poster

Farinelli

 • Itálie

  Farinelli

 • Francie

  Farinelli

Drama / Hudební / Životopisný

Itálie / Belgie / Francie, 1994, 111 min

 • Lima
  ****

  Farinelli - skutečná historická postava, pěvec, jenž byl vykastrován, a jeho hlas tak dostal zabarvení, kterého jinak muži nejsou schopni. Pěvec, během jehož vystoupení ženy omdlévaly. Mimořádný hlas a mimořádný výpravný kostýmní film, který lze jen doporučit. Mimochodem Farinelliho hlas byl ve filmu vytvořen digitálním smícháním ženského a mužského operního hlasu, aby se tak dosáhlo kýženého výsledku.(3.9.2002)

 • hippyman
  ****

  dobrý, dobrý, ale ten film prostě nějak postrádal koule... muzika a kostýmY :-) na jedničku, ale nemohl jsem se, podobně jako mnoho uživatelů, vyhnout porovnávání s Amadeem, který vítězí na celé čáře... méně emotivní, méně nezapomenutelný... přesto koukatelný a velice příjemný ;-) zážitek... 70%(8.4.2010)

 • kingik
  **

  Nezáživný film. Vysoko oktávový hlas byl tím nejzajímavějším co jsem si z filmu odnesl. Jinak to byl film opravdu pro náročného diváka a poutavý asi jako můj komentář k němu. Přehnaně vysoké hodnocení. Mé hodnocení: 40%(25.3.2013)

 • Faidra
  *****

  Baroko, pastva pro oko - a Farinelli, genialita a průměrnost, duch a tělo, vášeň a cit, spojenectví zradou a pastva pro duši, která má tématu navzdory neskutečné koule. Říká se, že pro krásu je nutné trpět, a film i příběh titulního hrdiny to potvrzují, ale ne vždy kastrace znamená neplodnost a byla bych ochotná trpět každý den, kdyby toho Corbiau natočil víc...(4.3.2013)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,122,948Tržby Celosvetovo $2,717,728(9.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace