Láska je dokonalý zločin

• L´amour est un crime parfait

• slovenský

Láska je dokonalý zločin

Love Is the Perfect Crime

Drama / Thriller

Švýcarsko / Francie, 2013, 111 min

• rivah

Výborný herec (ovšem v jiných filmech, v tomto ne vlastní vinou nepřesvědčivý) a krásné přírodní scenérie nemohou zachránit chatrný scénář a nejistou režii. První třetina filmu slibná, druhá zaujme jen občas a třetí radši vůbec nehodnotit.(4.12.2014)

Francúzska polícia má dosť zvláštne metódy. Ale klobúk dole, určite bolo náročné nájsť do filmu toľko nesympatických ženských.(26.6.2015)

Na prstech jedné ruky nespočítám, kolikrát mi letělo obočí nahoru u scén, kde se stylizace scenáristům i režisérovi vymkne z rukou. V něčem rozkolísanost tónu a nezáměrné uklouznutí k lehce bizarní exploataci zavání norskými Lovci hlav, ale těžký důraz na literární jazyk (a klasickou metaforiku) spíš zavání předválečnou kinematografií. Je to ale sterilní a ledově klidný vizuál i podmanivě plochý doprovod Caravaggia, které to tonálně solidně ukotvují. Amalric se do svého vykolejeného hrdiny po většinou trefuje, ostatní postavy jsou spíš na hranici figurek, ale to s ohledem na poměrně mechanický princip vyprávění (McGuffin, noirová femme fatale) dalece nevadí. Našel bych sto věcí, proč se filmu vysmívat, ale pravda je, že mě chytil a nepustil. Dokonce i jeho salónní rétoriku jsem si oblíbil, protože pasuje ke stylizovaným obrazům zasněžených hor, propastí a skleněné akademické pitevny. Romantický thriller pro lehce vyšinuté knihomoly.(18.3.2015)

• Thomick

Docela nezajímavý trampoty jednoho chronickýho sukničkáře s věčně vykulenym výrazem. A aby toho nebylo málo, furt se někam dlouze (fakt DLOUZE) jezdí autem, chodí anebo běžkuje...(20.11.2014)

• Othello

Ukázkově nezvládnutý převod knižní předlohy dle rámce "v knize postava přemýšlí ke čtenáři, ve filmu se tedy bude dlouze dívat do dáli". Neschopnost posunout během půl hodiny děj nedělá z filmu zničehonic lyriku. Hory nehory, literatura neliteratura.(6.7.2015)