poster

Poutník - nejlepší příběh Paula Coelha

 • Brazílie

  Não Pare na Pista

 • Brazílie

  Não Pare na Pista: A Melhor História de Paulo Coelho

  (Brazílie)
 • slovenský

  Pútnik - najlepší príbeh Paula Coelha

 • anglický

  The Pilgrim: The Best Story of Paulo Coelho

Životopisný / Drama / Hudební

Brazílie, 2014, 112 min

Režie:

Daniel Augusto

Scénář:

Carolina Kotscho

Hudba:

Pascal Gaigne

Scénografie:

Antxón Gómez
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jack333
  ****

  Existují lidé, kteří knihy P. Coelha zbožňují, jiní je kritizují a ostatním je to jedno. Každý jsme jiný, proto hodnotím film, ne předlohu, ke které se rád vracím ;). Přišlo mi to dobré, ač herecky nevyvážené, někteří budou mít problém s tím, aby děj pochopili.(18.1.2016)

 • Mates Hradecky
  ***

  Paulo chtěl být spisovatelem již v době svého dospívání, což se odvážil sdělit pouze svému psychiatrovi při úvodním pohovoru. Ten aby mu dokázal, že takové přání může mít jen blázen, zalígroval ho na uzavřeném oddělení. I elektrošoků dal mu okusit. Paulo musel projít náročnou životní trasou, než dosáhl svého životního poslání a skončil u mě v knihovně. Film obsahuje řadu silných scén jeho života. Na katolíka to byla celkem divočina, do které byl zapojen i nevinný divák díky náročné formě vyprávění, kterou pan režisér zvolil. Přeskakuje časové roviny jak postřelený zajíc přes bramborové řádky, hned je Paulo senior na nemocničním lůžku, v následující scéně psychicky ujetý panic a šup k zarostlému hippies v objetí krásných fanynek. Společná linka je pouze to, že pokaždé jest pronásledován vnitřními běsy. Inu široká a divoká jest duše Brazilcova.(20.10.2015)

 • lyzbeth
  ***

  Žádná bomba to není.....ale nemůžu říct, že bych se nudila. Pro fanoušky P. Coelha určitě více záživnější, jak pro neznalce...ale na druhou stranu to možná někoho motivuje k přečtení nějaké jeho knihy. Z pohledu filmového diváka poctivé tři hvězdy. Dobrá hudba, herecké výkony také OK a krásné místa...(25.6.2015)

 • angloumene
  ****

  Ok přiznávám se: Alchimistu jsem ještě nečetla! Což je vzhledem k filmu určitě celkem na škodu... Na druhou stranu slavnostně slibuji, že se k němu určitě dostanu, protože tohle dílko je skutečně dobrá recenze :) Recenze, která bude bavit i ty, kteří o Paulu Coelhovi jenom vzdáleně slyšely. Kromě odkazů na knihy totiž nabízí netradiční postoj k bytí a hledání té pravé cesty, která je spojena s volnomyšlenkářským životem zahaleným do pláště mysticismu. Celkově jsem se prostě bavila...(25.6.2015)

 • sator
  **

  Hm...(26.6.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace