Dům kouzel

Dom kúziel

Thunder and the House of Magic

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Belgie, 2013, 85 min

Osobně mám rád povídky, kde na starých půdách, ve starých sklepích, či domech ožívají předměty a zažívají nějaký příběhy. Zde je to uděláno v pohádkovém ladění a propojené s mluvícími zvířaty, do fantaskního propojení s naším světem v takové formě, kterou mám přesně rád a tak jsem se od toho nemohl odtrhnout a i přes ne úplné sympatie k hlavnímu kočičímu hrdinovi jsem si to vychutnal a líbilo se mi to naplno. Zápletka je klasická, ale vymyká se to zpracováním a prostředím promíseným s kouzly, takže se v tom pěkně prolíná realita, kouzla, fantasy i pohádky. A ten výsledný mix mě bavil natolik, že tohle uvdidím určitě ještě mockrát. Nejlepší postavy byly pro mě chodící žárovka Edison a žensky ženská myška Meg. Mrzout králík byl asi jedinou nepříjemnější postavou, protože synovec ač je v roli padoušské, tak byl pěkně ztvárněný. Hodně milá a pozitivně laděná věc, která mě i příjemně pobavila. Vůbec mi nevadilo, že je to dětsky laděné a na dospěláky se v tom nemyslelo, protože je to moc příjemná podívaná a hláškovost a odlehčování pro dospěláky by to jen pokazilo i když zde by to asi zvedlo hodnocení. Mno a ke všemu se mi hodně líbila animace postaviček, ta byla pro mě v mnhem zajímavější a líbivější než od mnohých věhlasnějších tvůrců.(24.5.2016)

Kouzelná animace v příběhu plném fantazie. Určeno spíše pro menší děti.(16.10.2014)

Kdyby šlo Dům kouzel alespoň vzdáleně k něčemu přirovnat, tak asi k Toy Story (hlavně třetímu dílu) a V tom domě straší!. Je třeba zmínit, že na animovaný film poměrně nezvykle, ale systematicky využívá hlediskový záběr. Škoda, že u toho veškeré ozvláštnění končí. Zbytek je už jen veskrze průměrným, ačkoli neurážejícím vyprávěním o opuštěném kocourovi, který našel nový domov.(7.4.2016)

Pro mě zlomový film. První, na který jsem vzal dceru do kina. Jestli z ní vyroste fanoušek filmu je zatím ve hvězdách, ale jelikož vydržela ve dvou a půl letech bez mrknutí sledovat celý fim, je to pro mě jasné znamení, že se jí to líbilo. I já jsem se párkrát pousmál, je to sice ukrutně naivní a hloupoučké, ale animace krásná a ačkoliv jsou některé honičky trochu šroubované dynamika filmu je až neuvěřitelná. Na to, že chce jen synovec vyštípat dědulu z baráku je to opravdu prošpikované akcí. Milé pokoukání.(23.10.2014)

Pohádka sice nebyla tak vtipná , jak by člověk očekával , ale dokonale to vynahradila svým velmi pěkným zpracováním . Příjemný příběh a i slabé vtipné chvilky se našli . Hrozně se mi líbilo jak krásně vystihli pohyb a chování zvířátek , někdo se s tím hodně vyhrál . Moc pěkné(25.5.2015)