V jeho očích

Drama / Romantický

Brazílie, 2014, 96 min

Daniel Ribeiro

Daniel Ribeiro

Režisér Ribeiro sa zatiaľ venoval krátkometrážnej tvorbe a tento príbeh je "prerábka" jedného svojho kraťasu. Príbeh hovorí veľmi citlivým a decentným sposobom o láske medzi mladými mužmi a ako heterák oceňujem tento prístup. Vzniklo nenápadné dielko, ktoré ponúka čistotu partnerského ale aj priateľského vzťahu. V tomto prípade je jazýčkom na váhach mladá Giovanna, ktorá dokázala dať na oltár najvyššiu obeť bez štipky egoizmu. Zaujímavý film má však aj slabiny a tou je určité naťahovanie deja a tým strata tempa. Tretí komentár. 3+(5.7.2014)

Celovečerní rozšíření původního krátkometrážního filmu z roku 2010 sice není stejně intenzivní, jelikož se rozprostírá na poněkud delší stopáži, nicméně i tak musím dát plný počet. Hoje Eu Quero Voltar Sozinho je film, který si na nic nehraje, je upřímně a realisticky natočený, čemuž přispívají solidně zahrané role. Příběh opisuje v obsáhlejší verzi děj původního kraťasu, přičemž je účelně doplněn o momenty, které tvoří konzistentní celek. Rovněž musím pochválit hudební stránku filmu a výběr již známých skladeb, které v něm zazněly. Zkrátka skromný a nesmírně vřelý snímek, který disponuje pěkným příběhem a sympatickým hereckým obsazením.(27.7.2014)

Mně to velmi sedlo, a to jsem poslední dobou zmlsanej. Dokonce jsem na film myslel ještě den poté. Je to takové dojemé akorát, dobře natočené i zahrané (viz sladká tancovací scéna) a herecký ensamble je "easy on the eye". Jistě, scénář by šel ještě vyhladit, ale i tak mám z téhle brazilské novinky radost. Jednak proto, že je to velký posun od posledního brazilského queer fláku, který jsem viděl (Do Começo ao Fim /2009/), a jednak film Brazílie vyslala do letošního klání o Oscary. Zcela jistě nevyhraje, ale to je teď vedlejší. Zkrátka Daniel Ribeiro mě svým autorským dílkem potěšil, jó, takové konce (napadá mě ještě Silent Youth /2012/) mám rád.(12.11.2014)

Pekný film o priateľstve, odlišného uhla pohľadu a poznávaní samého seba. Bohužial, do úlohy Leonarda sa mi vcítiť nepodarilo, miestami som sa trošku nudil, takže mojej milovanej dramatizácie som sa nedočkal. Pre gayov, ktorí sa "hľadajú", ideálny snímok.(5.11.2014)

Chvíli jsem měl i pocit, že nemusím ani topit topením, jak mě film stihl ohřát svým obsahem. Každopádně to všechno, co se v tomto filmu objevilo, bylo tak neuvěřitelně lidské a přirozené, že nešlo jinak, než těm klukům fandit v životě takovém, jaký si sami napíšou. Chvílemi to sice bylo o nervy, ale ve své podstatě mě právě tou lidskostí dokázal zaujmout.(14.2.2015)