Muriel se vdává

Muriel

Muriel sa vydáva

Komedie / Drama / Romantický

Austrálie / Francie, 1994, 106 min

Myslím, že srovnávat tento film s Láskou nebeskou dost pokulhává. Muriel, sympatická dívka s nadváhou z maloměsta, nalézá život v Porpoise Spit v Austrálii nudným a tráví většinu svého času sama ve svém pokoji a poslouchá oblíbenou skupinu ABBA. Jejím nenaplněným snem je její svatební den s rytířem na bílém koni, ač nikdy neměla s nikým schůzku. Ukradne tedy peníze, aby mohla strávit dovolenou svých snů a setkat se s praštěnými kamarádkami. Dosavadní svůj styl života změní vzhůru nohama a dokonce si vymyslí i nové jméno.... Není to určitě špatný film. Zvláštnost mu dávají nezapomenutelné a nesmrtelné hity mé oblíbené skupiny, a proto jsem dlouho uvažoval i o vyšším hodnocení. No uvidíme při dalším zhlédnutí.(4.1.2010)

53. Zlatý Glóbus za rok 1995 - nominace (1) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Toni Collette(12.12.2008)

Výborná tragikomedie v čele s Toni Collette, která v roli obtloustlé a ošklivé Muriel exceluje, stejně jako Rachel Griffiths alias Rhonda.(14.2.2006)

Hledal jsem tak náhodně nějaký filmy od protinožců a narazil jsem na tohle. Odrazoval mě už samotnej název, ale nakonec po přečtení některejch komentářů jsem se odhodlal na to podívat. No a ten film vůbec nebyl špatnej. Měl jsem obavy, aby to nebyla nějaká přeslazená romantická sračka, ale tohle je dost neobvyklá komedie. Hodně postav nedopadne zrovna nejlíp. Někdo skončí na vozejku, další spáchá sebevraždu... V závěru je tam trochu i nějaký to moralizování, ale celkově film vyvolá spíš úsměv. Navíc jsem taky viděl konečně Rachel Griffiths někde jinde, než jako Brendu v 6 feet under. Co se týče písniček od Abby, tak můj názor je neutrální (nenadchne, neurazí). Ale hudbu ve filmech beru jako takovej doplněk. Měla by se tam hodit, podtrhnout atmosféru, atd... Tady mi přišlo, že tam vyloženě nacpali písničky od Abby bez nějakýho ladu a skladu. Hlavně, aby jich tam bylo hodně. Přesto ty 4 hvězdy nakonec dám.(16.12.2013)

Zvláštní svatební film, který bych spíš než za komedii označil za téměř čistokrevné drama s pár téměř černohumornými vtípky. Jinak je tu daleko víc tragických událostí (rakovina, sebevražda atd.) než pozitivních, takže svatební komedie na způsob Nevěsty na útěku to rozhodně není. Postavy jsou všechny dost originální, možná až moc, protože tam víceméně žádnej člověk nebyl normální, a to zvlášť z rodiny Muriel, kde to vypadalo jako na srazu retardů. Ale kdo ví, možná se tak v Austrálii normálně chovají. Hlavní postava Muriel byla zahraná velmi dobře, scénář byl taky celkem zajímavej. i když poměrně nekonzistentní a v jednotlivostech neoriginální. Písničky od ABBY nemusím, ale tady jsem to přece jen nějak přežil, jelikož do rámce postavy Muriel tahle hudba docela seděla. Celkově tedy lehká spokojenost, ale kdo čeká oddechovou komedii, nedočká se. Kdo má rád lehce odlehčená dramata, může být ale spokojen. 55 %(7.8.2013)

• - Poslední film ve kterém si zahrála Belinda Jarrett. (Pumiiix)

• - Toni Collette přibrala kvůli roli Muriel 18 kilo. (zuza99)