Amores perros - Láska je kurva

Love's a Bitch

Love Dogs

Thriller / Drama / Krimi

Mexiko, 2000, 154 min

Docela se mi to líbilo, zejména pak zajímavé propojení jednotlivých povídek, které vrcholí až na samotném konci. Každopádně jsme chtěl říct hlavně jedno, tenhle snímek hodně vypovídá o mezilidských vztazích a láska, ta je opravdu kurva. [TOP 19/13 86%](12.12.2006)

Čekal jsem od toho hodně. Na začátku jsem se tetelil blahem, že jsem si zase jednou půjčil něco úžasnýho, ale to mi vydrželo asi třetinu filmu, pak začnou tempo a nápady opadat a opadat a opa... Jo tak to bohužel je. Rozvést ty psí zápasy na celý film, hmm to by asi byla jízda. Bohužel dohromady je to lehčí nadprůměr. Velká škoda.(5.9.2002)

Dobře natočený a působivý film, ale další snímek tohoto režiséra - 21 gramů, mi přišel nesrovnatelně lepší.(20.4.2008)

Hezké hrátky s dějovými rovinami (aneb Pulp Fiction po mexicku). Nejvíce se mi líbila poslední povídka, nejméně prostřední.(7.6.2003)

Jediná dopravní nehoda fatálně poznamená životy několika postav. Bohužel všechny negativně, což není dramaturgicky nejlepší - u tak dlouhého filmu by mohl opadnout zájem. To se kupodivu nestalo, je to velmi silný, impresivní film, který dlouho z hlavy nedostanete. ALE: Pokud se stejně jako já kácíte při pohledu na trpící psy, pak se na Amores Perros V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ nedívejte. Autoři se sice obligátním titulkem dušují, že pejskové neutrpěli nejmenší újmu a natáčení strávili v blahobytu, ale já tomu moc nevěřím. Kubišovou na ně! 80 %(6.4.2005)

• - V závěru roku 2012 se jednalo o 60. nejvýdělečnější snímek v kategorii cizojazyčný film, 146. nejvýdělečnější snímek roku 2001 a konečně 4 654. nejvýdělečnější snímek se zohledněním inflace. (chelseaman22)

• - Postava El Chiva křičí ve filmu během únosu na Luis: "Ty seš tak chytrá! Ty musíš být novinářka!". Herečka, která postavu Luis ztvárňuje hrála ve svém předešlém filmu právě postavu novinářky. (don corleone)

• - "Negro" - přezdívka, kterou dostane na konci filmu pes je rovněž známá přezdívka režiséra. (don corleone)