Dalo sa čakať. Bolo to nevyhnutné. Ale takto to chodí. Pokračovania zvyčajne končia pádom. Nie všetky, ale väčšina. A som rád, že Bellas nepadli príliš hlboko. Sú tam proste výhrady. Neoriginalita ( dostupná už v prvom diely ), varenie z vody, sexy ale potupné herecké výkony ( niekedy na Oscara nominovaná Hailee Steinfeld ) a občas zhadzovanie klasických songov do bahna dnešnej komerčnej muziky ( viac bolestivé ako minule ). Má to však grády, dobré hlášky a hlavne neskonalý optimizmus, ktorý je dnes dosť zapotreby.(12.1.2017)

Film jsem si bez pochyby užila. Hodně jsem se nasmála, příjemně se na to koukalo... Ale čím to je, že se tvůrci vždy snaží předčit první film a tak přidají do druhého filmu více vrstev a více dějových linek? První film se odvíjel velmi přímočaře a plynula jako špulka niti a tento, druhý, film se postupně rozmotává jako klubko vlny. Zmateně a ze všech stran. Kempování nemuselo být, sexuální zmatenost Bacy z německé zpěvačky nemusela být, Bumper nemusel být, ta soutěž u toho A-capalleového fanouška ve sklepě nemusela být... Nová Bella, která to měla pravděpodobně okořenit, byla naprosto nevýrazná a nudná... Ale jinak se mi film opravdu líbil! :D Jen prostě to bylo zbytečně zkomplikované. Jednička je srdeční záležitost a nemyslím si, že by bylo pokračování lepší. 4*(20.5.2015)

• Mr.Ripley

Pitch Perfect 2 je průměrná teen komedie bez přidané hodnoty. To co obzvláštňovalo jedničku byl především svěží a originální soundtrack. Bohužel tady (vyjma závěrečného klání) vládla špatná ruka při výběru hudebního podcastu.(8.8.2015)

Jednička na docela hubené kostře odvyprávěla nikterak přínosný příběh, kterak banda mladých touží po úspěchu, uznání nebo hledá sama sebe. Nudou jsem ale nezíval, ba se mi to vlastně docela dost líbilo. Dvojka pokračuje ve stejném hereckém složení (plus samozřejmě pár tváří navíc – obecně je ovšem těch holek moc a nedostávají patřičný prostor), přičemž jedné člence úspěšné dívčí vokální skupiny, samozřejmě té nejkypřejší, prasknou před zraky prvního muže Spojených států gatě a na průšvih je zaděláno. Trest ze strany vedení univerzity přijde záhy, strach z německých vokálních králů jakbysmet. A tuhle oblast půjde producentsky dojit ještě dost dlouho. Tu a tam slušný fór, solidní hudební čísla (jen jsem nechápal to podivné hudební intermezzo u plešatého magora před polovinou filmu), vzájemné špičkování, spousta nevkusných momentů a mdlé plácání o životě po studiích. Nic víc, nic míň. Naštěstí se tu nikdo nebere příliš vážně, škoda ale, že i někteří herci si svoji účast chtějí jen odpracovat (pro mě bohužel Anna Kendrick, navíc těch individuálních charakterových podivností je až příliš). Potěší naopak herečka a producentka prvního filmu, Elizabeth Banks, která si tentokrát zkusila i režii a s celovečerním debutem se vyrovnala s noblesou. Ve výsledku se mi nicméně jednička líbila tak o půl hvězdy víc!!(10.6.2015)

Primárně se musím vyjádřit k titulkům, jež BOJBENDU přiřkli název "Uširváči", z čehož mě po dobu celého filmu bolela ta moje pomněnkově modrá kukadla. Vrchní upírka si jede to svoje flow a na přátelství založené na infantilní zábavě zvysoka jebe. Tlustá AMY WAJNHAUZ se nechce vázat, ono se ani není čimu divit, tuhle kozu uživit vyjde na dvě průměrné výplaty. V komparaci s jedničkou je znatelné citelné snížení úrovně. Této skutečnosti možná také pomohl výskyt těch německých nazy, jež nedodržovali předepsaný dress code. 60%(29.9.2015)

• - V úvodní scéně, kdy Barden Bellas vystupují pro prezidenta Barracka Obamu a jeho ženu Michelle na jeho narozeniny, ve skutečnosti Obamovi nehráli, byl pouze použit záznam z Kennedy Center Honors reception z roku 2013. (hansel97)

• - V závěrečné scéně v titulcích, kdy se Bumper (Adam DeVine) účastní konkurzu do pěvecké soutěže The Voice (2011) si zahráli opravdoví kouči 8. série této show: Adam Levine, Christina Aguilera, Pharrel Williams a Blake Shelton. (hansel97)

• - Finální scéna byla natočena v parku ve městě Baron Rogue v Lousianě. Davové scény se zúčastnilo přes dva tisíce komparzistů. (Stoka)