Poutník - nejlepší příběh Paula Coelha

Carolina Kotscho

Pascal Gaigne

Scénografie:

Antxón Gómez

Hezky nasnímaný příběh člověka bez specifikovaných vlastností, jehož knížky se začaly později hodně prodávat, nebo to aspoň říká text na konci. Takže je asi zajímavý? Nevím.(4.6.2015)

Existují lidé, kteří knihy P. Coelha zbožňují, jiní je kritizují a ostatním je to jedno. Každý jsme jiný, proto hodnotím film, ne předlohu, ke které se rád vracím ;). Přišlo mi to dobré, ač herecky nevyvážené, někteří budou mít problém s tím, aby děj pochopili.(18.1.2016)

Ok přiznávám se: Alchimistu jsem ještě nečetla! Což je vzhledem k filmu určitě celkem na škodu... Na druhou stranu slavnostně slibuji, že se k němu určitě dostanu, protože tohle dílko je skutečně dobrá recenze :) Recenze, která bude bavit i ty, kteří o Paulu Coelhovi jenom vzdáleně slyšely. Kromě odkazů na knihy totiž nabízí netradiční postoj k bytí a hledání té pravé cesty, která je spojena s volnomyšlenkářským životem zahaleným do pláště mysticismu. Celkově jsem se prostě bavila...(25.6.2015)

Bavil jsem se i přes to, že jsem nečetl žádnou Coelhovu knihu. Místy tedy těch flashbacků bylo na mě až moc, ale nešlo o nic vyloženě závadného. Hezky nasnímané, hudba a zvuky také na slušné úrovni. Poctivé tři hvězičky. A jedna věc mi utkvěla v paměti - proč má Paulo za mlada mnohem výrazněji klenutý nos než ve starším vydání? :-)(25.6.2015)

Nečekal jsem od tohoto filmu zázraky, spíš jen připomenutí myšlenek člověka, kterého si velmi vážím a u kterého jsem se chtěl dozvědět něco o tom, co formovalo jeho růst... Obojí bylo splněno a líbila se mi i forma, takže spokojenost. Není to film, ke kterému bych se měl důvod vracet, ale jsem rád, že jsem ho viděl... 75% P.S.: Paolo Coelho nenapsal jen Alchymistu - osobně znám od něj minimálně jeden lepší kousek ;)(30.6.2015)

• Paz Vega