poster

O koních a lidech

 • Island

  Hross í oss

 • Německo

  Von Menschen und Pferden

 • anglický

  Of Horses and Men

 • Slovensko

  O koňoch a ľuďoch

Komedie / Drama / Romantický

Island / Norsko / Německo, 2013, 81 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  **

  Šel jsem si pro dávku černého severského humoru, ale to jsem se teda přepočítal. Srandy je tu jako šafránu, zato kobyla vedle kobyly. Ideální film pro lidi od koní.(8.10.2014)

 • troufalka
  *****

  Pozvánka na Island, kde se po skalnatých kopcích prohání stáda divokých koní. Když znáš jejich řeč, můžeš se k nim přiblížit a spřátelit se s nimi. Zdá se, že to jde snadněji, než se spřáteli s lidmi. Svérázná výpověď o lidech z ostrova, kde se všichni navzájem znají, pozorují, potřebují, moc toho nenamluví, ale přesto o sobě všechno ví. Spíše než o drama či komedii jde o řadu minipovídek poskládaných za sebou do jednoho příběhu. Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(5.4.2015)

 • xxmartinxx
  ****

  Zábavné v mnoha ohledech a příjemné na koukání. Nenucené, nenáročné, prostě takové osvěžení.(7.7.2014)

 • maddy
  **

  Film s tým najvýstižnejším názvom pod Slnkom, ktorý vám zároveň vyspoileruje aj celý obsah filmu. „O koňoch a ľudoch“, tak o tom presne je, o tom a o ničom viac. Ako komédia mi to takmer neprišlo, čierny humor mám rád, ale tu ho je ako šafranu. V podstate mi to však neprišlo ani ako dráma, na tú sú osudy postáv príliš nezaujímavé. Je to skôr taká 80 minútová prehliadka po islandskom vidieku a ukážka života jednej komunity kdesi na Islande. Nič viac, nič menej. Niekoľko prírodných krás, severská poetika, ale inak len kobyla na kobylu, kobyla na kobyle, kobyla v kobyle, človek v kobyle, kobyla vo vode, kobyla ... no jednoducho samá kobyla. CELKOVO: 2* (4/10)(17.4.2015)

 • DwayneJohson
  ****

  O koních a lidech. O lidech a koních? To vyjde asi tak zhruba nastejno. V tomhle filmu jsou si skoro rovni. Žijí, bojují a umírají bok po boku. Jak jsou na to zvyklí už po hodně dlouhou dobu. Moc se tady nemluví, ale kamera a nádherná krajina to vynahradí víc, než dost.(8.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace