Pozůstalí (TV seriál)

The Leftovers

Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 2014 - 2015, 19 h 19 min (Minutáž: 20x60 min)

Michael Slovis

Max Richter

Justin Theroux, Amy Brenneman, Ann Dowd, Christopher Eccleston, Michael Gaston, Natalie Gold, Marceline Hugot, Emily Meade, Liv Tyler, Max Carver, Charlie Carver, Chris Zylka, Scott Glenn, Paterson Joseph, Carrie Coon, Margaret Qualley, Annie Q., Tom Noonan, Sebastian Arcelus, Noah Unger, C.L. Simpson, Katt Masterson, Nadia Gan, Wayne Duvall, Remy Bennett, Fred Keel, Danny Flaherty, Regina King, Christy Choi, Kevin Carroll, Pernell Walker, Janel Moloney, Brett Butler, Sabbath Obot, Christina Saragaglia, Peter Berg, Lola Kirke, Adam LeFevre, Andrea Navedo, George Aloi, Travis Hammer, Dan Bittner, Peter Scanavino, Olga Sosnovska, Samrat Chakrabarti, Antonio Ortiz, Billy Magnussen, David Aaron Baker, Max Baker, Curtiss Cook, Ellen Parker, Wass Stevens, Johnny Hopkins, Scott William Winters, Darius McCrary, Steven Williams, Mark Linn-Baker, Brad Greenquist, Charlayne Woodard, Kenneth Wayne Bradley, Tony Mitchell, Bill Camp, Samuel Austin, Betty Buckley, Adina Porter, Richard Jackson, Jason Newman, Samuel Stinson, Jamie Tisdale, Gary Basaraba, Larry Jack Dotson, Joel Murray, Sonya Walger, Holt Boggs, Diego Wallraff, Katherine Willis, Sam Littlefield, Dustan Costine, Scott Jefferies, David Stokey, Jimmy Gonzales, Heather Kafka, Mark Harelik, Alon Aboutboul, Brad Leland, Sara Tomko, Violett Beane, Jennifer Griffin, Julian Gamble, David Hickey, Remy Auberjonois, Angel Pai, Catherine Curtin, Brendan Burke, Mike Houston, Briana Marin, Bill Heck, Brenda Isaacs Booth, Anthony A. Kung

1.série: 4*(26.9.2014)

Mimoriadne zvlastny serial, o ktorom divak z prvych epizod nemoze mat vytvoreny ziadny nazor, pretoze akoby ani tvorcovia nevedeli, kam ho chcu smerovat, no nasledne zistime, že oni velmi dobre vedia, co, kedy a preco divakovi predsunu (obrovska odvaha HBO, pretoze inde by takyto postup bol len ztazka mozny). Postupnym pribudanim dielov sa nam tak zacina kristalizovat aj mozaika vztahov, ich podhubi a tak samotna otazka "Preco?" (doslo k zmiznutiam), uz nie je popri otazke "A co teraz?", taka dolezita. Pociatocna zmatenost bola tak postupne nahradena obrovskou zvedavostou z toho, kam to vnutorne utrpenie postav bude smerovat a mozno povedat, ze posledne styri diely (z 10tich) som pozeral s otvorenou hubou. V dosledku slabsieho rozbehu, preto davam 1.serii "len" 4* s obrovskymi ocakavaniami pre tu druhu. 2.seria nadvazuje na to najlepsie z tej prvej a ja jej nevaham udelit plnych 5*.(25.11.2014)

1. sezóna - 90%, 2. sezóna - 100%(8.9.2014)

Už je to tri dni, čo som dopozerala poslednú epizódu a ešte stále ma občas zamrazí. Dlho som nemala takýto pocit, z nejakého seriálu. Hudobne dokonalé, príbehovo silné, charakterovo vykreslené pohladenie na duši. Každým dielom sa napätie stupňovalo a stupňovalo a na konci mi aj slzy vypadli, čo som naozaj nečakala. Jeden z tých seriálov, s ktorými nedokážete prestať, pretože vždy keď začnú koncové titulky, musíte vedieť, čo sa stane ďalej. Nádherne vykonštruovaná dráma.(1.2.2016)

// Jediný seriál, který existuje pouze proto, aby vás naučil ptát se "proč" namísto "kam" - Přijde vám to nefér? Uvažte si cihlu k noze a vydejte se do pekla. 1. řada - 90% / 2. řada - 100%(8.9.2014)