Amores perros - Láska je kurva

Love's a Bitch

Love Dogs

Thriller / Drama / Krimi

Mexiko, 2000, 154 min

Úchvatný příběh, úchvatně zpracovaný a v neposlední řadě jeden z nejlepších soundtracků, který jsem kdy slyšela ..(20.5.2008)

(22) Skvělý film, který má silné všechny tři dějové linky, které jsou navíc velmi dobře propojené. Ale z nějakého důvodu ve mě film nevyvolal silnější emoce a rozhodně nemám chuť si ho pustit znovu. Kde se stala chyba? Určitě je to originální film a fakt mě zaujal, ale celkově mě nechal naprosto chladným.(28.1.2009)

Ťažko predýchateľný film. Skutočne tvrdý a fakt reálny pohľad na tragickú lásku dvoch mladých ľudí z dnešnej doby. Inarritu sa vyznamenal a otvoril si dvere ku hviezdam. Námet a scenár skvelý a precízne rozpracovaný, bez akéhokoľvek klišé, občas zarazí svojou krutosťou a necenzúrovanosťou. Najviac ma zasiahly scény s psími zapasmi. Filmu ale aj tak niečo chýba, na niektorých miestach rýchly spád, inokedy príliš rozťahaný.Herecké výkony veľmi prekvapijúce a je vidno, že mexické filmy budú majú stúpajúcu tendenciu. 85%.(8.3.2006)

občas mám pocit, že spoustu věcí kolem nás je kurva..(9.3.2004)

První celovečerní snímek Alejandre Gonzáleza Ińárrity, který svůj obrovský mezinárodní úspěch potvrdil nominací na Oscara za cizojazyčný film. Musím přiznat, že snímky se vzájemně propletenými příběhy mám velmi rád a tenhle patří mezi ty nejlepší jaké jsem viděl. Bohužel co sráží mé výsledné hodnocení je velká nevyrovnanost jednotlivých povídek (jsou celkem tři). První a obvzláště poslední se mi moc líbily a nemám jim téměř co vytknout. To se bohužel nedá říct o prostřední, u které jsem nechci říct nudil, ale zkrátka nedosahuje kvality dvou ostatních. Každopádně musím uznat, že tohle je velmi kvalitní předehra pro následujících 21 gramů a Babela, které řadím o třídu víš.........(5.3.2008)