poster

Alphaville

 • Francie

  Alphaville, une étrange aventure de Lemmy Caution

 • Itálie

  Agente Lemmy Caution, missione Alphaville

 • Československo

  Alphaville

Mysteriózní / Sci-Fi / Drama / Podobenství

Francie / Itálie, 1965, 99 min

Režie:

Jean-Luc Godard

Scénář:

Jean-Luc Godard

Kamera:

Raoul Coutard

Hudba:

Paul Misraki

Scénografie:

Pierre Guffroy
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slartibarkfast
  **

  Achichouvej. Velice sofistikovaný mix francouzkého umění. Bohužel nejsem fanouškem takových hlubokomyslných děl. Zvláště pak, když jsem u něj samou nudou usnul. Oceňuji jistý záměr a v lepší kondici a rozpoložení bych snad více docenil jeho mystických kvalit. Příběh o společnosti, ve které všichni ctí jistá pravidla bez citů, mi připomíná Equilibrium. Každý film si najde svého diváka, ale tohle mi nesedlo. 45%(28.1.2012)

 • honajz
  **

  Godarda jsem nikdy moc nemusel. Zavedené kinematografické postupy sice boří hezky, ale koukat se na to nedá. A vyznavačem experimentů nejsem. Tady by se lineární příběhová linie hodila dodržet, potenciál tu je. Ale roztříštěnost, neskutečné hudební motivy a zvukové efekty, naprosto neatmosférická kamera, bez nápadu, to vše celý film jako film spíš ničí.(27.6.2011)

 • Jellini
  ****

  Tak není to úplně nejzábavnější Godard.. Mnoho myšlenek v Alphaville dokáže vyjádřit mezi řádky, ale občas se vyjadřuje "na plnou hubu", což trochu sráží zážitek z celého filmu-hry. Formálně je to zajímavější. Smíšení několika "žánrů" v jeden, stylizované herectví a samozřejmě hravé, významové rozzáběrování. A k tomu hlavní zápletka jakožto trochu kostrbatá mozaika, kterou si divák musí postupně skládat. A nad tím vším jeden zcizovák za druhým - nepamatuji si jedinou scénu, ve které bych se do některé postavy aspoň trochu vcítil. Výsledkem je zábavná podívaná, která ve Vás ale dlouho nezůstane.(24.6.2011)

 • Jirka_Šč
  ***

  To bylo hodně divné. Vyloženě nenudilo, ale ani nenadchlo. Formální bezchybnost, ale absolutní nelidskost jsou zobrazeny přesně, až to chladí. Záměna přikývnutí za zavrtění hlavou a naopak, je zajímavá. Historické retro, které by mohlo působit směšně, ale nepůsobí. Co vyčítám, je určitá nesrozumitelnost a přehnaná dávka poezie. Ve své době mohl být film přelomový, ale dnes je zajímavý hlavně pro milovníky filmové historie. Mé hodnocení podceňuje uměleckost filmu (prostě mi nesedl).(15.8.2012)

 • UncleG

  Mým hlavním problémem v současné době je nedostatek divácké trpělivosti. Nemůžu si pomoct, ale dívat se přes 40 minut na pinožení podivných postav v sérii vrcholně nezábavných WTF momentů, aniž by bylo alespoň obrysově jasné, o co tady vlastně kráčí, bylo na mou netrpělivou psýchu přece jen příliš. Takže: "Mám se dobře, děkuji vám, rádo se stalo" a už letíš, Godarde, do věčných lovišť. Nejspíš jsem se připravil o závěr, v němž "to celé poťapané cosi" dávalo smysl, ale v pravdě toho ani za mák nelituji.(13.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace