Džúbei a umění nindžucu (festivalový název)

• Japonsko

Ninja Scroll

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy

Japonsko, 1993, 91 min

Kaoru Wada

Ninja Scroll mi připadal jako Barbar Conan v anime světě. Svalnatý, nepřemožitelný bojovník, s prsatou společnicí.. versus síly temna, démoni, atd. Animace je velmi dobrá a stylová, ovšem znázornění násilí a erotiky bylo imho až moc expresivní, a hlavně zbytečné.(12.4.2004)

Uff...tak toto je skutocne hardcore anime s nalepkou - len pre dospelych. Super hrdina, ktory aj ked dostava nafrak, ani na chvilu nestraca istotu, ze je vytazom. A ak by bojoval s nesmrtelnym? Heh...tak ho bude zabijat znova a znova:)Celkom neuveritelne ze je to kusok strary uz viac ako 14 rokov. Mam taky pocit ze japonska animacia ani nestarne. (9/10)(18.6.2007)

Masakrální řežba od začátku do konce! Yeahh!!(8.10.2007)

Skvělá , krásně zpracovaná (výtvarně i příběhově) akční anime se vším co k ní patří - Jubei jako hlavní hrdina je cool, hlavní hrdinka Kagero zase nehorázně sexy (což se ještě násobí tím, že je "jedovatě nedostupná") a hlavně, osm ďáblů, kteří proti nim stojí jsou kvalitní kruťáci, žádná béčka. Přestože mě některé scény trošku štvaly, jde jen o malinké drobnosti, celkově není moc co vytknout. 90%(24.6.2007)

škoda že to nie je dejovo kompaktné, či chcem alebo nie príde mi to len na také samoúčelné pózerstvo, ináč animačne ide o výbornú vec, miestami to má slušné brutálne grády /60%/(5.5.2014)

• - V domovském Japonsku nebyl film zdaleka natolik úspěšný a tak dobře hodnocen jako v USA. (Hromino)

• - V Kanadě byl film uveden s ratingem 18+, zatímco v USA nebyla přístupnost snímku nijak omezena. (Hromino)

• - Postava Jubei Kibagami je inspirována skutečnou historickou postavou Yagyem Jūbei Mitsuyoshim, který v éře Meiji patřil mezi nejslavnější a nejlepší samuraje své doby. (Zdroj: ČSFD.cz)