Láska a válka

Láska vo víre vojny

Drama / Romantický / Válečný / Historický

USA, 1996, 113 min

• Faidra

V lásce a válce je dovoleno vše... ale nudit by fakt neměly.(21.2.2011)

Sandře Bullock jsou romantické filmy souzené, tento nevybočuje ze žánrového průměru, ale nabízí alespoň netradiční prostředí okořeněné postavou Hemingwaye.(30.5.2003)

Taková spleť životního příběhu Ernesta Hemingwaye a jeho nejslavnějšího románu "Sbohem, armádo". Já vím, že je román je částečně autorovou autobiografií, ale připadalo mi to tak. Sandra Bullock nebyla špatná, ovšem Chris O´Donell se na roli Hemingwaye vůbec nehodil. Jinak Richard Attenborough odvedl slušnou práci.(26.8.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $14,481,231Tržby Celosvetovo $25,372,294║ viac menej pohodový film, ktorému chýba lepšia dejová rôznorodosť /60%/(13.8.2009)

• mandes

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $25,372,294(8.4.2007)

• - Při úvodní scéně, kdy přijíždějí sanitní vozy do města, hraje kapela skladbu "Škoda lásky". Jaromír Vejvoda ji ale složil až v roce 1927 - nemohla tedy znít v roce 1918, kdy se odehrává příběh filmu. (blackrain)

• - Dlouhá a významná kariéra Agnes von Kurowské u červeného kříže pokračovala až do konce druhé světové války. Do svých 36-ti let zůstala neprovdaná, dožila se věku 92 let. (Rodriguez)

• - Film je věnován vzpomínce na Henryho "Harryho" S. Villarda (1900-1996). (Rodriguez)