Show!

Dokumentární

Česko, 2013, 65 min

Mertl hrající si na Auditora Reality Terryho Pratchetta by asi potřeboval přeluxovat ten samolibý úsměv na té věci, co ji má, aby do něj nepršelo. Pást vlastní dceru od devíti let, to vyžaduje velmi silný žaludek. To, že s tím naprosto zbytečným člověkem v domě nemluví ani dveře, se dá vypozorovat z několika indicií. Paní Mertlová natáčení ignorovala, Nikola tatínkem pohrdá tak okatě, že je zřejmé, jakého partnera na víkend by si zvolila ve výběru otec x použitý toaletní papír. A pejsek svůj vztah k tomu blbovi vyjádřil nejotevřeněji mnohonásobným zavrčením.(21.5.2014)

Odkryté tváre českého šoubiznisu v egoisticky nestrannom dokumente. Žiadne pokladané otázky, žiaden sprievodný komentár, žiadne suché ani ironické poznámky autora. Len občasné odpovede a priama interakcia medzi samotnými osobami v centre záujmu. To je na jednu stranu hodne zaujímavé, na druhú stranu trochu ubíjajúce a pôsobiace dojmom, že sa režisér sám nechce nechať zatiahnuť do diania a zostáva stranou, čo sa možno zdá ako vec dobrá, ale občas ten komentár citeľne chýba. Všetko teda zostáva na aktéroch, ku ktorým si divák vytvára vzťah na základe ich správania. Otecko je súci na prevýchovu, detičky sú príliš naivné a niektorí dospelí by sa mali nad sebou zamyslieť, to je známa vec. Marketingové ťahy komentovať nebudem, hovoria sami za seba. No a zvyšok má vlastne len jeden zásadný problém - dĺžku a s ňou spojenú hĺbku, do akej sa autor vnára. Inak výborné. 80%(26.5.2014)

• Dadel

Žánr pedocore by si určitě zasloužil lepší popularizační dokument:((23.5.2014)

Dost mě zaráží, že zrovna po tomhle touží 13ti a 14ti letý holky ... Přijdou tak akorát o normální dětství. A taky docela nechápu jejich rodiče, že jim to tolerujou a ještě je v tom podporujou. Ale jinak hodně dobře udělaný dokument. 80%.(27.5.2014)

Hodně bych v tom chtěl vidět víc než jenom freakshow, ale nějak se mi to nedaří. Bláhovec má nepochybně cit a některé jednotlivé scény mě zaujaly, ale když to vezmu kolem a kolem, po deseti minutách je myšlenka filmu plně sdělena a pak už se jen utvrzujeme v odsouzení toho magora bez nějaké gradace a dalšího rozvíjení myšlenky. Tenhle film je krok správným směrem, ale k cíli ještě nedochází. 3 a 1/2 s potenciálem na zvýšení.(22.11.2014)