Život je snadný, když zavřete oči

• Španělsko

Vivir es fácil con los ojos cerrados

Living Is Easy with Eyes Closed

Komedie / Drama / Road movie

Španělsko, 2013, 108 min

David Trueba

David Trueba

Daniel Vilar

Pat Metheny
  • dopitak

Neuskutečněný Cinema Mundi 2015 - oficiální oscarovský kandidát za Španělsko! Film se chystám zhlédnout.(4.4.2015)

Mám nějakou opatrnost ke španělským filmům, ale tohle jsem spolkl jako malinu. Optimistický, jednoduchý příběh inspirovaný texty Johna Lennona, vlastně taková road movie, ale nikoliv krajinou, ale dobrotou a pozitivními pocity. Tahounem je pro mne dosud zela neznámý, ale skvělý Javier Cámara, jehož střízlivé nenásilné herectví hladí po duši.(3.5.2015)

FebioFest 2014 - Milý, příjemný, pohodový film. Pátý Beatle :)(9.5.2014)

Neviem, či mi na sledovanie tohto filmu chýbala tá správna nálada alebo to objektívne je film určený pre inú cieľovú skupinu, faktom však ostáva, že ma nezaujal a tri hviezdičky sú viac-menej z ohľaduplnosti k tým, ktorí ním boli potešení.(1.6.2015)

Pohodovka s dobovou atmosférou. 1) Známý španělský herec 46letý Javier Cámara (učitel), 24letá Natalia de Molina (stopařka Belén) a milý 16letý Katalánec Francesc Colomer (Juanjo, který potřeboval ostříhat) jsou hlavní postavy příjemného snímku o dospívání a moudrém učiteli a vůbec o tom, co má v životě smysl a co ne. 2) Jen tak mimochodem ukazuje španělské reálie pozdní frankistické vlády (policejní hlídky, pokuty za stopování, rozpadlé vesnice a celkovou únavu z diktatury).(15.4.2015)