pro dospěláky by to jen pokazilo i když zde by to asi zvedlo hodnocení. Mno a ke všemu se mi hodně líbila animace postaviček, ta byla pro mě v mnhem zajímavější a líbivější než od mnohých věhlasnějších tvůrců.(24.5.2016)

Pohádka sice nebyla tak vtipná , jak by člověk očekával , ale dokonale to vynahradila svým velmi pěkným zpracováním . Příjemný příběh a i slabé vtipné chvilky se našli . Hrozně se mi líbilo jak krásně vystihli pohyb a chování zvířátek , někdo se s tím hodně vyhrál . Moc pěkné(25.5.2015)

Moc hezká animace - celkově vizuální stránka nemá chybu. Chválím také originální a trefné namluvení všech zvířat (samozřejmě v původním znění). Bohužel příběh toho moc nenabízí a je až příliš dětinský, proto "pouze" 3*.(8.12.2014)

Vzhledem k tomu, že je to evropský počin, dá se to nazvat úspěchem. Animace je na velmi dobré úrovni a je zde i několik vedlejších postav, které tak trochu utkví v paměti. Na čem ale Dům kouzel padá jsou hlavní postavy, které jsou absolutně nezajímavé a někdy až otravné. Je to škoda, jelikož příběh sám o sobě není až tak špatný, i když jde vidět, že je mířený pouze na děti a bez skrytých vtípků pro dospělé. /60%/ (Kino - Prom.)(27.10.2014)