poster

Muriel se vdává

 • Austrálie

  Muriel's Wedding

 • Francie

  Muriel

 • Slovensko

  Muriel sa vydáva

Komedie / Drama / Romantický

Austrálie / Francie, 1994, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Freemind
  ***

  Jedno tomuto filmu nelze upřít - jen těžko kolem něj projdete bez povšimnutí. Tvůrcům se nějakým zázrakem podařilo každých 30 minut vykřesat ze změti trapnosti, klišé a karikaturní nadsázky civilní, dojemný okamžik, který celý ten cirkus na chvíli spojí dohromady. Zmátlo mě to natolik, že jsem dokázal 106 minut poslouchat ABBU a nakonec jsem vzdal jakýkoliv pokus o zaškatulkování nebo vyhodnocení. Máš to za tři, Muriel. A hodně štěstí.(22.5.2015)

 • WANDRWALL
  *

  Velká událost pro Muriel a divák může být při. Muriel žije tak jako řada mladých žen bez ohledu na velikost města. Ale na rozdíl od řady jiných dokázala se sblížit s chlapem a to na delší čas...Ale Muriel jakou náplň má váš vztah po 5 či 10 letech? To už autor neřeší, neb jde o komedii, hlavně situační, žádná Válka Roseových.(6.8.2010)

 • Nos
  ***

  Myslím, že srovnávat tento film s Láskou nebeskou dost pokulhává. Muriel, sympatická dívka s nadváhou z maloměsta, nalézá život v Porpoise Spit v Austrálii nudným a tráví většinu svého času sama ve svém pokoji a poslouchá oblíbenou skupinu ABBA. Jejím nenaplněným snem je její svatební den s rytířem na bílém koni, ač nikdy neměla s nikým schůzku. Ukradne tedy peníze, aby mohla strávit dovolenou svých snů a setkat se s praštěnými kamarádkami. Dosavadní svůj styl života změní vzhůru nohama a dokonce si vymyslí i nové jméno.... Není to určitě špatný film. Zvláštnost mu dávají nezapomenutelné a nesmrtelné hity mé oblíbené skupiny, a proto jsem dlouho uvažoval i o vyšším hodnocení. No uvidíme při dalším zhlédnutí.(4.1.2010)

 • Houdini
  *****

  Můj nejoblíbenější svatební film. Dokonce oblíbenější než Čtyři svatby... , a to už je co říct.(28.4.2003)

 • Hejtmy
  ***

  Zvláštní svatební film, který bych spíš než za komedii označil za téměř čistokrevné drama s pár téměř černohumornými vtípky. Jinak je tu daleko víc tragických událostí (rakovina, sebevražda atd.) než pozitivních, takže svatební komedie na způsob Nevěsty na útěku to rozhodně není. Postavy jsou všechny dost originální, možná až moc, protože tam víceméně žádnej člověk nebyl normální, a to zvlášť z rodiny Muriel, kde to vypadalo jako na srazu retardů. Ale kdo ví, možná se tak v Austrálii normálně chovají. Hlavní postava Muriel byla zahraná velmi dobře, scénář byl taky celkem zajímavej. i když poměrně nekonzistentní a v jednotlivostech neoriginální. Písničky od ABBY nemusím, ale tady jsem to přece jen nějak přežil, jelikož do rámce postavy Muriel tahle hudba docela seděla. Celkově tedy lehká spokojenost, ale kdo čeká oddechovou komedii, nedočká se. Kdo má rád lehce odlehčená dramata, může být ale spokojen. 55 %(7.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace