Tři srdce

Tri srdcia

Three Hearts

3 Hearts

Francie, 2014, 106 min

Naprosto vymazlená filmová delikatesa. Příběh vyprávěný s citem filmařským o citech lidských. Hoď mně jehlu do přeplněnýho seníku a najdu jí spíš než chybu v tomhle filmovým diamantu. Řeklo by se, jak musí být těžký vyprávět o lidských citech, o lásce, o shodě okolností, tak aby tomu divák uvěřil, aby to působilo lehce a přirozeně, ale stačí být bohem nadaný umělec a jde všechno. Filmařská lahůdka se současně stala i lahůdkou hereckou, dámy jsou výborný, ale Benoit si tady svým herectvím vypsal žádanku na Cesara.(25.11.2014)

• Kuzlo

[Festival Francúzkého Filmu 2015 - Bratislava](19.3.2015)

FFF [25.11.2014 Kino Světozor](25.11.2014)

Navzdory tomu, že si s francouzskými filmy a jejich mentalitou obecně příliš nerozumím a zdaleka nesouzním se vším, co láká na klasické atributy země galského kohouta (naposledy jsem ocenila jen Co kdybychom žili společně?), Tři srdce považuji za velmi zdařilá. Absolutní melodrama s velmi uvěřitelnými emocemi, to je počin, jaký se příliš nenosí. Ale i takové jsou klikaté cesty krajiny srdeční.(4.7.2016)

• Lacike

Mohla z toho byt zaujimava vztahova drama o milostnom trojuholniku, ale je to natocene skoro ako thriller v ktorom postavy prenasaju minimum dialogov a vsetky emocie postav su podane vdaka rôznym pohladom do blba, co ma dost sralo. Ale musim pochvalit aspon Poelvoordeho za to, ze predviedol kvalitny vykon a ukazal, ze sa nestrati ani vo vaznej polohe. Film bol bohuzial pre mna neznesitelne nudny. Niekomu inemu mozno sadne viac. 4/10.(17.10.2015)