Amores perros - Láska je kurva

Love's a Bitch

Love Dogs

Thriller / Drama / Krimi

Mexiko, 2000, 154 min

Vyraziť minimálne polhodinu a výsledkom by bola 100% pomarančová dužina. I tak ale strhujúci zážitok s niekoľkými skoro nezabudnuteľnými scénami. Sex a násilie, čo viac chcieť?(18.12.2004)

Oscar 1 nominace: Cizojazyčný film(25.6.2004)

Filmu chybí větší provázanost příběhů a poněkud rychlejší tempo. Ale největším handicapem, je to, že ty story nejsou zase tak zajímavé. Kdyby již název neproklamoval, že to je o zkurvené lásce, ani bych to nepoznal. Chybí tomu elegance.(8.3.2004)

Výprávěcí styl, kdy je příběh rozpolcen do několika (konkrétně tří) částí, není vyprávěn chronologicky a postupně do sebe pěkně zapadá, je pravděpodobně inspirovaný Tarantinem, avšak nic jiného s ním film nemá společného. Amores perros je výborný debut nadějného režiséra, který zprostředkuje surové, syrové a stále velmi věrohodné nahlédnutí do mexické společnosti a kultury. První příběh a jeho vyobrazení prostředí a lidí i s jejich emocemi, byl takřka bezchybný a spolu se zajímavým dějem na jasných 5 hvězd, bohužel druhý už spíše jen otrocky splňoval pointu celého filmu (amor = láska + perro = pes), ovšem ještě stále se bezpečně držel nad hladinou nezajímavosti, či průměru. Poslední část mě asi nedojala tolik, jak bylo zamýšleno, ale ostatní složky se opět držely velice vysoko - atmosféra špinavého mexika a hlavně pohled do duše jak "bohatému bezdomovci" s neschopností normálně žít kvůli bývalému prohřešku vůči rodině, tak člověku, který si objedná vraždu, ale není schopen se oběti ani podívat do očí. 8/10(29.7.2008)

Docela se mi to líbilo, zejména pak zajímavé propojení jednotlivých povídek, které vrcholí až na samotném konci. Každopádně jsme chtěl říct hlavně jedno, tenhle snímek hodně vypovídá o mezilidských vztazích a láska, ta je opravdu kurva. [TOP 19/13 86%](12.12.2006)