Život je snadný, když zavřete oči

• Španělsko

Vivir es fácil con los ojos cerrados

Living Is Easy with Eyes Closed

Komedie / Drama / Road movie

Španělsko, 2013, 108 min

David Trueba

David Trueba

Daniel Vilar

Pat Metheny

FebioFest 2014 - Milý, příjemný, pohodový film. Pátý Beatle :)(9.5.2014)

Fajn snímek...(25.11.2015)

• dopitak

Neuskutečněný Cinema Mundi 2015 - oficiální oscarovský kandidát za Španělsko! Film se chystám zhlédnout.(4.4.2015)

Velmi pozitivně naladěný snímek. Sympaticky bláznivý fanda, řídící se heslem, každý potřebuje občas HELP, si jede za svým životním rozhovorem. Bere s sebou také dva mladé rebely - hledající a uskutečňující svá zásadní životní rozhodnutí. Pomoc je vždy nablízku a slunce svítí jen a jen pro Tebe. Nádherné záběry, skvělé herectví, lehký humor a dokonale sedící hudba. Velmi příjemná road movie odkrývající osudy a životní hodnoty nejen třech výletníků. (Challenge Tour 2015)(12.4.2015)

Mám nějakou opatrnost ke španělským filmům, ale tohle jsem spolkl jako malinu. Optimistický, jednoduchý příběh inspirovaný texty Johna Lennona, vlastně taková road movie, ale nikoliv krajinou, ale dobrotou a pozitivními pocity. Tahounem je pro mne dosud zela neznámý, ale skvělý Javier Cámara, jehož střízlivé nenásilné herectví hladí po duši.(3.5.2015)