Muriel se vdává

Muriel

Muriel sa vydáva

Komedie / Drama / Romantický

Austrálie / Francie, 1994, 106 min

Rozpočet $9miliónovTržby USA $15,185,594Tržby Celosvetovo $57,500,000(10.12.2009)

Muriel to má v životě opravdu těžké, a když už se zdá, že svítá na lepší časy, tak všechny její naděje zmizí v temnotě. Avšak ona se nevzdává a každé její životní škobrtnutí je další ponukou k lepšímu. Toni Collette je skvělá herečka a do role Muriel se úžasně vžila a věrně ji během filmu sekundovala stejně skvělá Rachel Griffiths. Chvílemi jsem se od srdce smál, zatímco v jiných chvílích mi moc do smíchu nebylo a soucítil jsem s osudy jednotlivých postav. Zkrátka příjemná australská oddychovka, která vedle milého příběhu a solidních herců nabízí nestárnoucí hudbu od ABBY.(22.7.2011)

Milujem tento film. Sú v ňom chvíle, ktoré trhajú srdce (hlavne scény s mamou) i chvíle, kedy sa mi chce smiať a spievať. Tu som kedysi dávno v kine spoznala Toni Collette aj Rachel Griffiths a obidve si zamilovala.(5.4.2005)

Milý harmonický film. Jako by z něj nic netrčelo, nic nerušilo, všechno plyne přes nutné dramatické uzlíky, jak si člověk přeje. Herci josu bez vyjímky výteční, a pak ta ABBA!(14.3.2009)

Pred Vianocami vyšla Muriel za nejakých Baťovských pár korún a ja som mal fakt radosť. Nakúpil som ju všetkým možným kamarátom s tým, že im konečne nedám žiadnu čistú depku a oni Muriel okomentovali takto: 1) sračka 2) no prepáč Fláji, ale toto stálo za 20min. pozerania 3) trochu som bol sklamaný (diplomat LubošKO :-))). No dobre, ak nemusíte Abbu, dobre, dobre, ak nemusíte lineárne vyrozprávané príbehy o "Popoluške", dobre, dobre (hoc je jasné, že Toni a Libuška sú každá z úplne iného cesta). Chce to kopu nadhľadu, nechce to žiadne veľké očakávania. A potom si Murielinu cestu jej oneskorenou pubertou užijete. Puberta vs. žena, ktorá vie čo chce, ale nevie, kde a ako to nájsť. Toni Collette, ktorá je proste z najlepších, s Rachel Griffiths, ktorá je kamarátka s naj libidom na svete, s ostatnými postavičkami, ktoré často hraničia až s karikatúrami, ale tak jedinečnými, že som ich proste miloval od začiatku do konca. Nie je to dokonalé, ale ak sa budete usmievať, tak je to proste ono...a ak si poviete NECH ŽIJÚ KAMARÁTI, tak to je presne tá pridaná hodnota, ktorá stojí za to...Za všetko hore napísané, za maminky, ktoré zostanú (ne)vedome uväznené vo svojich nedokonalých životoch (a za ich smutne pravdivé vykreslenie), za zoznamovaciu scénu na plavárni s Davidom Van Arcklom (tu je Toni neskutočná)...je toho dosť, na čom sa budete pochechtávať i toho, čo Vás citovo vyžmýka (ak tú líniu nájdete)...vrátane pocitu uväznenia vo vlastnom tele, vo vlastnej hlave, vo vlastnej rodine.. a za toto všetko 5 *(27.1.2009)