Matka sedmnáctiletého vysokoškoláka Jonese Dillona (Elijah Wood) je alkoholička, otce nikdy nepoznal a před realitou uniká Jones nejraději do vlastního světa fantazie. Hned první školní den je vyloučen z univerzity. Pronajme si byt ve starém domě, kde bydlí i temperamentní, ale potrhlá fotografka (Franka Potente) a ctižádostivá herečka (Mandy Moore). Jones se s nimi bezhlavě vrhá do bezstarostného života, který je jedním nekončícím večírkem plným pokušení. Ale sladkých sedmnáct netrvá věčně a tenhle nadržený postpuberťák bude muset jednou dospět. A skutečný život už možná čeká za rohem. (Magic Box)

COLOR odpad!

Priamočiara dejová línia je tak jednoduchá, že aj keby sa trochu kľukatila, nikomu by nerobilo problém vidieť za jej roh... A tak aj napriek dobrému obsadeniu je tento film len nepodarenou učebnicou pre teenagerov bez akéhokoľvek náznaku napätia, väčšej zápletky a so zvláštnym koncom... Film mi pripadá ako nedokončený, resp. je skoro v každom ohľade nedotiahnutý. Postavy sú málo vyprofilované, niektoré dialógy nedávajú v ďalších súvislostiach zmysel a je to totálne únavný film, ktorý som pozeral na dva krát, aby som vôbec mohol s čistým svedomím napísať túto minirecenziu. Ale ani druhá polovica, aj keď to v nej trochu ožilo, nestála za veľa. Celkovo ide o film, o ktorom neviem, čo si mám myslieť. Pozeral som ho a nevyvolal vo mne takmer žiadnu emóciu. Nevedel som, kedy si Jones obrazy iba predstavuje a kedy vidí realitu. A nemám rád filmy, pri ktorých sa sám cítim trápne (či už z udalostí vo filme alebo z neschopnosti tvorcov)... A keď tomu ešte niekto povie komédia, tak dovidenia. ()

novoten

V nejzapadlejším koutku videopůjčovny jsem našel něco, co se nedá nazvat ani teenagerskou komedií, ani dramatem, ani slaďákem. Napůl komerční záležitost, která využívá Wooda do mrtě, napůl nesmělá artovina, poměrně dobře vystihující myšlenky a pocity mladého muže. Nic podobného tu ale ještě nebylo. 85% ()

Pythonator

Musím film podpořit čtyřma hvězdičkama, protože nic podobného jsem nikdy neviděl. Originalita se cení. Není to teenagerská komedie, není to romantická komedie, není to drama o dospívání, není to ani artová záležitost. Je to prostě od každého něco málo a dohromady je to super. Franka Potente je neskutečně přitažlivá takovým přirozeným způsobem a Mandy Moore je přitažlivá takovým roztomilým způsobem. No a Frodo je prostě Frodo. ()

Klariska

Tomuto filmu bych nedávala příliš nálepku romantický, jelikož na mě tak vůbec nepůsobil. Spíš bych v něm viděla jakýsi náhled do křehké duše dospívajícího kluka, který se musí vypořádat, jak se svojí minulostí, tak přítomností i budoucností. Asi bych ho viděla v kategorii jakýchsi alternativních filmů. Velmi se mi líbilo zpracování, a také realita, která vlastně nemusela být až tak realitou. Vlastně jsem až doteď na pochybách, zda to vše bylo, tak jak to bylo. Konec z motorkou mohl být stejně dobře imaginární jako jeho představy o břišních tanečnicích, exotických masérkách a dalších. Zkrátka tenhle film mě oslovil, i když jsem na pochybách, zda můj dojem byl skutečně skutečný ;-) Dávám tři a půl hvězdy. ()

valesv

Ani pořádně nevím, proč je mi tento ,,špatně" hodnocený film tak sympatický.. Možná proto, že když jsem ho viděl prvně, byl jsem v podobném věku hlavního hrdiny a také v podobné situaci - sám v bytě, akorát mým sousedkám bylo kolem osmdesáti:-) Čtvrtá hvězda je za půvabnou a přirozenou Franku Potente. ()

• Na obálce filmu mají obě hlavní hrdinky opačnou barvu vlasů, než mají ve skutečnosti ve filmu. (Aknah)