poster

Mandarinky

 • Estonsko

  Mandariinid

 • Gruzie

  Mandarinebi

 • Velká Británie

  Tangerines

 • USA

  Tangerines

Válečný / Drama

Estonsko / Gruzie, 2013, 87 min

Režie:

Zaza Urušadze

Scénář:

Zaza Urušadze

Kamera:

Rein Kotov

Producenti:

Zaza Urušadze

Zvuk:

Ivo Felt
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PetrPan
  *****

  Moudrost Filmová Výzva 2015 od emma53(10.12.2015)

 • Enšpígl
  *****

  V zemi kde ja válka a lidi se začnou vzájemně nenávidět a zabíjet, jen proto, že nějakej politickej či jinej zkurvysyn si chce zvětšit území, zvýšit moc nebo prostě jen namasírovat svaly se najdou lidi, kteří s úctou k lidskýmu životu a nedělají rozdíly, zda je někdo na tý či oný stráně barikády, zda je bílej či černej, rus nebo ukrajinec a lečí nejen fyzické zranění vojáku z opačných konců válečných stran, ale i jejich nenavistí zasažené duše. Hrozně moc bych si přál, aby svět byl plný Ivů a Margusů, protože by neexistovaly naprosto nesmyslný válečný konflikty a ještě nesmyslnější nenávist jednoho vůči druhýmu. Bohužel takhle to na světě nikdy nebude a tak jsem alespoň rád, že existuje nadaný filmař, který nám ukazuje podstatu krásy člověka a zbytečnost zabijení a talentovaný herci co dokáží zahrát postavy jejich krásá spočívá v lidské obyčejnosti života, který je plný respektu ke všem formám života. Nádherný, citlivý, nenápadný vyprávěcí styl má obrovskou sílu v každým záběru. Dialogy odproštěné od patosu jen umocňují silný zážitek. Viděno v rámci projektu Challenge tour 2015 jako film číslo 19.(12.4.2015)

 • emma53
  *****

  Jednoduché, jasné a průzračné jak modré nebe nad námi, ale ta země zůstává stále plná špíny ve formě nesmyslných a absurdních válek. V jednoduchosti je krása a já Mandarinky považuji přesně za takový. Díky za takové dědy jako je Ivo se srdcem a hlavou na správném místě.(8.10.2014)

 • misterz
  ****

  Jednoduché, ale účinné. Veľmi jasná filmová reč prostredníctvom štvorice mužov tu komornejšou formou krásne poukazuje na nezmyselnosť vojny a všetky hrôzy, ktoré so sebou prináša. Ivove myšlienky stoja za zamyslenie, ostať človekom za každých podmienok je tá najvyššia ľudská hodnota... 85/100(12.9.2016)

 • mat.ilda
  ****

  Hra na dva spravedlivý a jednoho pastýře... V situaci, jako tahle, je dobré počítat s Bohem, jasně, že každý s tím svým, aby nedošlo ke střetu zájmů - naděje, že se božstva domluví, by tady byla, a lidé, pokud je dokážou následovat, stejně tak... Jenže, ještě je tady ten zlej a sobeckej svět kolem nás...(30.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace