Bratrstvo kominíků

• Švýcarsko Die Schwarzen Brüder (více)

Švýcarský kanton Ticino, 19. století. V odlehlé horské vesnici vede čtrnáctiletý Giorgio tvrdý, ale šťastný život - až do dne, kdy má jeho matka vážnou nehodu. Existuje jen jeden způsob, jak by mohl jeho otec sehnat peníze na doktora - tak, že prodá Giorgia. Otec za syna dostane čtyřicet franků od "Muže s jizvou", který hochy nakoupené ve Švýcarsku prodává do rukou prosperujících agentů milánských kominíků. Zde se z Giorgia a jeho kamaráda Alfreda stanou "spazzacamini", kteří jsou nuceni vymetat úzké komíny plné sazí. Pro oba chlapce je to však vzrušující dobrodružství: velké město, tajná krypta pod kostelem, krásná, ale vážně nemocná Angeletta, dcera jejich pána... Giorgio má štěstí, neboť s ním jeho pán Battisto zachází dobře, ačkoli ho Battistova žena a syn s oblibou trápí. Práce je však tvrdá a v ulicích navíc číhají Vlci, gang, který nevynechá jedinou příležitost, aby mohl kominické učně terorizovat. Když se ale Giorgio znovu setká s Alfredem, který založil soupeřící bratrstvo s názvem Černí bratři, stává se jeho členem. Skupina si přísahá vzájemnou pomoc - společně budou bojovat proti všem nepřátelským silám, proti bezpráví i proti Vlkům a plánují útěk zpátky do Ticina. (HBO Europe)

CaladanChmur

Snesu hodně a dost často se snažím přijmout polehčující okolnosti okolo všeho co hodnotím....ale tohle je neskutečně blbě patetické,hloupoučce nelogické a ke všemu tak pitomě zahrané,že jsem poprvé v životě přemýšlel,že by jsem se ve filmu dokázal chytnout taky.Netuším jestli byl záměrem film pro děcka ( na to,že z tuším,z 12 odvážených děcek se jich na začátku hned 8 utopí,je to docela ostře laděné)....nebo cosi s prvky historie....(myslím,že kdejaký dějinohnípal,by toto "dílo" rozebral do mrtě a moc by toho nepochválil....) cosi...myšleno drama (ehm najděte mi jediný dramatický okamžik,kdy jste pocítili napětí co se bude dít a já vyhodím PC z okna)....nebudu to více shazovat...ale tohle je trapná rychlokvaška bez úrovně.Dost typické pro německý styl.....a nejen ve filmu. ()

Malarkey

Bejvaly doby, kdy se všeobecně nad německými filmy lámala hůl a nekonečně se lamentovalo na téma, jak jsou jejich filmy špatné. To už v dnešní době samozřejmě není pravda, ale Bratrstvo kominíků mi přesně připomnělo, proč jsem měl pocit, že narazit na dobrý německý film je jako hledat pověstnou jehlu v kupce sena. ()

paascha

zajímavé téma, které by si zasloužilo lepší scénář i zpracování, ale milovníkům historických filmů to vadit nebude ()

Martens14

Divný, naivní film puštěný taky z nudy. Námět byl dobrý ale drama to samozřejmě není. Natočeno taky nic moc, mohli to němečtí tvůrci udělat trochu drsněji (proto ta naivita), spíše se přikláním k rodinnému filmu s krásným koncem pro citově založenější. A dobrodružství je tam taky trochu cítit ale Rychlé šípy jsou lepší. ()