poster

V jeho očích

 • Brazílie

  Hoje Eu Quero Voltar Sozinho

 • slovenský

  On je taký pekný

  (festivalový název)
 • anglický

  Way He Looks, The

  (festivalový název)

Drama / Romantický

Brazílie, 2014, 96 min

Režie:

Daniel Ribeiro

Scénář:

Daniel Ribeiro
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnCZ
  ****

  Líbí se mi, že film jako takový se k tématu staví vcelku neutrálně, nesnaží se moralizovat, ale ani šokovat či řešit neřešitelné, ale prostě přirozeně a nevtíravě vychází ze situace. Oproti stejnojmennému kraťasu ale přeci jen nepůsobí tak mile, ale to se dalo čekat, protože na 96 minut už je potřeba nějaká zápletka a tak je celý film komplexnější a větví se do několika vedlejších linek. Představitelé hlavních rolí jsou už o něco starší a tak se nebojí odvážnějších scén, ale to je přesně ten moment, kde bych na fyzičnosti radši ubral. Co jsem ale hodně ocenil je větší prostor pro friendzoned kámošku - jednak proto, že mi byla hodně sympatická a jednak proto, že v kraťasu je kvůli omezené stopáži její postava v podstatě nedořešená.(27.7.2014)

 • Anderton
  ****

  Veľmi sympatický pokus o preniknutie do sveta mladých. Či už tých bez handicapu, s hadicapom, tak alebo onak orientovaných. Daniel Ribeiro sa im dokázal dostať do hláv a vďaka hercom sa to darí aj nám. Darí sa mu to najmä optimistickým štýlom podania, miestami citlivo dostávajúceho sa na hranicu vážnej drámy pomocou konfliktov, ale svet mladých bude predovšetkým vždy zábava, v najhoršom prípade potom neuskutočnená túžba po zábave vďaka okolnostiam. Tie v tomto filme nie sú až tak extrémne vyhrotené, aby sme museli byť svedkami ďalšej ťažkej festivalovej depky. Je otázne, kto je tu vlastne ústredná dvojica a to je tu aj jedna z najzaujímavejších otázok. Keďže som vymenoval iba klady a výraznejšie zápory ma nenapadajú, snáď okrem toho, že nie som cieľová skupina filmu, porozmýšľam ešte nad štvrtou hviezdou.(10.11.2014)

 • mat.ilda
  **

  Nenápadný snímek, říkáte... snad až příliš, s klidem zapadne mezi ty kvanta dalších, nenápadných. Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech - po některých rovnou dvakrát, jak já to vidím, no ale když musíš, tak musíš... Neškodný příběh o hledání identit s opravdu hřejivým posledním záběrem, u kterého se, jako už poněkolikáté před ním, setkávám s novým fenoménem groteskních rychloposunů v chůzi... jako tupé nůžky, střihač vybírá dovolenou, nebo nás nechtějí připravit o pohled na živý plot? A ještě - být kučeravým Fabiem Audim, odmítla bych se znemožnit jízdou na tom úděsném kole :-)(24.8.2014)

 • Malarkey
  ***

  Chvíli jsem měl i pocit, že nemusím ani topit topením, jak mě film stihl ohřát svým obsahem. Každopádně to všechno, co se v tomto filmu objevilo, bylo tak neuvěřitelně lidské a přirozené, že nešlo jinak, než těm klukům fandit v životě takovém, jaký si sami napíšou. Chvílemi to sice bylo o nervy, ale ve své podstatě mě právě tou lidskostí dokázal zaujmout.(14.2.2015)

 • freddy
  *****

  Jaké to je dospívat a být poprvé zamilovaný zná asi každý z nás. Ale jaké to je být ještě k tomu slepý a navíc zamilovaný do osoby stejného pohlaví, to už si zažil asi málokdo. Tento film mě svým tématem silně přitahoval, protože v sobě spojuje hned několik motivů, které mám v příbězích, ať už filmových či literárních, hodně v oblibě. Je tu téma dospívání, téma hledání sebe sama a svého místa v životě a především téma homosexuality. A k tomu všemu je to film z Jižní Ameriky. Je tedy asi logické, že jsem do filmu vložil nemalá očekávání a on mě dokázal nezklamat, ba právě naopak. Nadchnul mě svou obyčejností, svou civilností, nenásilným pojetím tématu. Příběh byl odvyprávěn s úžasnou lehkostí, kde nic nepůsobilo jako pěst na oko, příběh se vyvíjel přirozeně a uvěřitelně, hlavním hrdinům jsem to všechno věřil, a především jsem se dokážal vžívat do jejich pocitů a soucítit s nimi. Takhle mě zaujmout se hned tak nějakému filmu nepovede, ale tenhle to dokázal a já vím, že jsem ho určitě neviděl naposledy. Není co dodat, super zážitek z obyčejného, ale o to zajímavějšího filmu. Uděluji pět hvězd.(16.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace