Poutník - nejlepší příběh Paula Coelha

Brazílie, 2014, 112 min

Daniel Augusto

Carolina Kotscho

Pascal Gaigne

Bavil jsem se i přes to, že jsem nečetl žádnou Coelhovu knihu. Místy tedy těch flashbacků bylo na mě až moc, ale nešlo o nic vyloženě závadného. Hezky nasnímané, hudba a zvuky také na slušné úrovni. Poctivé tři hvězičky. A jedna věc mi utkvěla v paměti - proč má Paulo za mlada mnohem výrazněji klenutý nos než ve starším vydání? :-)(25.6.2015)

Pokud člověk nemá z psacího stroje Paula Coelha něco načteno a o jeho životě cosi málo nastudováno, tak se bude v ději zajisté ztrácet a zhlédnutí tohoto snímku je pro něj zcela zbytečné. Pravděpodobně budou tito diváci Paula vnímat jako psychopata, což je pravda jen do určité míry a z určitého úhlu pohledu. Já jeho tvorbu zbožňuji, takový Alchymista je v mých očích určitě pomyslné number one. Takový návod, jak si uspořádat život, jak dosáhnout svých cílů a být šťastný, o což jde především. Jedni ho milují a druzí jej nenávidí. Řečí čísel a statistik je, bez jakýchkoli spekulací, Paulo jeden z nejslavnější autorů současnosti, tudíž si svůj film určitě zasloužil. Tedy, zpátky k filmu. Z mého pohledu se jednalo o velice solidní životopisný snímeček. V necelých dvou hodinách bylo vyřčeno to nejpodstatnější. Tyhle skoky v čase byly z mého pohledu určitě vítaným krokem, který rozhodně napomáhal lepšímu vyznění příběhu, protože naprosto krásně všechno se vším korespondovalo. Herci byli vybráni velice slušně, dokonce se sobě jednotlivé verze Paula celkem podobaly. Z mého pohledu není moc co vytknout. Je to poutavý příběh o člověku, který přesáhl svůj dětský sen. Nejenom, že se stal spisovatelem a našel smysl a náplň svého života, ale svými díly pomohl najít smysl života i některým svým čtenářům. Osobně jsem si zatím z každého jeho díla něco odnesl do života s sebou. Pokud jste zatím s jeho díly neměli tu čest, tak je tímto vřele doporučuji.(4.2.2016)

Žádná bomba to není.....ale nemůžu říct, že bych se nudila. Pro fanoušky P. Coelha určitě více záživnější, jak pro neznalce...ale na druhou stranu to možná někoho motivuje k přečtení nějaké jeho knihy. Z pohledu filmového diváka poctivé tři hvězdy. Dobrá hudba, herecké výkony také OK a krásné místa...(25.6.2015)