Amores perros - Láska je kurva

Love's a Bitch

Love Dogs

Thriller / Drama / Krimi

Mexiko, 2000, 154 min

Jsem opravdu na rozpacích, zda ohodnotit třemi nebo čtyřmi hvězdami...protože takové, jaké jsem to čekal, to bohužel nebylo...především mě mrzí, že film si neudržel vysoce nasazené tempo, jelikož rozehráno to bylo famózně!!!...první třetina filmu byla brutálně dobrá, svižná, dynamická, doplněná o skvělé herecké výkony - bravo, tleskám, jsem nadšen...ale...prostřední část mě dost zklamala, chápu, že pro někoho může být nejlepší přítel člověka absolutně vším, ale co je moc, to je moc, proto bych tu uvřeštěnou slečnu obsadil do Saw 3, aby si na ní mohli filmaři vyzkoušet nějakou tu originálni pastičku, aby měla důvod řvát...takže zklamání...poslední třetina se herecky i dějově mírně zvedla, nedokázala však dosáhnout kvalit té první...okamžik střetů všech tří částí vyšuměl tak trochu do prázdna!!...scény nejsou tak dobře provázané jako třeba v 21 gramech...i když vlastní příběh je o malinko lepší...ani jeden snímek však nedosahuje kvalit Pulp Fiction, které považuji stále za numero uno!!...Amorres Perros je nicméně podařeným snímkem, s poslouchatelnou hudbou, dobrými, ale nijak neomračujícími hereckými výkony a i těch 150 minut mi tak nějak rychle prosvištělo před očima. Přesně 70%.21 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(24.5.2006)

Musím uznat, že mexické filmy posledních cca 10 let (nebo alespoň ty, co jsem viděl) si drží velmi vysokou úroveň. Také Amores Perros se řadí určitě mezi to povedenější, byť je zde skutečně (jak mnozí zde podotýkají) vidět mírná nevyrovnanost jednotlivých dějových linií (neodvažuji se je nazvat povídkami, protože je zde evidentní provázanost děje). Velmi dobré výkony odvedli i herci, ale ani oni se (zejména v té střední části filmu) nevyvarovali mírného přehrávání. Přesto si ale myslím, že se jedná o mimořádné dílko, kterému sice chybí něco k dokonalosti, ale určitě pozorného diváka zaujme. Pokud však hledáte něco pro pobavení - ne, tohle není dobrá volba, oddechový film tohle zcela rozhodně není.(8.9.2003)

Mexicka producke patri v poslednich letech k tem nejlepsim - prvni povidka tohoto filmu je toho dokladem. Bohuzel druha jiz nedokazala udrzet nastavenou latku, presto se jedna o nadprumerny film.(6.9.2003)

A sobectví a hloupost. A láska a to hlavně k sobě. A prachy a mazlíčci na provázku, abychom se měli hezky. A rodina, která drží společnost po hromadě nebo teda spíš na hromadě nebo v hromadě. Ale to je stejně fuk, protože štěstí hledáme v kdejaký hromadě hoven a pak si hnědý od hlavy k patě sebelítostivě fňukáme, jak je ten svět nespravedlivej. ___ Iñárritu kombinuje, až se mu trochu zapletly nohy. Koláže v jednom okamžiku do sebe propletených osudů spíš než aby nabízely jednu silnou linku, tak se vzájemně rozmělňují, až závěr vyzní trochu do prázdna. 154 minut bylo zbytečně moc. i tak ale fascinující. Hlavně první půle. Celkově bych si vystačil s úvodní dějovou linií.(24.8.2015)

Scénář: Guillermo Arriaga .. Škoda té slabé prostřední části, jinak by to bylo jasných a velmi silných *****.(27.5.2004)

• - Nejkontroverznějším tématem filmu byly psí zápasy. Režisér Inárritu prohlásil, že žádný pes během filmu nebyl zraněn, protože psí tlamy byly zavázány jemným vlascem. (chelseaman22)

• - Postava El Chiva křičí ve filmu během únosu na Luis: "Ty seš tak chytrá! Ty musíš být novinářka!". Herečka, která postavu Luis ztvárňuje hrála ve svém předešlém filmu právě postavu novinářky. (don corleone)

• - Organizace na ochranu zvířat The Royal Society for Prevention of Cruelty to Animals podala stížnost Britské radě pro klasifikaci filmů kvůli 21sekundové scéně s bojujícími psy. (Dr Lizal)