poster

Orfeova pieseň (studentský film)

 • anglický

  Song of Orpheus, The

Krátkometrážní / Drama / Fantasy / Horor

Slovensko, 2013, 41 min

Scénář:

Pavel Chodúr

Kamera:

Marek Kováč
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klerik
  ****

  Nepoznám predlohu (ale odkazy na Sandmana som si vo filme všimol :-)). Nejde tu ani tak o príbeh ako o pôsobivú atmosféru, dobre dávkovaný humor a základnú myšlienku dôvery a strachu. Pekne natočené...(29.6.2014)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Tak se nám to studenti filmových mnohoumů zvedají a dokáží buď schrastit předlohy kurevsky věhlasných fantasijních legend (v Čechách se točí podle Terryho Pratchetta!), nebo na Slovenku filmují podle pocitu z komiksové povídky Neila Gaimana (kterou jsem nečetl) a .... Ono to funguje! Evidentně to bylo docela drahé (pár cgi záběrů, které jsou minimálně stejně kvalitní, jako béčková americká produkce, což je na studentskej film dost dobré), výborně zahrané, obsazené a navíc i dobře ozvučené, jediný problém, který sem se drze rozhodl najít je v ději, který se v závěru stal... Nechutně klišovitým a nedávajícím prostor pro jakoukoliv představivost, což mě nebetyčně štve (skoro jako když jsem zjistil, že ten pelikán, co mě klovl do kolene v zoo před pár lety nebyl exemplárně potrestán vyhoštěním do nějaké hodně vzdálené vysušené země, zotročením a oholením peří) a nutí mě to srazit pátou hvězdičku, nicméně je to neskutečně zajímavej projekt, u kterého si autoři dost podělávají kariéru tím, že film neuveřejní jinými kanály, než-li jen jako DVD přílohu jednoho přesluhujícího měsíčníku...(21.3.2014)

 • Madsbender
  ****

  Ako uchopiť neuchopiteľné a sfilmovať nadpozemský fenomén? Roman Gregorička na to, zdá sa, má odpoveď a vidí viac, než je na prvý pohľad zrejmé. Odkaz legendárneho Neila Gaimana v podobe série Sandman mnohí, ako je vidno aj tu, považovali za nesfilmovateľný, a predsa to tím okolo Gregoričku dokázal. Ako? Inšpiráciou sa im stala jednoduchá poviedka, pretavená do krátkej audiovizuálnej novely, pohybujúcej sa na rozhraní komornej psychologickej drámy a atmosférickej snovej fantasy so sandmanovskou filozofiou a okridleným antickým rámovaním, na ktorom odlieta v ústrety špičkovému výsledku. Z pohľadu skvele zvoleného castingu (Hrčka ešte raz bude niečo znamenať), scenáru, dramaturgie, montáže ale aj animácie a efektov ťažko nájdem zrovnateľný študentský projekt. Plus sa mi, ako nečitateľovi komiksovej série (čo neznamená, že Gaimana nečítam - trebárs Neverwhere mám pekne na poličke), dostalo zopár zaujímavých myšlienok na zamyslenie. A to sa ráta. 80%(16.3.2014)

 • Gaaron
  ****

  Téměř profesionální dílo, prosté neduhů a vykazující naopak obrovský tvůrčí potenciál do budoucna. A boží Sandman rovnou napoprvé! Recenze.(26.2.2014)

 • Terva
  *****

  Sandman!!! A na Slovensku!!! Tleskám. Film vyšel jako příloha časopisu Pevnost v březnu 2014.(23.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace