poster

Orfeova pieseň (studentský film)

 • anglický

  Song of Orpheus, The

Krátkometrážní / Drama / Fantasy / Horor

Slovensko, 2013, 41 min

Scénář:

Pavel Chodúr

Kamera:

Marek Kováč
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SOLOM.
  ****

  Příběh inspirovaný sandmanovskou povídkou Neila Gaimana „Strach z pádu“ o mladém Davidovi, který se rozhodne napsat divadelní hru se slovenskému režisérovi (Roman Gregorička) povedl na výbornou. Skloubením tvůrčí fantasie, prolínáním reality a hrdinových snů se Orfeova cesta „podsvětím“ pro mne stala nezapomenutelným zážitkem. K tomu však bylo potřeba, aby hlavní hrdina porazil démona, který jej pronásleduje již od dětství a tím je jeho (sebevědomí). Sandman mu však ukáže správnou cestu a dát průchod svým opravdovým pocitům. Tvůrčí trio Roman Gregorička - Pavel Chodúr - Marek Kováč to dokázali opravdu na výbornou. Nesmím však opomenout ani slušné herecké výkony, podmanivou hudbu, místy dost potemnělou atmosféru (která mě jako hororovému fandovi udělal nesmírnou radost) – především pak flashbacky či ony „snové“ pasáže. Sebedůvěra je opravdu důležitá a tady hraje hlavní roli – vždy totiž existuje i TŘETÍ alternativa. Pánové ukázali, že mají obrovskou perspektivu do budoucna a mě nezbývá než jim s radostí zatleskat. Už se těším na jejich další dílo. Tentokrát by se mohlo jednat o „čistokrevnou“ hororovou podívanou, ale opět se spokojím i s náznaky…(8.8.2014)

 • Deschain
  ***

  "Někdy se vzbudíš. Někdy spadneš a zabiješ se. A někdy se z pádu stane let." Prihliadnuc na to, že ide o bakalársky film, ktorý je inšpirovaný pre mňa úplne najzásadnejším komiksom od milovaného spisovateľa, celkom príjemné prekvapenie. Morpheus je vizuálne zvládnutý tak spolovice, ale hanba to nie je, tie jeho oči sa mi veľmi páčili. DVD som dostala spolu s Pevnostou ale vôbec sa mi nechcelo pozerať si to v kompe a potom to zrazu premietali na SlavCone aj s následnou diskusiou s tvorcami, ktorá bola nečakane zábavná. Btw, Hrčka má ako Orfeus na úplný záver filmu geniálny make-up. (SlavCon - 25.4.2014)(10.5.2014)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Tak se nám to studenti filmových mnohoumů zvedají a dokáží buď schrastit předlohy kurevsky věhlasných fantasijních legend (v Čechách se točí podle Terryho Pratchetta!), nebo na Slovenku filmují podle pocitu z komiksové povídky Neila Gaimana (kterou jsem nečetl) a .... Ono to funguje! Evidentně to bylo docela drahé (pár cgi záběrů, které jsou minimálně stejně kvalitní, jako béčková americká produkce, což je na studentskej film dost dobré), výborně zahrané, obsazené a navíc i dobře ozvučené, jediný problém, který sem se drze rozhodl najít je v ději, který se v závěru stal... Nechutně klišovitým a nedávajícím prostor pro jakoukoliv představivost, což mě nebetyčně štve (skoro jako když jsem zjistil, že ten pelikán, co mě klovl do kolene v zoo před pár lety nebyl exemplárně potrestán vyhoštěním do nějaké hodně vzdálené vysušené země, zotročením a oholením peří) a nutí mě to srazit pátou hvězdičku, nicméně je to neskutečně zajímavej projekt, u kterého si autoři dost podělávají kariéru tím, že film neuveřejní jinými kanály, než-li jen jako DVD přílohu jednoho přesluhujícího měsíčníku...(21.3.2014)

 • Terva
  *****

  Sandman!!! A na Slovensku!!! Tleskám. Film vyšel jako příloha časopisu Pevnost v březnu 2014.(23.3.2014)

 • klerik
  ****

  Nepoznám predlohu (ale odkazy na Sandmana som si vo filme všimol :-)). Nejde tu ani tak o príbeh ako o pôsobivú atmosféru, dobre dávkovaný humor a základnú myšlienku dôvery a strachu. Pekne natočené...(29.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace