poster

O koních a lidech

 • Island

  Hross í oss

 • Německo

  Von Menschen und Pferden

 • anglický

  Of Horses and Men

 • Slovensko

  O koňoch a ľuďoch

Komedie / Drama / Romantický

Island / Norsko / Německo, 2013, 81 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Orvokki
  ****

  Islanďania majú veľmi zvláštny zmysel pre humor a pre slabšie povahy to asi nie je úplne najvhodnejší film. Ak vám ale čierny humor nevadí, O koňoch a ľuďoch si zamilujete. Najlepšie scénky boli síce na začiatku, ale sám o sebe moc dlhý nie je, takže nudiť sa nebudete. A ako bonus je výborná hudba počas celého filmu. [9. MFF Cinematik, Piešťany 2014](12.9.2014)

 • Radek99
  ****

  Islandský bizár. Něco na způsob Kusturicových šílených balkánských komedií, jenom je tu oproti nim zdůrazněn seversky tragický podtext. Velice originální celovečerní debut, tohle svérázné černohumorné zklidněné přemítání nad malicherností života... Alespoň je teď jasné, proč má Island tak málo obyvatel, když každý druhý Islanďan zemře při nějakém bizarním neštěstí... :-)(23.12.2014)

 • Slarque
  ****

  Povídkový film volně spojený stejnými postavami v malé komunitě v jinak liduprázdném islandském vnitrozemí. Jako statisté i hlavní hvězdy zhruba tři stovky koní. A jak se dá čekat, ti z tohoto filmu vycházejí v lepším světle než lidé, kteří se kolem nich motají. Skandinávský humor je dost specifický a řekl bych, že tady je ještě drsnější, než bývá obvykle běžné. Ale záběry (nejen) koní jsou perfektní, hudba je také dobrá a autor zvolil rozumnou stopáž, takže se není čeho bát (70%).(9.9.2014)

 • Wolodja
  ***

  Nekolik pribehu o.. konich a lidech. Sice je to trochu konina, ale zas dojde i na sex! 2x!!(19.8.2014)

 • Madsbender
  ***

  [Cinematik 2014] Až prirýchlo vyčerpaný námet, ktorého sila sa s každým ďalším, čiernym humorom, láskou a alkoholom presakujúcim ohnivkom reťaze prepletených príbehov vytráca. Severská poetika, prírodná krása a láska k zvieratám z každého políčka filmu priam sálajú, ale na nohách ho po celý čas neudržia, a humor i dôraz na dramatickú rovinu vzťahov pomaly vyprchajú. 70%(12.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace