poster

Farinelli

 • Itálie

  Farinelli

 • Francie

  Farinelli

Drama / Hudební / Životopisný

Itálie / Belgie / Francie, 1994, 111 min

 • Snorlax
  ****

  Sympatické kostýmní drama, které si mohlo odpustit pištivé tóny vycházející z úst, která imitoval Dionisi. Já vím, že nemohlo, ale mé uši tohle zkrátka nemají rády.(2.11.2014)

 • Janek
  ****

  Naprosto souhlasím s DaViD´82 - ten film je ve stínu geniálního Amadea - to je to první, co se mě po skončení Farinelliho prohnalo hlavou. Chybí tomu ta nezapomenutelnost, která by mě donutila vidět to vícekrát. A také jsem si možná neměl přečíst, že byl Farinelliho hlas vytvořen digitálně - tato nadbytečná informace mi totiž trochu kazila atmosféru snímku (minimálně mě iritoval místy velmi okatý playback). Ale najdou se tu skutečně silné okamžiky, při kterých jsem náběh husí kůže skoro cítil. Jinak Mozartovy koule vs kastráto Farinelli - 1:0 - 70%(12.12.2007)

 • Jeanne
  ****

  Čekala jsem od něj hodně, protože se říkalo, že je ještě lepší než můj favorit Král tančí a tak jsem poněkud zklamaná. Podobal se spíš Všem jitrům světa, zaměřením se výhradně na osud hudebníka a soupeření. Ani na vizuální žranici, zlaté kompozice plné lesku a krásy moc nedošlo a některé lacině působící záběry mě přímo vytáčely, ale zato mě nadchly scény z několika historických a nádherných divadel...(10.2.2008)

 • Ducharme
  ***

  Podle hodnocení i komentářů jsem čekala víc než jen herce, který se nedovede trefit do playbacku, herečku s přihlouplým výrazem nebo Handela, kterému před natáčením zapomněli zapojit mimické svaly. Místy až šokující vztah mezi dvěm bratry je podán, dle mého názoru, dost nudně. Farinelliho jedinečný život by zasloužil rozhodně důvtipnější zpracování. Díky jen za tu nádhernou hudbu!(10.6.2009)

 • AngelAngie
  ****

  Výborné!(30.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace