Muriel se vdává

Muriel

Muriel sa vydáva

Komedie / Drama / Romantický

Austrálie / Francie, 1994, 106 min

"Nebyla jste v kómatu ??" ;) Ještě ABBy ne !! A spolu s Muriel vlastně i všichni ostatní, k nimž se tvůrci se svým bijákem staví až pozoruhodně kriticky a zároveň téměř s otcovskou náklonností.. Velmi zajímavá satira plná bolesti a osobních utrpení, s níž se P.J.Hogan - Další Protinožec Hogan, nikoliv však Krokodýl Paul Dundee, jakkoli na diváka cení zuby..;) - znovu ocitá na svatbě.. Tradičně výtečná Toni Collette zde jako Mariel až nehorázně připomíná Zrůdu Charlize Theron, a to rozhodně ne jen tím zevnějškem..(12.2.2017)

Film figuruje v tisícovke filmov, ktoré musíte vidieť než zomriete. Pritom navonok vyzerá ako stovky podobných svadobných romantických filmov. Ale to zase Muriel nie je. Je naopak tak nejako sa viac približujúca našej bežnej.realite. Balansuje medzi smutnými až tragickými momentami života, nebotyčnou trápnosťou a nadhľadovým humorom. Do toho porcia piesní skupiny ABBA. Vo výslednici príjemný film. Možno trochu nadhodnocujem, pretože takto nejako si predstavujem normálny, dobrý, jemne nadpriemerný film o predsvadobných peripetiách, no nakoľko v tomto žánri prevládajú neriedené výkaly, nazývajúce sa filmami, Muriel si určite 80% zaslúži.(26.4.2017)

Komediálně laděné drama o dospívání a zrání jedné venkovské holky, která hledala štěstí ve velkoměstě. Velmi pozitivně vyznívající film, který mi připomíná Lásku nebeskou a ke kterému stále rád vracím. Hudba skupiny ABBA se sice objevuje v řadě filmů, ale v tomto případě je zkombinování této pohodové muziky a filmového příběhu asi nejpovedenější. Celkový dojem: 90 %. Právě v tomhle snímku jsem objevil výbornou herečku Toni Collette, která díky němu záhy pronikla do Hollywoodu.(24.6.2006)

• hellstruck

Já se přiznám, že jsem na to vydržela koukat jen pětačtyřicet minut.Nesouvislé události,humor na bodu mrazu,odstrašující písničky Abby.. musela jsem to vypnout. Třeba se to po nějaké době přehouplo do něčeho lepšího,ale mě to prostě šíleně nudilo..(12.1.2012)

Opravdu povedený film z australské produkce. Vynikající herecké výkony Toni Collette i Rachel Griffiths, jakož i ostatních herců, navíc za doprovodu nezapomenutelných písniček od Abby. Než jsem ten film viděl, věděl jsem jen to, že kdysi v r. 1994 snad na jeden či dva týdny vedl žebříček nejnavštěvovanějších filmů v USA. To samo ještě o kvalitě snímku pochopitelně nic nevypovídá, ale musím uznat, že s tímhle filmem se Američani na první místo trefili dobře. A australští filmaři, zdá se, měli v té době velmi dobrou formu (viz také Dobrodružství Priscilly, královny pouště).(24.9.2002)

• - Toni Collette přibrala kvůli roli Muriel 18 kilo. (zuza99)

• - Poslední film ve kterém si zahrála Belinda Jarrett. (Pumiiix)