poster

Láska je dokonalý zločin

 • francouzský

  L´amour est un crime parfait

 • slovenský

  Láska je dokonalý zločin

 • anglický

  Love Is the Perfect Crime

Krimi / Thriller / Drama

Švýcarsko / Francie / Belgie, 2013, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BarVo
  ***

  Francúzska polícia má dosť zvláštne metódy. Ale klobúk dole, určite bolo náročné nájsť do filmu toľko nesympatických ženských.(26.6.2015)

 • Othello
  **

  Ukázkově nezvládnutý převod knižní předlohy dle rámce "v knize postava přemýšlí ke čtenáři, ve filmu se tedy bude dlouze dívat do dáli". Neschopnost posunout během půl hodiny děj nedělá z filmu zničehonic lyriku. Hory nehory, literatura neliteratura.(6.7.2015)

 • Marigold
  ****

  Na prstech jedné ruky nespočítám, kolikrát mi letělo obočí nahoru u scén, kde se stylizace scenáristům i režisérovi vymkne z rukou. V něčem rozkolísanost tónu a nezáměrné uklouznutí k lehce bizarní exploataci zavání norskými Lovci hlav, ale těžký důraz na literární jazyk (a klasickou metaforiku) spíš zavání předválečnou kinematografií. Je to ale sterilní a ledově klidný vizuál i podmanivě plochý doprovod Caravaggia, které to tonálně solidně ukotvují. Amalric se do svého vykolejeného hrdiny po většinou trefuje, ostatní postavy jsou spíš na hranici figurek, ale to s ohledem na poměrně mechanický princip vyprávění (McGuffin, noirová femme fatale) dalece nevadí. Našel bych sto věcí, proč se filmu vysmívat, ale pravda je, že mě chytil a nepustil. Dokonce i jeho salónní rétoriku jsem si oblíbil, protože pasuje ke stylizovaným obrazům zasněžených hor, propastí a skleněné akademické pitevny. Romantický thriller pro lehce vyšinuté knihomoly.(18.3.2015)

 • Enšpígl
  *

  Chlap s vykulenejma očima tam klatí jednou za druhou.(13.11.2016)

 • Thomick
  *

  Docela nezajímavý trampoty jednoho chronickýho sukničkáře s věčně vykulenym výrazem. A aby toho nebylo málo, furt se někam dlouze (fakt DLOUZE) jezdí autem, chodí anebo běžkuje...(20.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace