O koních a lidech

O koňoch a ľuďoch

Of Horses and Men

Komedie / Drama / Romantický

Island / Norsko / Německo, 2013, 81 min

Jak si takhle krátký film může vystřílet to nejlepší hned na začátek, je mi skutečnou záhadou. Kdyby byla plavba koňmo na ruskou loď pro vodku samostatným krátkým filmem, vpálím mu pět hvězd a ani neceknu. Testování mého dávicího reflexu aneb co snesu na plátně, aniž by se mi udělalo nevolno, dopadlo na výbornou pravděpodobně jen proto, že jsem snídala pouze kávu. Pro otrlé diváky, pro něž žádný humor není dost černý, pravděpodobně výborná záležitost. Jestli má ale zrovna tenhle film co pohledávat v normální distribuci, to si nejsem úplně jistá. Slabé povahy totiž odcházejí s první koňskou smrtí.(20.8.2014)

O koních a lidech. O lidech a koních? To vyjde asi tak zhruba nastejno. V tomhle filmu jsou si skoro rovni. Žijí, bojují a umírají bok po boku. Jak jsou na to zvyklí už po hodně dlouhou dobu. Moc se tady nemluví, ale kamera a nádherná krajina to vynahradí víc, než dost.(8.1.2015)

Asi už jsem fakt Islanďanka, protože jsem se smála skoro pořád.(7.9.2015)

Nekolik pribehu o.. konich a lidech. Sice je to trochu konina, ale zas dojde i na sex! 2x!!(19.8.2014)

[49. MFF KV 2014](20.7.2014)