Show!

Dokumentární

Česko, 2013, 65 min (Alternativní: 53 min)

Zajímavý dokument, při jehož sledování se v člověku mísí nespočet emocí. Od zhnusení až po určité pochopení. Co se týče holek, tak podle mě jsou klasické puberťačky, celkem slušné vychované, avšak pěvecky naprosto průměrné a především značně zmanipulované tím, co jim do hlavy vtlouká ten táta, který je mimochodem strašně nesympatický. Úplně mi připomínal ty klasicky uspěchané manažery, jak se prohání v nablýskaných autech ulicemi Prahy a nahání love. Nicméně strategii zvolil asi účinnou. Holky musí být hubený, krásně vystájlovaný, to si přece konzumní svět žádá nejvíc, že? Kor když se holky zkámoší a vyfotí s hvězdami typu Absolonová, Gott či Michal David. Je to hodně zajímavý pohled do byznysu s mlaďoučkým bílým masem. Chudák jeho dcera, která je jinak celkem rozumná. Zajímalo by mě, kdy naposled jí upřímně dal najevo, že ji má rád... 75%(3.1.2015)

O umělosti celé scény pop music jsem snad nikdy nepochyboval, ale představit kapelu jako čistě podnikatelský záměr, to se jen tak nepodaří. Michal Mertl na mne působil dojmem člověka z jiné planety, občas jsem fakt nechápal. To i ty holky mi přišly rozumnější. Že je podobné hovado Filip Renč, už mne moc nepřekvapilo. Holky-andělky vypadaly, že jsou v pohodě, ale o nich tenhle film zase moc není, spíš o osobě jejich cvičitele, který asi nemá moc velkou představivost, a tedy mu nedošlo, jak bude ve filmu vypadat. Reklama na 5Angels zdarma? Ha ha ha (90%)!(21.5.2014)

Blejská se to! Kup to! Jogurt kup, pičo. A hodinky. A všichni ruce nahoru! ___ Asi se nemá smysl pohoršovat nad tím, co je obvious už dlouhá léta. Že jsou to ještě děti? To je byznys, seber se! Ne každej je takovej hipík jako ty! ___ Nic čistšího jsem si nemohl přát. Theodor Adorno mluví o komodifikaci hudby, tedy o jejím zpředmětnění, redukci na pouhý produkt směny. Vidět Bláhovcovu Show! znamená, že nemusíte číst Adornovy teze. ___ Jiný velikán Merriam praví, že hudba je kultura. On mluví samozřejmě o hudbě "tradiční," o hudbě místních kultur. Jenže jak to aplikovat na Tohle? Fascinující... Kde je kontakt, kde je člověk, kde jsou chyby... Je osobnost za tim makeupem? Je. Tak proč nesmí vylézt ven? Proč musí být všechno čisté a dokonalé a formálně precizní? ___ Koukám na papundekl, vidím lesknoucí se škvár co sype prachy a baví koho má, vycizelovanej do dokonalosti. Cirkus, kde každý je workoholik a dře jako prase, aby lidem dal... co? Co chtějí? Co chce aby chtěli? Jakou roli na tomhle kolotoči vůbec hraje hudba? Kým je v takový továrně hudebník? Co se z něj stalo? Stoupá ke hvězdám, ale za čím? ___ Show! je kombinace Nicoty z Nekonečnýho příběhu a absurdně vyšroubovaného Zelenkova Happy Endu. Tak to ale prostě je. No stress. Buď na to máš nebo to nech bejt. Byznys je kolem nás a rozdává radost.. a vydělává prachy. Kult dětský hlavy, dětskýho těla, bezstarostný zábavy... vymejvárna. Dokonale orchestrovaná. Sen. Teror. Show!(21.5.2014)

Chvíli po začátku snímku jsem si řekl, že se zaměřím na to, kolikrát bude někdo v dokumentu řešit hudbu. Ani jednou, přátelé!(7.1.2014)

Hodně bych v tom chtěl vidět víc než jenom freakshow, ale nějak se mi to nedaří. Bláhovec má nepochybně cit a některé jednotlivé scény mě zaujaly, ale když to vezmu kolem a kolem, po deseti minutách je myšlenka filmu plně sdělena a pak už se jen utvrzujeme v odsouzení toho magora bez nějaké gradace a dalšího rozvíjení myšlenky. Tenhle film je krok správným směrem, ale k cíli ještě nedochází. 3 a 1/2 s potenciálem na zvýšení.(22.11.2014)

• - Hlavní aktér dokumentu a manažer skupiny 5Angels Michal Metrl se pokoušel zabránit projekci snímku právní cestou. (Olík)