Show!

Dokumentární

Česko, 2013, 65 min

Zajímavý dokument, při jehož sledování se v člověku mísí nespočet emocí. Od zhnusení až po určité pochopení. Co se týče holek, tak podle mě jsou klasické puberťačky, celkem slušné vychované, avšak pěvecky naprosto průměrné a především značně zmanipulované tím, co jim do hlavy vtlouká ten táta, který je mimochodem strašně nesympatický. Úplně mi připomínal ty klasicky uspěchané manažery, jak se prohání v nablýskaných autech ulicemi Prahy a nahání love. Nicméně strategii zvolil asi účinnou. Holky musí být hubený, krásně vystájlovaný, to si přece konzumní svět žádá nejvíc, že? Kor když se holky zkámoší a vyfotí s hvězdami typu Absolonová, Gott či Michal David. Je to hodně zajímavý pohled do byznysu s mlaďoučkým bílým masem. Chudák jeho dcera, která je jinak celkem rozumná. Zajímalo by mě, kdy naposled jí upřímně dal najevo, že ji má rád... 75%(3.1.2015)

Odkryté tváre českého šoubiznisu v egoisticky nestrannom dokumente. Žiadne pokladané otázky, žiaden sprievodný komentár, žiadne suché ani ironické poznámky autora. Len občasné odpovede a priama interakcia medzi samotnými osobami v centre záujmu. To je na jednu stranu hodne zaujímavé, na druhú stranu trochu ubíjajúce a pôsobiace dojmom, že sa režisér sám nechce nechať zatiahnuť do diania a zostáva stranou, čo sa možno zdá ako vec dobrá, ale občas ten komentár citeľne chýba. Všetko teda zostáva na aktéroch, ku ktorým si divák vytvára vzťah na základe ich správania. Otecko je súci na prevýchovu, detičky sú príliš naivné a niektorí dospelí by sa mali nad sebou zamyslieť, to je známa vec. Marketingové ťahy komentovať nebudem, hovoria sami za seba. No a zvyšok má vlastne len jeden zásadný problém - dĺžku a s ňou spojenú hĺbku, do akej sa autor vnára. Inak výborné. 80%(26.5.2014)

Roztomilo ujetá kuriozitka.(27.11.2013)

Povedený dokument, doufám že se podaří s časovým odstupen natočit reakce dívek na jejich působení v kapele. Fotografie z plzeňské projekce zde: http://25fps.cz/2014/finale-2014-svezi-vitr-zvenci/(12.5.2014)

Tady hlavní aktéři zcela sami udělaj dokument. Já jsem z toho pana tatínka v šoku, jeho hodnoty mě osobně přijdou značně pokřivený, úsměv úmělej jak celej českej showbyznys, ale především jsem měl dojem, že se přes ty holky řeší svoje vlastní ambice. Některý jeho reakce vůči těm holkám mě přišli vysloveně na přes držku. Pokud mám hodnotit práci dokumentaristů, tak tady hodnotím námět, zbytek byla z jejich strany pasivita při který se spoléhali že tatínek a spol to odtáhnou. U mě zafungovalo, kapelu jsem neznal, ale spousty věcí mě zůstalo utajeno, například proč jsem neviděl maminku Angie, kdo financoval ten muzikál, ten táta? Jak dlouho trvalo, než ty křepleky zpívali s Davidem, atd., atd.. Tohle mě přišlo trošku odfláklý.(21.5.2014)