Sebeshazující bandička super holek, které se snaží vyhrát nějakou pěveckou soutěž. O to naštěstí nejde. Příběh je vedlejší, když vidíte Obamu zírat na vagínu Rebel Wilson, nebo Snoop Doga zpívat vánoční koledy. Ohromně zábavná komedie s perfektně načasovanými gagy (Elizabeth Banks má k humoru zcela jistě blízko i v soukromí) a celou řadou potenciálně kultovních postav.(27.7.2015)

3,5* Typické pokračování. Příběh jde stranou a větší prostor dostávají vtipy a všelijaké hlášky, které všichni opakují ještě týden po shlédnutí. I když to nebylo až tak špatné, jednička se mi líbila víc. Ne všechny vtipy byly povedené, příběhově nemastné, neslané a i závěrečné vystoupení měli lepší v jedničce.(10.9.2015)

Das sound machine byli nějak dost podobně stylizovaní do Rammstein. A nejen oblečením a vystupování, ale na začátku zazněl song, kterej mají Rammstein v repertoáru. Enyvej to bylo koukatelný, baví mě tyhle acapella mashupy (čuměl jsem když začali bitches zpívat Nera-promises) a ten acapella betl byl suprovej (kris-kros - jump) , to nemělo chybu. Jinak dějově upatlaný a pičoidní jako Fat Amy sama. I tak se mi to líbilo,ale víceméně spíš kvůli hudbě než ději. 60%(20.8.2015)

Tady už se docela vařilo z vody. Kromě pěveckých čísel, která zde jsou ale lepší a vymakanější než v jedničce (battle u největšího fandy A capella byl fakt parádní), to nemá vlastně skoro čím zaujmout. I ta Anna Kendrick tu byla takřka jen do počtu. Jednička měla jakž takž příběh okořeněný pěveckými čísly. Tohle jsou jen pěvecká čísla proložená zdlouhavými pokusy o nějakou dějovou zápletku. Ale pořád mě bavila komentátorská dvojice Emily Banks a toho sexistického kokůtka. A světe div se, v obou dílech Ladíme mě konečně bavila Rebel Wilson. Proč ale točí trojku nechápu. A hlavně, na Das Sound Machine holky neměly ani náhodou. 2.5*(17.8.2016)

Nenáročná dámská týmovka, která si nejen udržela svěžest prvního dílu, ale navíc je coby ženská variace gross-out komedie konzistentnější. Chvílemi nemá svou ostrostí a sebe-uvědomělostí daleko k Vybíjené Bena Stillera, aniž by tím byla otupena její „ženská“ síla. Hledání osobitého „soundu“ představuje leitmotiv filmu. Dívky jsou naučené přejímat cizí slova (a hudbu), ale teprve když dají průchod vlastnímu hlasu, mohou pokročit dál (v osobním životě, v kariéře, v soutěži). Je to jejich vlastní talent a spolupráce, nikoli podřízení se pravidlům, ale jejich porušení, co vede k úspěchu. Nedopustí, aby za ně rozhodovali muži (proto Amy na romantické večeři, připravené tak, aby podlehla emocím a řekla ano, řekne ne). Stejně jako hrdinky, ani film se neřídí patriarchálními schématy. Heterosexuální romantiku nepředkládá jako hlavní nebo jediný zdroj štěstí, ale naopak zlehčuje nebo odsouvá bokem (Benji a Emily), objekty sexistických vtipů jsou častěji muži, ústřední dějová linie tentokrát nesleduje souboj (různých) pohlaví, nýbrž souboj ženy dokonalé (Birgitte Hjort Sørensen) se ženami, které mají své chyby a slabosti, ale nestydí se za ně. Přes všechny mé sympatie, které film získal svou lehkou pop feministickou podvratností, mu nemohu odpustit nesoustředěnost (skoro celá první polovina se nese v duchu „let’s have a fun“, aniž by došlo k výraznějšímu vývoji zápletky) a zbytečné natahování některých scén (pěvecký souboj v domě výstředního milionáře). Našlapaná hudební čísla, bezvadně sehrané herečky (Rebel Wilson dobře načasovanou replikou zabíjí skoro každou scénu i díky reakcím ostatních) a nepřetržitá hra se stereotypy mi ale brání odbýt Ladíme 2 průměrným hodnocením. 75%(15.5.2015)

• - Ve scéně, kdy se Barden Bellas fotí před domem, se neshoduje snímaná skutečnost s výsledným snímkem. Např. dívka vlevo nahoře je na snímku úplně vzadu, další dívky mají ruce v jiné poloze a Chloe (Brittany Snow) nedrží fotoaparát. (M1k3k)

• - V závěrečném souboji se za kanadské barvy objeví pěvecký soubor Pentatonix, což je reálná skupina, ale původem z Ameriky. (sQelle)

• - Herečka Rebel Wilson veřejně prohlásila, že chce jako jednu z Bellas obsadit zpěvačku Demi Lovato, ale ta se v té době rozhodla zaměřit na její hudbu a tour. (willy1)