Muriel se vdává

Muriel

Muriel sa vydáva

Komedie / Drama / Romantický

Austrálie / Francie, 1994, 106 min

Myslím, že srovnávat tento film s Láskou nebeskou dost pokulhává. Muriel, sympatická dívka s nadváhou z maloměsta, nalézá život v Porpoise Spit v Austrálii nudným a tráví většinu svého času sama ve svém pokoji a poslouchá oblíbenou skupinu ABBA. Jejím nenaplněným snem je její svatební den s rytířem na bílém koni, ač nikdy neměla s nikým schůzku. Ukradne tedy peníze, aby mohla strávit dovolenou svých snů a setkat se s praštěnými kamarádkami. Dosavadní svůj styl života změní vzhůru nohama a dokonce si vymyslí i nové jméno.... Není to určitě špatný film. Zvláštnost mu dávají nezapomenutelné a nesmrtelné hity mé oblíbené skupiny, a proto jsem dlouho uvažoval i o vyšším hodnocení. No uvidíme při dalším zhlédnutí.(4.1.2010)

Na tento snímek si lehce pamatuju i dnes, ale není to scénářem je to Abbou.(11.7.2011)

Milujem tento film. Sú v ňom chvíle, ktoré trhajú srdce (hlavne scény s mamou) i chvíle, kedy sa mi chce smiať a spievať. Tu som kedysi dávno v kine spoznala Toni Collette aj Rachel Griffiths a obidve si zamilovala.(5.4.2005)

• hellstruck

Já se přiznám, že jsem na to vydržela koukat jen pětačtyřicet minut.Nesouvislé události,humor na bodu mrazu,odstrašující písničky Abby.. musela jsem to vypnout. Třeba se to po nějaké době přehouplo do něčeho lepšího,ale mě to prostě šíleně nudilo..(12.1.2012)

19. 5. 2010 - 65%(20.5.2010)