Láska a válka

Láska a vojna

Láska vo víre vojny

Drama / Romantický / Válečný / Historický

USA, 1996, 113 min

Mladý spisovatel působí jako reportér na frontách první světové války. Utrpí zranění a během rekonvalescence prožije milostný vztah s italskou ošetřovatelkou, který jej poznamená na celý život. Chris O Donnel ztvárnil mladého spisovatele Ernsta Hemingwaye velmi přesvědčivým způsobem a rovněž Sandra Bullock nezůstává o nic pozadu. Režie je vzorná, ale scénář není místy až tak zajímavý.(11.2.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $14,481,231Tržby Celosvetovo $25,372,294║ viac menej pohodový film, ktorému chýba lepšia dejová rôznorodosť /60%/(13.8.2009)

• HoneyBunny

Pan režisér možná umí točit dobré filmy, ale čuch na herce opravdu nemá. Hlavní představitelé k sobě vyloženě nesednou a nehrají spolu, ale vedle sebe. Natož abyste jim věřili lásku.(20.2.2003)

Jak rád bych viděl Vidorův A Farewell to Arms! Proto jsem si docela rád dal tenhle remake, něco na způsob předkrmu (Umím být trpělivý.). No, a protože o Chrisi O'Donnellovi i Sandře Bullock nemám příliš valného mínění, dalo by se říci, že jsem vědel, do čeho jdu. Povedlo se. Hlavní představitelé jsou nesnesitelní v mezích únosnosti a občas na vás dýchne trošku pravého Hemingwaye. Jako předkrm dostatečné.(3.4.2005)

Naprosto průměrný romantický film odehrávající se na pozadí 1.světové války, který nepřináší vůbec nic zvlášního. Snad až to na to, že jde o Hemigwaye, ale ten by si určitě zasloužil minimálně lepšího představitele.(26.8.2007)