Show!

Dokumentární

Česko, 2013, 65 min (Alternativní: 53 min)

Dokumentární jednohubka se skvělými ingrediencemi v podobě mladé dívčí kapely, podnikavého manažera kapely/otce jedné z dívek a skvělého tvůrce Bohdana Bláhovce. Autentický pohled do jedné části českého showbyznysu není ve výsledku velkým překvapením, ale pobavujícím utvrzením v tom, že většina věcí funguje spíš jako vtip a ne jako byznys. Smekám před panem Managerem kapely.(16.3.2015)

• Dadel

Žánr pedocore by si určitě zasloužil lepší popularizační dokument:((23.5.2014)

A o hudbu jde vždycky na prvním místě! Ne tak to bych aktérům křivdil, přece jenom při muzikálu i tato stránka vystoupila překvapivě do popředí, ale jinak je to samozřejmě jen o byznysu. A ukázat, jak to v tomto „světě“ chodí, se režisérovi podařilo, myslím, mistrovsky. Problém bych snad měl jen s výslednou podobou filmu, trochu se mi nezdá, že by pan Mertl souhlasil s nevystříháním některých scén (když např. v jedné z nich přímo žádá, aby se nenatáčelo), proto těch slabších, přesto 5*.(31.5.2014)

Po shlédnutí jsem sáhnul po kalkulačce a zjistil jsem, že menežovat pár dětských hvězdiček je setsakramentský business. Děti vycepujete, rodičům pošlete šest litrů, aby byli rádi jak jejich dětičky prosperují a pak již své dětské andílky nafotíte s Goťákem a Absolonovou a už můžete začít obvolávat sponzory, festivaly a domlouvat koncerty. Tam kde bude dospělá popová zpěvačka remcat, že je to pod její úroveň zpívat o jogurtu od Olmy, tak dětičkám vnuknete vizi MTV, navléknete je do blištících kostýmků a nacvíčíte písničku o Olmíkovi. Zajímavý pohled na kontrast mezi businessem a rodičovskou výchovou.(20.6.2014)

Děti jako zboží. Proč ne, vždyť jde o showbyznys... Palčivě mrazivý dokument Bohdana Bláhovce je velmi osobitý celovečerní debut, sledující nedialogovou formou vzestup jedné dětské dívčí kapely založené a manažerované dle komerčně úspěšného modelu (nabízí se napsat amerického, ale úplně stejně kočíroval svou popovou stáj Kroky František Janeček neblahé paměti - rámec tedy tvoří nechvalně známá osoba Michala Davida). Z kontextu jasně patrný tvůrčí fígl, tedy nabídnout silně kontroverznímu člověku, v tomto případě manažerovi skupiny a otci jedné z obětí nezdravých (a nemorálních) ambic, možnost natáčet o skupině dokument, což dotyčný jednoznačně bere coby PR a reklamu zadarmo neuvědomiv si výsledný posun konotace směrem k negativnímu vyznění a příslovečnému nastavenému zrcadlu, z něhož na diváky hledí lidská a rodičovská stvůra. Film srozumitelný globálně napříč západní civilizací...(27.10.2013)

• - Hlavní aktér dokumentu a manažer skupiny 5Angels Michal Metrl se pokoušel zabránit projekci snímku právní cestou. (Olík)