Boj o miliardy se vrací. Spor miliardáře Pauluse a jeho ženy pokračuje. Tentokrát nejde o syna, ale o peníze. Vypořádání mezi manželi. Soudci Adamu Klosovi je jasné, že to bude ještě složitější, než dříve, a navíc je opět v mimořádně nepříjemné situaci, kdy proti němu stojí Paulusova advokátka – jeho vlastní matka. Suma, o kterou se manželé soudí, je ohromná. To stačí na to, aby měl proces velkou publicitu a soudce plnou hlavu starostí, věcných i mravních. Boj, který musí Adam Klos koučovat, je podle očekávání drsný, plný klamavých úniků, pokusů o znevážení, argumentů rafinovaných i nízkých. Adam však zachytí zajímavý motiv, týkající se Paulusovy staré matky. Vztah s krásnou terapeutkou kupodivu neskončil a neskončilo ani pátrání po tajemném anonymu, který Adamovi vyhrožuje smrtí. Policie nalézá konkrétního člověka, z jehož počítače byl výhružný e-mail odeslán. Ale on sám anonymem není, stopa vede dál. V soudní síni se soudce zarputile drží svého nalezeného motivu a to nakonec skutečně vede k výsledku – naprosto nepředpokládatelnému. Vlastně je to bomba, které se media s nadšením chopí. A další bomba vybuchne i v Adamově životě. (Česká televize)

6thSun

Prozatím nejlepší díl, skvělá kauza, mezi synem-soudcem a matkou-zástupkyní to hezky jiskřilo, dokonce ušly i rozhovory s Čvančarovou, hlavně proto, že byly krátký. ()

LachtanShows

Spor Paulusů se mi hodně zamlouval a když jsem si předem prozradil, že se ještě vrátí, tak mnou zacloumala radost. Ono doznění už nebylo tak úderné jako prvotní konflikt, jinak ale není třeba dílu nic vyčítat. ()